Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Буревестник

#1127 Re: Re: Re: Re:

2012-12-15 20:40

#1124: - Re: Re: Re:

Това изследване е правено отнякой неграмотен като тебе. А ти си по-добър от антипушачите. Разбира се. Колко народ си вмирисал около себе си. А пък аз не съм вмирисал никого. Виж колко съм лош.

ги

#1128 Re:

2012-12-15 20:45

#1076: селски идиоти -

Не е нужно да обиждате пушачите ,аз също съм от тях но ви подкрепям.Важно е да се уважава другия


Гост

#1129 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-15 20:59

#1127: Буревестник - Re: Re: Re: Re:

Точно ти не ми говори за грамотност :). Ако кажеш, че не си палил скара, не си ползвал автомобил, не ползваш козметика, ще ти повярвам. И само за сведение, всички медицински изследвания напоследък се правят от неграмотници. Ето мнението на  бившата редакторка на едно от най-авторитетните медицинск издания в света - "It is simply no longer possible to believe much of the clinical research that is published, or to rely on the judgment of trusted physicians or authoritative medical guidelines. I take no pleasure in this conclusion, which I reached slowly and reluctantly over my two decades as an editor of The New England Journal of Medicine.”

А А Нейков

#1130 За пушенето

2012-12-15 21:10

Когато си зависим от наркотик, всякакви доводи против ти се струват неоснователни. За това са направени законите, за да може хората да бъдат вкарани в едни рамки, в едни релси които да бъдат спазвани от всички, те за тези които смятат че са прави, но в действителност не са. Пушачите смятат в момента, че са подтиснати, дискриминирани, но питаше ли ни нас непушачите когато като влезеш в кафене се считаше за нормално вътре да се пуши, пепелниците по масите бяха на лице, димът също, но в действителност нямаше къде един непушач да отиде, защото просто във всяко заведение се пушеше.
Никотина е доказано, че е наркотик. Между 30 и 60 mg чист никотин убиват възрастен човек. Наркоманите биват лекувани, има комуни, здравни заведения където да се лекуват. С какво един пушач е по-различен от наркоман? Зависимостта е същата!
Тогава за какво трябва аз да търпя някой да ме трови умишлено? Аз не желая това.
Пушачите предлагат да има заведения само за пушачи и такива за непушачи.. ОК нямам против, но това да има зала за пушачи и непушачи вече го видяхме как работи! И съм на мнение че ако се направи така че да има заведения само за пушачи, то те трябва да плащат доста солена такса лиценз, та да не стане, така че да никнат заведения само за пушачи, отделно част от таксата да отива във фонд за лечение на зависимостта от пушенето.
Angrew

#1131

2012-12-15 21:18

Като пушач, подкрепям петицията защото виждам положителен ефект върху себе си и околните.

Гост

#1132 Re: За пушенето

2012-12-15 21:31

#1130: А А Нейков - За пушенето

Кое точно те трови от една цигара? И какво общо има леталната доза на никотина? Леталната доза на готварската сол е 100 и няколко грама.

По-различен е от наркоман, защото не му се променя психиката и реакциите. Може да си управлява автомобил, да прави операции и т.н. Не представлява никаква опасност за обществото. Може да е премиер, президент на САЩ и да държи куфарчето с кодовете за атомните бомби ...


Гост

#1134 Re: Re: За пушенето

2012-12-15 22:31

#1132: - Re: За пушенето 

 

Това е абсолютно вярно. Всъщност пушачите са хора със силна воля. Единственото нещо, което не е под техен контрол са цигарите, които са си наркотик, който за разлика от другите наркотици е социален. Бих казала съвършен наркотик. Да истина е, че не променя личноста на пушача, но му отнема свободата, спокойствието, постепенно руши здравето му, нарушава релаксацията и концентрацията на пушача, който е в заблуда, че е точно обратното.  Ако веднъж осъзнае това никой пушач повече не би имал нужда да пуши. Знам, че няма непоправим пушач и всеки би бил щастлив да е свободен от никотина. Пожелавам ви това да ви се случи, и вярвайте ми ще се родите отново и ще се чудите  на себе си, как сте могли да пушите въобще.

сали

#1135 Re:

2012-12-16 00:11

#1053: Митко -

Не е точно така, ако 6% от пушачите са спрели да посещават заведения то къде е статистиката колко процента от непушачите са почнали да ги посещават?

Защото аз като непушач вече мога да отида на заведение и тъй като нямаме кой да гледа детето мога даже него да взема за вечеря навън. А то като почне сокче, после пак сокче, я десертче, я нещо друго. И някак сметката набъбва повече отколкото тази на пушач зает да пуши вместо да консумира.

Съвет към ресторантьорите с празни заведения - има много млади семейства с деца, които няма кой да ги гледа. Направете по един детски кът да се забавляват децата, докато родителите им хапват и заведението ви доста бързичко ще се напълни. Заведенията, в които могат да отидат млади родители с деца се броят на пръсти.

 


Гост

#1136 Re: /Според мен с отделения за пушачи беше перфектното решение.

2012-12-16 00:57

.

#1137

2012-12-16 01:00

най-доброто решение беше да си има места за пушачи и непушачи.така всички ще са доволни.както непушачите искат да им е чисто,така и пушачите искат да си пушат вътре на топло,а не като кучета да стоят отвън.не смятам,че пушачите ще намалеят с тази забрана,просто ще фалират заведенията.аз съм пушач и от 3 месеца не съм ходила в кафене най-малкото,защото предпочитам да си пуша вкъщи,никой не може да ме накара да откажа цигарите и според мен това е вид дискриминация.

Гост

#1138 Re:

2012-12-16 08:45

#1137: . -  

 Не, това решение не е добре и вие пушачите знаете защо. Пуши си в къщи на топло. В заведенията навън .


Гост

#1139 Re:

2012-12-16 09:28

#1137: . -

У нас този вариант просто е невъзможен. Ние сме народ който може да бъде направляван само с тотални правила, иначе се уливаме.


Гост

#1140 Re:

2012-12-16 09:31

#1137: . -

Нека помислим за подрастващите, ако никой не е мислил за нас. Тези правила трябваше да бъдат въведени още преди десетки години.


Гост

#1141

2012-12-16 10:42

Ей, малоумници, не виждате ли какво става в тази държава, бе. Цялата Мара втасала.... тоя тиквеник целта му е да се измъкне законно- като подаде оставка преди изборите. Бабите ви гладуват, вие смогвате едва-едва да изкретате до края на месеца жалките подаяния-заплати, хора умират от глад в 21-ви век в родна България, цените на всичко са нагоре в пъти, болници фалират, лекарите ни излизат в чужбина и след 15 год. няма да има кой да ни лекува.... и още много много... НАРОДА СЕ РАЗДЕЛИ НА 2, но вас тези неща не ви интересуват, интересува ви дали ще се "надишате" за 5 мин. на ден. Толкова ли нямате мозък в кратуните си, че да разберете, че всичко това е постановка???? Аз живея от 17 год. извън тази помия, тук си има заведения за пушачи и непушачи, хората са единни и обединени, гледат нещата в държавата по приоритет и скачат за нещата, които наистина са трудноразрешими, а вас една бивша МУТРА-ПОЖАРНИКАР ви прави криви- децата ви скоро ще избягат в чужбина не защото тук се пуши или не в заведенията, а защото по-важните проблеми са разрешени.
Айде и със здраве! Малоумници!
Хехо

#1142

2012-12-16 14:17

Снощи с приятели направихме нещо като "bar-crawling" из Варненските заведения - и тримата непушачи. Резултатът - от 3 посетени бара, само в последния се пушеше. По-лошото беше, че за да прикрият факта, че се пуши, през около 5 минути пускаха пушек в заведението, който беше с доста странна миризма и дразнеше на гърлото - поне на моето. Барът беше хубав, но за съжаление, повече няма да го посетя.

Гост

#1143 Re:

2012-12-16 14:52

#1142: Хехо -

Като станат всички хубави барове /или поне повечето/ частни клубове- наистина няма да ги посещаваш :)

дар

#1144 против цигарите

2012-12-16 17:43

АЗ СЪМ СРЕЩУ ,ЗАЩОТО МИ ПИСНА ОТ НАГЛОСТА НА ПУШАЧИТЕ.КАТО ИСКАТ ДА СЕ ТРОВЯТ ДАЛЕЧ ОТ НАС !!!
health conscious

#1145 Re:

2012-12-16 20:09

#4: Пушач - Ne! Ti si pushi u doma, odimiavai si kyshtata, trovi sebe si i decata si. I ostavi obrazovanite i inteligentni hora, na koito im puka za zdraveto, da dishat svobodno navsiakyde. Samo v nai-razvitite dyrjavi horata sa stignali do nivo na civilizacia, kydeto pusheneto na obshtestveni mesta e zabraneno. Bulgaria shte si gazi v kalta zaradi prmitivno  mislene kato tvoeto.


Гост

#1146 Re: Re:

2012-12-16 22:08

#1145: health conscious - Re:

Само да попитам- това "навсякъде" включва ли и моя дом? А какво става ако аз съм пушач и пуша в моя апартамент, а съседния апартамент е на непушач? Пак ни дели 1 стена, не е ли същото с отделните зали? А не искате ли и тоалетните да не са вече женски и мъжки- пак ви се нарушават правата- особено на някой от вас, които не могат да се самоопределят- така ще ви улесниме.


Гост

#1147 Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2012-12-17 08:58

Аз, както и много други хора, искам, когато отида в някое заведение да се забавлявам, да разпускам, да се видя с приятели, да хапна или просто да се стопля с един хубав чай в студените зимни дни ( каквито са сегашните), да се чувствам комфортно, да дишам чист въздух (до колкото въздухът в града може да се нарече чист) и, кокато се върна вкъщи, да не се налага да проветрявам целия апартамент и връхните си дрехи, само защото някакви "наркомани" са решили, че трябва всички да приемат техните наклонности в тази посока като НОРМАЛНИ и НЕвредни за останалите!
Благодаря!
Хехо

#1148 Re: Re:

2012-12-17 10:07

#1143: - Re:

Вярваш ли, че ще се стигне чак до там? Аз не! Между другото, наистина ли пушачите са готови да не се срещат с приятелите си непушачи навън - имам предвид по заведения? Дотам ли стига егоизмът им? Просто ми отговорете.

Нета

#1149 Re: Re: Re:

2012-12-17 11:20

#1148: Хехо - Re: Re:

Знам, и то от сигурен източник. Заведения за пушачи ще има.  Аз не знам що за човек трябва да си да не се срещаш с приятелите си. И каква помия се излива във форумите. До вчера сме седяли на една маса/ в едно заведение, днес вече всеки е нахъсан с/у другия, обиди, наркомани и т.н. Много грозно става, след като има начин на решение на нещата. Аз, например, винаги бих излезнала с приятели непушачи и по никакъв начин не бих ги одимявала. Приятел непушач също би дошъл в компания на пушачи- например ако ми дойде на гости. Тук умишлено се подклажда вражда и народа се разделя- брат с/у брат, приятели, майки и синове и т. н.


Гост

#1150

2012-12-17 11:30

Ето сега протестират и оръжейния бизнес, че няма заплати: ами дайте да разрешим и свободната търговия с оръжия, за да не страда и този бранш 