Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#1051

2012-12-14 16:15

Аз съм пушач, въпреки това не искам да се пуши в заведения,ресторанти,барове,дискотеки,обществени сгради,хотели и т.н.
Гаден ПРОСТ Пушач

#1052 Тема

2012-12-14 16:58

Удивен съм, колко хора нямат и най-малко понятие, колко зле се отразява тази забрана на АБСОЛЮТНО всички !! Като оставим настрана факта, че се нарушава правото на човек да прави собствен избор, чрез насилствено приемане на закон, ограничаващ нормалния му начин на живот. Аз съм пушач и винаги съм мислел, че пушачите са по-нагли от непушачите, но чак сега виждам, колко съм грешил. Виждам чак сега, какво значи егоизъм и преди всичко, колко много хора могат да съберат 2 и 2 и да получат грешен отговор. Последиците от тази забрана са страшно разнообразни, но ще се опитам да изредя няколко (все пак няма да пиша книга по въпроса).
1. Най-човечното и най-много подминаващо се (породено от егоизъм естествено) - липсата на качеството на човек да се постави на мястото на някой друг. Представете си, че сте пушач (НЕЕЕЕ - не нападайте веднага !!! :) първо помислете !! Има ли някой право да ви казва дали да пушите или не, след като не е забранено със закон (ПАЗИ БОЖЕ) и след като се продават тютюн и цигари ??). Причините да станете пушач определено са МНОГO, но нека погледнем резултата: или сте от групата на тези, които пушат и искат да ги спрат (пак поради много причини, но по много наблюдения са преди всичко финансови) или от тези, които пушат и НЕ могат или НЕ ИСКАТ да ги спрат (пак поради страшно много причини). Хората от първата група или успяват, или не успяват (повечето не успяват, ако са здрави и не се налага да ги спрат поради здравословни причини). Много от тях съжаляват, че са започнали да пушат, но така или иначе не могат да върнат времето назад (човешко е да се греши и дори непушачите грешат понякога - нали така ? ;)). Представете си, че тези хора работят или по-точно са работели на места, в които е било разрешено пушенето и не са се оплаквали от това. В един момент правото и свободата им да пушат там е напълно премахнато (знам, че на непушач му е трудно да се постави в такова положение, но ако е достатъчно човек може и да опита) и Вие отивате да ви обслужи (естествено няма да сте в залата за пушачи (каквато има всяко хубаво заведение и за която е вложило доста пари, пак по закон, за да уважи клиентите си, които пушат и тези които НЕ пушат (често забравян факт !), защото там ще Ви бъде неприятно) - колко време ще му дадете да излезе навън (няма значение дали е студено или ужасна жега, както се вижда от много коментари на хора (които трудно мога да нарека хора де) за да изпуши една цигара (дори и на работниците по заведенията им се полага почивка, представете си ! :), но тя не се спазва) или няма да чакате много и или ще си тръгнете или ще се скарате, че се бави много. На мен наскоро ми се случи да чакам така (не в заведение), но не се развиках, защото знам какво е сега и какво щеше да бъде, ако е като преди, но не значи, че ми беше и приятно (по този начин да не би пък Вие, Господа и Дами непушачи, да ми вредите на мен ?? Да не би заради Вас да си губя времето допълнително ?? - но нека не минаваме чак в такива подробности - нали ?? :)) Сигурно много от Вас ще кажат, че мястото му не е там, че не трябва да работи това (а какво да работи ??), ще злобеете, ще ме псувате, защото съм пушач или пък ще кажете, че не Ви пука и да не е започвал да пуши :) и преди всичко ще злобеете заради това, че този човек е допуснал грешката да започне да пуши и не може да я поправи. Значи ли това, че той трябва да умре от глад и мизерия, като хипотетично го изхвърлите от работата му ?? По това може да се оцените доколко сте или човешки същества, или .... :) Иначе щяхте да си стоите в залата за непушачи, а той да си пуши в залата за пушачи и да не Ви бави изобщо :) простичко и ясно - без последици за някой. А ако дори сте толкова великодушни и му дадете време да пуши навън ! :) (какво великодушие е това, нали ? :)) и той се разболее (което на студено е много вероятно) и след това без въобще да е искал да разболее и Вас - по-добре ли ще Ви бъде (май забравяте тази подробност) ?? Така ще пострадате и Вие и той и всички покрай Вас :) Няма що - много е здравословно :) Така мога да Ви заразя и аз (след като не виждате никаква причина да не стоя навън на студа или жегата). А ако се разболея вината ще е само моя, защото вече няма зали за пушачи - нали така ??? :) Благодаря Ви предварително :)
На втората група пушачи (тези, които не искат да ги спират или НЕ МОГАТ) - Вие нямате абсолютно никакво право - дали по закон или морално - да им казвате дали да пушат и да се тровят или да не пушат (и пак да си се тровят де - защото навън въздуха не е от най-чистия и определено цигарите не са единствените замърсители). Нямате никакво право да определяте начина им на живот, след като той не би Ви повлиял, ако всеки спазва правилата и се съобразява с другия (а ако не го прави - Вие пък няма да успеете да го промените, дори и със закон :)). Тук вече най-много се открояват хората, които се опитват да диктуват техния начин на живот и принципи на друг - я малко се осъзнайте и понамалете командоренето и най-правилните Ви гледни точки (представи си !! :))
2. Всички слушат, че заведенията били пострадали. На Вас пука ли Ви, че са пострадали точно тези хора и места, които Вие посещавате ??? И до кога ще ги има ???? Интересува ли Ви, че много хора останаха без препитание ?? Пълни ли са сега заведенията, както беше преди ?? Вие напълнихте ли ги всички ?? След като фалират, Вие къде ще ходите ??? Ще стоите ли навън ?????? Поредният пример за огромен егоизъм, лошото е, че покрай него вирее и безхаберието... Имало било и хубави заведения, в които и преди не се е пушело - ами добре !! - ходете там де, какво Ви пречи ????? или пък Ви мързи ?? И понеже Ви мързи - всички останали трябва да се съобразяват с това - така ли ?? Заради Вашият мързел и непонятно желание да не искате да стоите в зали за непушачи - всичко останало да мре - така ли ?? Аз нямам право да пуша на места, в които е забранено пушенето, а Вие имате право да не искате да се пуши в обособени места, в които беше разрешено пушенето - така ли ??? И после ресторантьорите, видите ли, били така нагли да искат да се върне стария принцип. Господа и Дами, това не е наглост - това е борба за оцеляване !!! И на повечето от Вас въобще не Ви пука, което е жалка гледка и още повече показва доколко сте хора.
3. Икономическите последици - нещото, което се отразява на всички, не само на определена група от хора. В нашата държава бюджета, както се вижда, се формира преди всичко от данъци и акцизи, които не са свързани с промишленост, а с търговия, която почти изцяло е заета от продукти от чужбина, и услуги. В такъв случай мислите ли, че като намалите разходите, ще станете по-богати ??? Ако мислите така - хванете някой икономист да Ви обясни малко нещата. Обмислянето за премахване на забраната, не е защото има огромен натиск от определен бранш, а защото управляващите видяха (след поредния си експеримент), каква огромна грешка са допуснали, след като драстично им намаляха приходите в бюджета и сега се опитват да замажат положението, като се крият зад смешни оправдания, че някой ги бил притиснал. Вие как си представяте това нещо ??? След това, което видяхте до сега - мислите ли наистина, че определен бранш може толкова много да ги притисне ???? Това е нож с две остриета даже - трябва ли да ме управлява някой, който може да бъде "притиснат" от определен бранш ??? :) Ако аз и всички останали "гадни и тъпи" пушачи намалим разходите си, не мислите ли, че това ще се отрази и на Вас - и то ДОСТА. Това, че аз се тровя и по този начин вкарвам пари в държавната хазна, от която после и Вие взимате, не ми ли е минавало през главата ?? А тези цигари как стигат до мен ? От къде се появяват ?? (материализират се от друга вселена ли ??? :)). За да стигне една кутия цигари до мен и за да започна да се тровя и да давам парите си за нея (над които Вие нямате никакво право да държите сметка), знаете ли през колко данъци и акцизи преминава ?? Знаете ли, колко хора получават препитанието си от производство, транспорт, търговия ?? Всяко нещо е свързано с МНОГО други - и хората от това живеят. Колко от Вас ще останат без работа, заплата и препитание, ако се унищожи ? На много от Вас Ви липсва по-глобалния поглед над нещата. Хора - осъзнайте се - света не достига от очите до носа Ви. Разберете, че всичко е свързано и когато група хора пострада, ще пострадат всички. После не се чудете, защо няма да имате увеличение на заплатите или защо оставате без работа (не го пожелавам на абсолютно никой !!! - въпреки, че е явно, че много от Вас го желаят). Не забравяйте, че всичко се връща :)
4. Преди да искате нещо - помислете за последиците от него - не сте сами на този свят - освен това не искам аз да страдам, защото някой друг го мързи да мисли или пък не иска да се съобразява с никой и нищо.

Бъдете малко повече хора. Никой не нарушава правата Ви като Ви казва да стоите в зона за непушачи, защото тя е направена точно заради това - за да не нарушава правата Ви. Имайте малко повече уважение към хора, които се тровят и заради това нещо Вие взимате пари от хазната после :) Преди да подкрепите една кауза, помислете дали не вредите на някой. Нямам нищо против някой да подкрепя кауза, която му вреди само на него (това си е негово право на избор), но имам МНОГО против, когато подкрепя кауза, която вреди на всички директно или индиректно. Имайте и малко повече уважение към хората, които работят и заради Вас (визирам заведенията). Пожелавам здраве на всички, но и пожелавам на всички да не се бъркат в начина на живот на другите (най-малкото не е културно). И помнете, че когато се отнемат правата на една група, може да се достигне до отнемане на права и на друга група :) Обикновено така се започва ;) Нещата не се опират само до едно излизане навън и не ги бъркайте само с мързел :) За тези, които реват за здравните си осигуровки - хора, аз давам пари, чрез данъци и акцизи, за да се лекувате и вие - иначе няма да има почти никакви. Знаете ли, колко хора работят в среди, които са вредни за здравето - или и на тях да им спрем правото на лечение ?? (да не говорим, че ако някой иде в болница си плаща допълнително, дори и да е осигурен - Ура за Бойко !! - срина здравеопазването и това никой не може да го отрече (то само то да беше..). Бъдете хора, а не вълци и се сещайте от време на време, че все още не е отминала модата да не се толерира простотията (като прочетете някой коментари, може и да разберете за какво го пиша :))

P.S. Не ме съдете много, ако съм бил достатъчно глупав да забравя някоя запетайка :)
P.S. 2 + 2 = ?? :)

Митко

#1053

2012-12-14 17:21

Пушачите са малцинство. Заради това, че карат останалите да се съобразяват с тях, се създава впечатление, че са повече и че имат по-голямо значение за икономиката, отколкото имат всъщност. Спадът на посещаемостта в заведенията е заради общото свиване на разходите. Заради забраната за пушене този спад просто не е равномерен - добрите заведения са претъпкани, а не толкова добрите - празни. Спрели са да ходят в заведения едва 16% от пушачите. 16% от 40% прави малко повече от 6% от населението. Заради тези 6% ли ще тормозим останалите?
Гаден ПРОСТ Пушач

#1054

2012-12-14 17:24

пушачите са малцинство ??? ти скоро гледал ли си телевизия или извадки от анкети ??? И въобще знаеш ли, колко пари влизат в държавата от една кутия цигари ????? Гледам, че и доста тактично подмина другите точки :) Не съм очаквал и нещо различно :) Просто го написах всичко за да се убедя, че наистина това представлява голяма част от българите :) а тези "не толкова добри заведения" да изчезнат - така ли ?? А и да ти кажа - не видях до сега толкова претъпкано заведение, колкото е било преди, в почти всички - особено зимата :) Разходите ти ще намалеят още повече - не се притеснявай - да не стане накрая да си купуваш само хляб и кисело мляко. И явно не можеш да разбереш, какво значи, че разходите намаляват :)

Кристиан

#1055

2012-12-14 17:31

Да има зона за пушене в заведение е все едно да има ъгъл за пикаене в басейн
Гаден ПРОСТ Пушач

#1056

2012-12-14 17:37

Кристиан - ти като получаваш заплата - гледаш ли дизайна на банкнотите ?? ако не ти хареса нещо в него - ще ги вземеш ли ??

Гост

#1057 Re:

2012-12-14 17:42

#1054: Гаден ПРОСТ Пушач -

Нагледно показваш как наркотика никотин промива мозъка. А за заведенията.... Тъкмо ще изчезнат доста заведения. И без това са прекалено много за държава като нашата. Обиколил съм целият свят и никъде не съм виждал толкова много заведения.

вече непушач

#1058 Re: Тема

2012-12-14 18:16

#1052: Гаден ПРОСТ Пушач - Тема

е, доста нашироко си разпрострял разсъжденията си, но ако сам и безпристрастно си ги прочетеш-едва ли ще се съгласиш с тях. не ми се ще точка по точка да се спирам на писанията ти, нито имам желание толкова просторно да пиша. та ще кажа само 3 неща - първото ще е въпрос - компанията ни е смесена-пушачи и непушачи. когато излизаме заедно, преди забраната винаги сме се подчинявали на желанието на приятелите пушачи да сядаме в отделението за пушачи, за да им е гот на тях. и нали непушачите са нетолерантни и злобни - съгласявали сме се с техните желания. и така щем не щем - всички пушим. кой активно, кой пасивно. в един момент ми додея и реших, че вместо да гълтам катраните на "приятелите", ще мина в групата на активните пушачи и аз. и пропуших, въпреки всички последствия - вонящи дрехи и коси, болки в гърлото, сутришна кашлица.след тоталната забрана обаче няма начин да угаждаме на пушачите. вече няма значение къде се сяда. който му се пуши-излиза. но понеже разговорите си текат, в компанията е интересно - излизат по-рядко и доста бързо се връщат(един + за тяхното здраве). непушачите излизат с тях, само когато са повели някой личен разговор. непристрастените пушачи като мен изобщо спряха опитите върху себе си, повечето не пушат. та какво ще препоръчате на смесени компании при евентуалното завръщане на залите за пушачи и непушачи? да избират приятелите си по показателя пушач-непушач и да не дружат с пушачи? или да си трайкат и да започнат отново да се самоизтезават в името на приятелството? но приятелство могат и трябва да проявяват само непушачите. пушачите са си привилегировани според вашите виждания?

второ: на работа - пушачите пак да са си привилегировани - на всеки 15-20 мин-пушпауза. непушачите, като по-долно качество хора - да работят нонстоп за същото възнаграждение. ами кой им е крив - да вземат да пушат и те. нима не сте чували този призив?

трето: колко много пари влизали в бюджета от пушачите-акцизи, данъци и прочие - сакън, вижте статистиките колко много повече разходи отиват за лечение на последствията от цигарения дим - ракови заболявания, астма, затруднено дишане и прочие. или ще кажете, че така се осигурява работа на докторите и гробарите? а може би ще предложите легализация на проституцията, леката и тежката дрога и прочие пороци? ами представяте ли си какви данъци могат да се смъкнат от тях? и какъв разцвет по нашите земи ще настане? не е достатъчно пияндетата на европа да идват тук и да куфеят по комплексите, като се държат като отвързани, защото тук и така може. нека да идват и наркоманите на света и спокойно да си харчат паричките тук. ще има работа покрай тях за всички.студено било на улицата и видители - пушачите щели да се разболеят. ама не излизат голи навън, нали? или да се забрани движението по улиците през зимата, защото е студено?

дали сте в състояние да разберете несъстоятелността на написаното от вас?

Пушача

#1059

2012-12-14 18:35

Не мога да разбера едно единствено нещо нали бяха разделени заведенията на зали за пушачи и непушачи на кого попречи това, като си пушач си ходиш в едната зала а като не в другата. А това че цялата тази суматоха причини над пет хиляди нови безработни как ли ами като няма клиенти няма оборот няма нужда и средстства за персонал и после тези хора кучета ги яли
Марни

#1060

2012-12-14 18:35

Целият свят се бори против тютюнопушенето. Вярно е, че всеки има право на избор, но защо се дава това право само на пушачите, т.е. на хората с порока и къде остава същото право на непушачите, защо се игнорират хората, които не са придобили този вреден навик. Из цяла Европа пред заведенията има места, където тези, които не могат да изтраят, могат да се нагълтат със своя никотин без да тровят останалите. Защо в България някои искат да е по-различно. Искаме да сме наравно с другите, но да си запазим вредните селски тарикатлъци. Не става така...
Гаден ПРОСТ Пушач

#1061

2012-12-14 19:15

OMG :) На Вас изобщо не Ви пука за друг, нали ? :) Нали написах, че всеки сам си избира къде да седи ?? Разделението си зависи единствено от теб и то винаги си го е имало !! Вие само по заведения ли се виждате с приятели пушачи ?? Ако идеш някъде на гости и домакина е пушач - ти какво ще направиш ?? Имаш избор !! Това ти е опцията - и недей по този начин да ограничаваш НАШИТЕ опции. Ако приятелите ми непушачи искат да седят в зала за такива - ами добре - ще седна и аз при тях и ще ходя до залата за пушачи за да пуша - и НЯМА да е навън - аз също ще имам избор - както и те. В момента аз нямам избор !! Вие, ако бяхте пушач, щеше ли да Ви е приятно да стоите на -20 или +40 градуса навън, ако идете на кафе ? Няма ли да намалите излизанията, поради тази причина ?? Ако ги намалите, както стана при много други, това добре ли е като цяло ??
второто - кой Ви е спрял да излизате и Вие, ако пушачите излизат ???????????????????????????
трето - колко много разходи отиват от последствията от цигарения дим ?? А колко приходи влизат от цигари ??? Защо не се забранят цигарите въобще, ако разходите са по-големи заради тях ?????????????? Можеш ли да искаш от един човек да пуши и същевременно да не искаш ??? Аз пуша вкъщи, а и много други също - вкъщи не се разболяваме ?? Вие въобще давате ли си сметка, колко огромни са приходите от тютюнопушене в цял свят ?? В чужбина като има обособени места и заведения за пушачи, да не би да няма приятелство или те са толкова тъпи, че не са се сетили цигарите колко са вредни и че ще дават повече пари за здравеопазване ? Колко Ви е здравната осигуровка и пак питам - знаете ли колко пари влизат в хазната от 1 кутия цигари ? Сигурен ли си, че статистиките ти, са САМО и ЕДИНСТВЕНО свързани с цигарите ??? Има хора, които все още мислят, че рак на белите дробове, може да се образува само от тютюна - и ти ли така мислиш ?? Вероятноста да "хванеш" рак на белите дробове без изобщо да пушиш или да си пасивен пушач е 3%. Ако пушиш се увеличава с 50% = 4,5% - има ли голяма разлика ? Ако се разболееш и си нямал досег до цигари - да приспадат ли и от "моите" пари заради теб ? Ти скоро да си взимал безплатни лекарства ?? Проституцията в много държави е легализирана и си има определени места за това - и ДА - печелят се пари от нея. Ами да забраним и секса, защото може да се хване венерическа болест и да се умре, а ?? За наркотиците мисля да не давам коментар - и сам можете да си дадете отговор, защо не се легализират, а ако не можете - попитайте в най-близкото районно управление на МВР ;) сигурен съм, че там ще Ви обяснят най-обстойно.
ще добавя и едно четвърто - 60000 резервации за празниците има до момента в Сърбия (заради забраната тук). Вие ли ще компенсирате загубите на държавата и Вие ли ще издържате хората, които останаха без работа сега ?? Колко пари ще отидат за социални помощи, а и те не са за постоянно, а после ???
ще ти оставя и едно перефразирано цитатче от последния момент - от новините е - "ние ще се борим за опазване на здравето, без значение от икономическите последствия". Помисли малко над него и намери връзката с твоите статистики. Погледай малко новини и ще разбереш, какво е скрито и не ти се казва в очите - защото, ако се каже - може да избухне и революция :) (и още по-лошото - загуба на избори :D)
Останалите Ви изводи ще ги подмина без коментар - няма нужда да обяснявам като на малко дете (просто не сте ми дете :))
Аз съм в състояние да разбера, какво съм написал, но дали Вие сте в състояние да разберете, какво искате и до какво ще доведе то ?
Гледай последните новини и разбери, какво е станало в чужбина след забраната :)
Надявам се, че все още искаш да има България много години занапред :)

abella

#1062 Това е правилният начин

2012-12-14 19:34

Отрицателният прираст на населението е напълно достатъчен аргумент да пазим собственото си здраве, това на семействата и на познатите си. Да се спре пушенето в затворени помещения не е достатъчно, но е добро начало в тази насока, затова твърдо заставам зад това решение на управляващата в момента партия. Ако техните опоненти държат да се кичат гордо с понятието "европейци", добре е да подкрепят в това отношение правителството и да застанат единно против "тютюнопушенето в закрити помешения". А ако са загрижени за икономическите последствия за ресторантьори и тютюнопроизводители, да помислят за алтернативни мотивационни програми за ресторантьори и субсидии за тютюнопроизводителите.
todor

#1063

2012-12-14 19:36

Пушач съм, но не желая забраната да пада!!!Смятам, че забраната за тютюнопушенето е правилна стъпка към намаляване на вредата за всички.Абсолютно съм против връщането на цигарите в затворени помещения.Това е едно от малкото хубави неща, които е направила държавата през последните години.
В

#1064

2012-12-14 19:52

Абе хора вие осъзнавате ли че такива решения пак водят държавата към фалит. не чувате ли по новините че всички държави които са приели такъв закон са пострадали и са на загуба. какви положителни прирасти ви гонят след като хората останат без пари. не може всички да живеем като циганите и да крадем и да разчитаме на социални помощи. има отрицателен прираст защото парите на хората намаляват и некадърни доктори умориха една камара бебенца. вие гледате ли новини бе. какви алтернативни решения ви гонят. как да даваш пари на някой след като си ги взимал преди точно от него и вече няма от къде. нали за да дадеш трябва да вземеш от някъде - и от къде ще е то
пушач

#1065

2012-12-14 20:19

леко ще ме извините ама няма да мръзна във виелицата навън защото на вас ви е скефнало да се ширите в цялото заведение а не САМО в половината. малко множко наглеете вече. бунаци дето се водят по акъла на Бойко който толкова много забатачи държавата че сега се чуди как да си спечели гласове за изборите и почва да прави лудости а вие се радвате че по-бързо ще ви погребе
Бръм

#1066 Не мога да не забележа, че...

2012-12-14 20:29

Коментарите на хора ПРОТИВ забраната са странно много тук, петицията ЗА пълната забрана на тютюнопушенето. Това говори за безсилието на противниците на забраната и липсата на доводи за одимяването на заведенията - защото тук с последни сили се опитват да убедят някого с кухи аргументи. Е, разбира се, и да си изкарат гнева като малки деца, на които им е казано да не се лигавят и да не крещят, защото пречат.
Коментирайте си вашата позорна петиция с 3000 гласа - тук няма кого да заблудите със стъкмистики, алчни ресторантьорски бълнувания, криворазбрана демокрация и наркомански зависимости.
kebo

#1067

2012-12-14 20:57

Пуша,но поддържам забраната! Ние ли все сме най-умните?Да разрешат и алкохола на лица под 18 та да се вдигне оборота! Безобразие!Мързеливите (БИЗНЕСЪТ)винаги намират извинение за тяхната некомпетентност и липса на професионализъм и предприемчивост!
smoking

#1068 Re: you can smoke

2012-12-14 21:32

#51: Гост-Пушач -

Няма забрана на тютюнопушенето. Всеки може да пуши толкова, колкото пожелае. Но не може да го прави публично. Няма забрана човек да задоволява физиологичните си нужди толкова пъти, колкото иска. Но не може това да става публично. Има правила за поведение в обществото. Има списъци от неща, които е неприлично да се правят на публични места и тези списъци с развитието на обществото съдържат нарастващ брой самоограничения. За примитивните общества ограниченията са малко. В културния свят тези ограничения са много, поради основния принцип на модерното общество - на индивида е позволено само това, което не създава някакъв дискомфорт в околните. В културния свят по известни причини (здравословни и други) в съвремието пушенето на публични места се смята за неприемливо. Тогава пред нас е дилемата: ако смятаме, че трябва да бъдем част от културния свят - тогава няма да се пуши на публични места; ако решим, че културното ниво на нашия народ е ниско - тогава ще пушим много и навсякъде. С тези нескончаеми дискусии "да или не" не виждате ли, че обиждате нашия народ, който още преди век по категоричен начин е показал своето отношение към тази вредна привичка - българската селянка никога не е пушила, масово са пушили само циганите - мъже, жени и деца.

Бивш пушач, но цигарите не ми пречат!

#1069 Re: Тема

2012-12-14 21:32

#1052: Гаден ПРОСТ Пушач - Тема

БРАВО!!!

Един интелигентен, разумен и добре обоснован пост. Поздравления! Но както се забелязва тук непушачите нямат обосновани аргументи, но имат много цветист речник, което пък ме кара да се замисля от какви прослойки на обществото са, къде и как са израстнали, как са възпитавани и много други.

За жалост почти никой от тях няма капацитета и интелекта да разбере написаното от Вас. Жалко!


Гост

#1070 Re: Re: you can smoke

2012-12-14 21:44

#1068: smoking - Re: you can smoke

Не говорете за българската селянка- почти всички в този форум да си погледнат в личните карти : място на раждане.

Българската селянка е свикнала да я бият, е..ат, да готви и гледа децата. Но сега дойде у градо и понеже нема паре за хубави заведения с вентилаций мрънка, че се пушело!


Гост

#1071

2012-12-14 21:46

Забраната на пушенето е единственото смислено нещо което се е случило в тази страна през последните 20 години. Ако има вариянт да не се променя, би било наистина ДОБРЕ.

Гост

#1072 Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2012-12-14 21:55

gost

#1073 Re:

2012-12-14 22:49

#51: Гост-Пушач -

wseki iybira sam kak da mre towa e qsno , no drugite ne sa dlyjni da mu dishat pusheka, i vsichki da plashtame za  lechenieto na takiwa kato Vas

Иван

#1074 Относно "накърнените права" на пушачите

2012-12-14 22:51

ВЪРХОВЕН АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ:

“Тютюнопушенето не е субективно право, нито е защитен от закона интерес. Това е вредоносна практика, както за упражняващия я, така и за околните….

Ето защо ограничаването в каквато и да било степен на тютюнопушенето не може да се приеме като мярка накърняваща права или засягаща правна или лична сфера на гражданите. Напротив – възможността да се
пуши на обществени места, дори при ограничени условия, поставя под заплаха здравето както на пушещия, така и на околните /пребиваващи или работещи в тях/ и нарушава основното и неотменимо конституционно право на гражданите на здравословна и безопасна среда на живот. В този контекст именно предоставянето на възможност за упражняване на тази вредоносна практика на обществени места може да се разглежда като нарушаване на субективни права, гарантирани от Основния закон и като дискриминационна практика по отношение желаещите да живеят, работят и ползват обществени места без тютюнев дим, както и може да бъда основание за търсене отговорност за вреди.“


Това казва върховният съдебен орган. Останалото са просто приказки.
Ники

#1075 Re: Re:

2012-12-14 22:51

#1073: gost - Re:

Някой да знае как авторът на петиция може да пише на подписалите - аз не виждам тази опция