Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Недоволен

#176 Re: Абсурдно

2012-12-08 01:12

#1: ivo_rachev -

АЗ лично съм привърженик на идеята за НЕ на цигарите по завденията, да мога да излезна спокойно вечер с трите си деца и да хапнем в заведение на спокойствие от цигарите. Има едно огромно НО... има баланс между нужни рестрикции и крайност... докато се стигне до геноцид... малко пресилено или не, в крайна сметка ако се почне една война само главнокомандващия знае какво прави, а той губи контрол от екстаза си при наличието на безгранична власт, подарена от глупакЪТ, който го е избрал да го вкара в битката. А този в окопите е просто жертва. Живеем в дни на война срещу човешките права. Смешно е да се спира нещо, което води до много по-лошо.  За мен всеки, който прави подобни изказвания като тази петиция е просто един незнаещ човек. Невиждащ какво е това за целия персонал обслужващ "свободни" хора. Който иска трябва да може, който не иска трябва да бъде на неговото си място. От началото на пълната забрана са затворили 30% от заведенията в София. Дори едно прекрасно заведене като Яфата до Плиска фалира. Хората стават битови - празнуващи. Никой не му се ходи по заведения, за да бъде унижен като куче пред входа. Няма компания в която да няма поне 1 ощетен от това, че трябва да е помиара на компанията. Същото е и ако се приеме закон, че докато се пуши в едно заведение, непушачите трябва да са отвън пред вратата. След година-две ще се поеме политика за алкохола, който пие да не влиза, или обратното. Някой ден и ако имаш обувки... не влизаш... смешно е. Всички имат права и трябва да се пазят наравно. Аз не съм пушач, но не излизам вече никъде, защото предпочитам да поканя приятелите си вкъщи, за да могат да не се чувстват като отрепки пред заведенията. Това не е демокаратично, не е от полза за хората, оскърбително е за човешките ни права, не е нужно да се мачкаме взаимно за всичко. Направете петиция срещу дебелите!!! Те нямат по-малко права от пушачите!!! Или пък за грозните!!! Защо не? Също толкова субективно е! Просто още няма закон срещу тях!

Ник

#177

2012-12-08 01:48

Който иска да се трови, нека го прави сам, не е нужно да завлича и други след себе си. Какъв човек трябва да си, за да не ти пука за здравето на другите?
Трифон

#178

2012-12-08 02:05

Това беше единственото правилно нещо, което това правителство реши да направи и сега се отмята в идеята си да спечели повече гласове с популизъм и тъпотия... Много плоско мислене и реакция на 'държавните мъже'...
Непушач

#180 Re:

2012-12-08 02:30

#1: ivo_rachev -

Искам пушенето да е задължително! А тези които не искат да са в заведения в които се пуши моля да си ходят сладкарниците, училищата и детските градини!


Гост

#181

2012-12-08 04:40

В ЦЯЛА ЕВРОПА МОЖЕ ДА НЕ СЕ ПУШИ, САМО НИЕ БЪЛГАРИТЕ СМЕ НАЙЙЙ-ВАЖНИ И НЕ МОЖЕМ ДА СПАЗВАМЕ ПРАВИЛА... БЕЗУМИЕЕЕ!
s1m3on

#182

2012-12-08 05:15

Не на връщането на цигарения дим в заведенията
илиян

#183

2012-12-08 10:00

Аз съм бивш пушач и ми е познато удоволствието. Сега обаче се чувствам перфектно и бюджета ми нарастна с 150-200 лв. месечно ;-)
no-smoking

#184

2012-12-08 12:35

ne na cigareniq dim!

Гост

#185

2012-12-08 12:53

Въпреки забраната,тя не се спазва в затворените заведения,трябва по строг контрол
Коко

#186

2012-12-08 14:01

Трябва да се спре производството на цигари! Да се приравни пушенето с приемането на наркотици!
6

#187 Десислава Томова

2012-12-08 14:31

!!!! Здравето е по-важно от навика на хора, който не могат да се преборят с него!

Гост

#188 Re:

2012-12-08 14:32

#4: Пушач -

Никой не нарушава правата ти, ако много ти се пиши винаги може да излезеш на вън и да изпушиш една цигара!

1500

#189 Re:

2012-12-08 14:40

#127: Симеон -  

 Момче, щом искаш да се отказваш от този вреден, глупов, скъп, и най-лошото- заробващ навик, който изкривява съзнанието на пушача, ще ти препоръчам едно много успешно четиво в тази насока. Помага на 80% от пушачите, дори и най-закоравелите. За да не нарушавам съвсем авторските права ще ти кажа какво да направиш за да се сдобиеш с него. Значи влизаш в гугъла и пишеш " Не е ли прекрасно, че повече няма да имам нужда да пуша". От първа страница избираш първия линк, където ще намериш файл с книгата "Не пуша вече" на Алън Кар. Единственото, което трябва да направиш е да я прочетеш, като през това време можеш спокойно да си пушиш. Не се притеснявай, никъде не се говори за вредата от цигарите, за случаите на рак, няма страшни снимки и др. Само я прочети, и те уверявям, че няма дя съжалявяш. Успех!

blagun

#190

2012-12-08 14:52

Ако трябва да има изключения, те в никакъв случай не трябва да включват заведения, отворени и преди 22 часа. Ще кажат пушачите: направиха вентилация. Да, заведенията направиха най-евтината съответно маломощна вентилация, която не се пуска никога, за да не хаби ток. Доколкото не са измислени уреди за измерване в реално време на задимеността, няма как тя да бъде законово регламентирана и контролирана.
Д.

#191 Re:

2012-12-08 16:45

#6: йордан дичев -

А би трябвало да им бъде забранено да тровят децата си!


Гост

#192

2012-12-08 16:46

Не пуша и имам право да посещавам обществени заведения без дим.
Пушач

#193 Re: Боби

2012-12-08 16:54

#8: Боби - Боби

Е, много демократично!

А защо не излизате навън да си ядете пържолата, защото на вегетарианците им се повдига от миризмата на месо?

Вредител

#194 Re:

2012-12-08 16:55

#192: -

Ами, направете си заведения, в които е забранено пушенето, и си стойте там. Нали уж сте мнозинство - значи има достатъчно много ресторантьори, които биха избрали този тип заведения.

Безотговорен

#195 Re: Re:

2012-12-08 16:56

#191: Д. - Re:

На децата мястото май не им е в кръчмите... или Вие водите Вашите там?

Ограмотител на идиоти

#196 Re:

2012-12-08 17:00

#181: -

Хайде малко попрочетете, а после папагалствайте в стил "Никъде не се пуши, само у нас".

http://cigari.org/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D1%8E%D1%82%D1%8E%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0/

Дори в Европарламента има помещение за пушачи!

За равни права

#197 Re: Re: Абсурдно

2012-12-08 17:11

#176: Недоволен - Re: Абсурдно

Браво, г-н Рачев!

Благодаря Ви от името на всички, които ценят и отстояват правото си на свободна воля и лично достойнство!

Добре че има и разумни хора в тази държава, защото сме на път да решим, че народът се е видиотил тотално.

Истината е, че предишната норма бранеше правата и на двете страни - имаше места и за едните, и за другите. Сега едните се държат, като че са станали владетели на галактиката, а другите са приравнени към престъпници и животни. И всичко това се определя като "демократично" и "защитаващо здравето на нацията". А акцизите от цигари се увеличават (т.е. нацията пуши още повече), работните места намаляват (е, как да не пропуши човек от нерви и стрес?), а народът се е озлобил и разделил на групи по интереси.

Превръщат ни в асоциални същества, докато чужди фондации щедро финансират псевдограждански организации като "България без дим" (където 6 човека си поделят 160 000 долара годишно заплатки), за да ни промиват мозъците и да ни водят за носа, като подменят волята на мнозинството. Обстрелват ни с псевдонауни изследвания и "доказателства" за вреди, цитират ни измислени статистики и прикриват реалните (които показват коренно различни тенденции) и се опитват да ни убеждават, че "в целия цивилизован свят било така, само ние българите все сме наопаки", което изобщо не отговаря на действителността.

Разумните хора никога няма да подпишат тази идиотска петиция, а ще се вклучат тук - http://www.peticiq.com/tosmoking

Питащ

#198 Re:

2012-12-08 17:13

#153: Емилия -

А защо Великобритания е с най-висок процент на заболеваемост от дихателни заболявания в Европа, а България, където уж има най-много пушачи на глава от населението, е с по-ниски от средните за ЕС стойности по този показател? Бихте ли обяснили този факт, регистриран от Евростат!

Подкрепям

#199 Re:

2012-12-08 17:15

#151: -

"Не си налагайте маниите над другите хора..."

Аплодирам Ви! Браво! Дай Боже, разумните хора да се окажат повече в тази държава!


Гост

#200 Re: Re:

2012-12-08 17:17

#158: - Re:

А къде е тази зала? И продължавате ли да твърдите, че предишният закон, който разрешаваше да има такива зали, е по-недемократичен от настоящия, който превръща пушачите в уличници?