Създаване на мемориално място за жертви на болшевизма в Пловдив

Демократ

#76 Re: До Демократ

2012-09-10 01:35

Аз не мисля,че това е заяждане.Просто четете историята и не си я нагласяйте така както на вас ви е изгодно.Иначе доста неща можете да научите от мен, но сте толкова твърдоглав, че едва ли.

без "подмяна"

#77

2012-09-10 09:22

няма да забравим това, което ни причиниха и продължават да ни причиняват, защото не направихме лустрацията, а оставихме бившата партийна и комсомолска номенклатура да ни управлява...все още е така...обричаме децата и внуците си на посткомунизъм...
Демократ

#78 Re:

2012-09-10 17:00

#77: без "подмяна" -  

 Много сте забавни....

за да има посткомунизъм,първо трябва да е имало комунизъм

......оффф.........и неграмотни сте

Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#79 До Демократ

2012-09-10 18:57

Демократеее, демократе. Казвал съм го и пак ще го кажа: Като не знаеш какво съществено да измислиш и се хващаш за дреболии. Дали е имало комунизъм или не е спорен въпрос. Ако си прав и не е имало, то можем вместо комунизъм да го наречем болшевишка диктатура, както всъщност сме го споменали и в подписката. Как точно ще го наречеш, обаче, не променя факта, че е било зло и, че е имало много жертви, за които правим мемориалното място. Всичко останало е дъвчене на локуми и отдалечаване от същината на проблема... Явно някой има интерес от това...
Демократ

#80

2012-09-10 19:11

Пашев четете, четете.....
и тогава ми говорете за болшевишка диктатура, защото и това понятие не знаете какво означава.
И интересно къде ли са тези болшевишки диктатори в родината ни
Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#81 До Демократ

2012-09-10 19:44

И да чета и да не чета, жертвите няма да се върнат. Но на вас какво ви пука за жертвите... Комунизма ви е по-важен от тях и ги мачка като валяк. Типично е за комунистическите манипулатори да изместват центъра на внимание другаде и да се опитват да печелят от това... Е, при нас няма да стане. Тези комунистически номера ги пробутвайте на някой друг. И да не е имало комунизъм, комунисти е имало и те са били убийци и крадци и това е било поощрявано от комунистическите закони... Така и не прочетохте алтернативата на материалистичната диалектика на Маркс и Ленин, и коя е основната критика към тях в нея...
Демократ

#82

2012-09-10 21:23

Пашев, в интерес на истината я прочетох, не бих желал да я коментирам, защото има доста казани истини,но и пълни глупости с които не мога да се съглася.За разлика от вас аз съм чел Маркс, не защото съм марксист, а защото в университета влизаше в програмата ми и неговата теория.И наистина ми беше интересно да прочета и някаква алтернатива или оборване на учението му.Държа да подчертая вече сериозно, че не съм никакъв комунист, както не съм и антикомунист, фашист и т.н.Моя род (от Пловдив)от страна на майка ми и баща ми , съжалявам, че се повтарям,е пшострадал от режима преди 9 септември(събитията след 1923 г) и след 9-ти , дядо ми е починал при неизяснени обстоятелства в ТВЛ в Белене.Така ,че не ми говорете точно на мене за убийци, комунистически номера и прочие.Но ми писна това скапано разделение на този народ(вчера беше 9-ти септември, представям си пак какво е било в страната ми).Затова наистина искам вместо мемориали на партизани(антифашист), комунисти или съответно на репресирани от следдеветосептемврийския преврат да се построи в тази нещастна страна един МЕМОРИАЛ НА ПОМИРЕНИЕТО, защото замислете се Пашев и в двата случая българи са малтретирали и избивали българи!Нека да сложим веднъж за винаги край на тази скапана политизация, минаха 23 години от както тоталитарната комунистическата партия не е на власт, крайно време е българите да се обединим и да престанем да се обиждаме и делим на комунисти ,бесепари, седесари и т.н.Млад човек сте , не се дръжте като поредния лумпен!

Гост

#83

2012-09-12 12:36

Полезна идея!!!Трябва да се знае,за да се помни!!
БОРИС ТАШКОВ

#84 ПРИСЪЕДИНЯВАНЕ към ПЕТИЦИЯТА в ПЛОВДИВ

2012-09-12 13:24

Навременна ПЕТИЦИЯ за "Създаване на мемориално място за жертви на болшевизма в Пловдив",
който заслужава да впише името си в Българския антикомунистически Пантеон!

Пашев,
ИГНОРИРАЙ написаното от по-горе подписалия се ДЕМОКРАТ-УТОПИСТ,
"защото замислете се Пашев и в двата случая българи са малтретирали и избивали българи" - цитат на ДЕМОКРАТа,

който ДЕМОКРАТ-УТОПИСТ не прави разлика, 
че в първия случай на лице е антидържавна въоръжена дейност
в услуга на друга държава и строй, 
рушащ основите на демокрацията в България,
а във втория случай на - невинни лица,
изповядващи свещената и неприкосновенна СВОБОДА и ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ!

ИГНОРИРАЙ написаното и поради факта, че ни уведоми, че е изучавал МАРКСИЗМА,
който факт му дава право да изкаже несъгласие с изграждане на мемориалния комплекс!

Пловдив е древен ГРАД и потулената истина за него от 1944 до 1989 г.
трябва да бъде показана за поколенията!
България е наситена с достатъчно много паметници с петолъчкии
и ПАНТЕОНЪТ, "на жертви на болшевизма в Пловдив",
ще ликвидира ДИСБАЛАНСа на тази неправда!

С уважение към автора(авторите) на ПЕТИЦИЯТА!

Демократ

#85 Re: ПРИСЪЕДИНЯВАНЕ към ПЕТИЦИЯТА в ПЛОВДИВ

2012-10-02 15:15

#84: БОРИС ТАШКОВ - ПРИСЪЕДИНЯВАНЕ към ПЕТИЦИЯТА в ПЛОВДИВ 

 

И каква е потулената истина за Пловдив, че беше икономически много добре развит град за разлика от сега, че беше чист без боклуци от какъвто и да е бил характер,за разлика от сега,че улиците се миеха всяка вечер, за разлика от сега......да продължавам ли ...

Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#86 До Демократ

2012-10-05 07:37

Така и не успяхте да разберете нещо очевидно... Колко добре развит икономически ще е Пловдив в условията на пазарна икономика и отворени пазари си зависи основно от предприемчивостта, любознателността на пловдивчанина, както и от условията за бизнес, които държавата дава. Понеже такива почти няма, затова закономерно градът запада... През комунизма е имало планово стопанство: ще изнасяте 6 k Кокошки за СССР и той ще ги купи на еди колко си лева парчето, независимо от качеството на продукта... Но в пазарна икономика се гледа дали имаш конкурентна цена и добро качество... Понеже повечето нереформирани комунистически фабрики не са работили на този принцип, и когато е трябвало не са се преориентирали за новите пазарни условия, нормално е да има загиване...
Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#87 До Демократ

2012-10-05 07:37

Уж сте икономист... Язък...
Васил Ненов

#88

2012-10-31 16:25

И какво излиза тогава през гадните и мрачни комунистически години градът се развиваше, а през хубавите демократични години запада! И това ,ако не е парадокс здраве му кажи :)......
Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#89 До Сибир

2012-10-31 16:48

Не е никакъв парадокс. Просто сегашните времена не са никаква демокрация, защото хората реално нямат думата за нищо... Реално сегашната система е нещо като ПОСТкомунизъм, който ще се развива в реална демокрация евентуално в бъдеще време, но само ако сред хората има критична маса от желаещи това да се случи.
емил

#90

2012-10-31 19:04

нека да се знае колко хора са лежали по лагери без присъди и колко хоха са осъдени на смърт и са обявени като враг на народа и на колко хора са взели имотите

Гост

#91

2012-11-01 08:58

Пловдив с кмет от СДС
висшист

#92 Децата ни- изгнанници

2012-11-01 16:28

Искаме мемориал на тези, които обраха България, разпродадоха заводите, разрушиха икономиката, и изнесоха откраднатото извън страната в чужди банки....... И главите им на тепсия.......
Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#93 Re: Децата ни- изгнанници

2012-11-01 19:57

#92: висшист - Децата ни- изгнанници

Даже не знам откъде да започна да ви обяснявам, че ужасно много грешите. Не знам по какво сте висшист, но явно не е точна наука, защото твърденията ви се базират на спекулации и измислици. Вероятно сте и неуравновесена личност, която бълнува разни неща.

Кажете ми, как едно дете, което е било затворено там, заради това, че е носило панталони чарлстон и е умряло, е разпродало заводите и разрушило икономиката? Имам новина за вас: не е било това дете, а са били неговите палачи, които от първи комунисти са станали първи капиталисти, защото така им отърва. И онези жертви, които са били виновни единствено за това, че са свободолюбиви и един лев не са откраднали през живота си да ги сравнявате с комунистическите крадци и иззедници, не е просто обидно, но и шизофренно. Бих ви посъветвал да се прегледате при психолог или психиатър, ако е необходимо.

Ники

#94

2012-11-01 23:31

Г-н Пашев отговорете ми моля ви честно кога в Пловдив се живееше по-добре сега (т.е. по време на демокрацията) или по време на социализма?
Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#95 Re:

2012-11-02 06:17

#94: Ники -

Ники,

не знам как да ви го обясня, така, че да го разберете. Демокрация НЯМА. Който си мисли, че в България има демокрация в момента, лъже се. Нито има свободни медии, или ако има, тяхното медийно присъствие е силно ограничени и предимно в интернет. Следователно, сега действащата система неправилно се нарича демокрация. Аз бих я нарекал посткомунистически олигархизъм, но и това не е съвсем точно. Това е специална система, в която комунистите са се освободили от старите си задължения да помагат на бедните и са задържали всички пари за себе си. Затова, за сегашното положение можеш да обвиняваш пак комунистите, и по-точно онези с куфарчетата с пари, онези, които са станали кредитни милионери, онези, които фалираха доста банки изкуствено и т.н. Тях обвинявайте и не обвързвайте този въпрос със съвършенно различният въпрос: има ли измъчвани и избивани хора в подземията на общината, заради това, че са били свободолюбиви или не. Аз се отвращавам от вас, заради това, че някои от вас предпочитат да мислят със задните си части, вместо със сърцето, образно казано.

ненормалници сте

#96

2012-11-02 11:43

А бе, вие сте ненормални бе. Докато има такива луди като вас, никога няма да се оправим. Комунизъм, комунисти, вие само от призраци се плашите. Я оправете икономиката на БГ, пък после се занимавайте с вашите простотии от миналото. Баси колко ненормалници има в България!!!
Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#97 Re:

2012-11-02 16:11

#96: ненормалници сте -

Кое точно е невярно? Куфарчетата с пари на БКП, раздадени на разни партийци, изкуствено фалиралите банки и хиперинфлацията или може би различните лагери за мъчения и места за задържане, мъчения и убийства? Кое от тези неща не е вярно, че да сме ненормални?

 

Ненормалниците сте вие: тези които гледате без да виждате и слушате без да чувате.

 


Гост

#98

2012-11-02 17:45

Аз живея в настоящето, не в миналото и гледам напред в бъдещето! Няма пари за пенсии и заплати, не заради "комунизЪма". а заради некадърното управление на всички след това, начело с правителствата на Костов и настоящото! Вие пари за безсмислени простотии искате да давате. Я ги дарете на някое дете, което се нуждае от операция, вместо да му обяснявате колко лош бил комунизмът и как комунистите са виновни, че е болно. Това няма да му спаси живота!
Банките наистина ги фалираха умишлено, но точно хората на Костов, а не комунистите.
Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#99 Re:

2012-11-02 18:52

#98: -

Ти не знаеш къде живееш, защото нищо не виждаш. По-сляп си от слепец. Пари за пенсии няма поради много неща. Едно от нещата е източването на милиарди от комунистите, изкуственото фалиране на банки и т.н. Друга причина е, че също благодарение на комунистите, България почти няма промишленост, благодарение на която да има пари за заплати и пенсии. Много е лесно да искаш високи заплати и пенсии, но откъде да дойдат? Какво се произвежда и какво се изнася? В някои отрасли има добър износ, но като абсолютна интегрална стойност е почти нищожен. Защо? Защото в условията на пазарна икономика печели най-добрият, а това не сме ние. Ако вместо да роптаете за пенсии и заплати имахте повече САМОИНИЦИАТИВА, вместо СТРАХ, сега можеше да имате повече от малки пенсии и заплати.Винаги е най-лесно да хвърлиш вината върху някой друг вместо върху себе си. Страхливците обичат да живеят на чужди подаяния. Сигурно заради това през комунизма постановката ви е харесвала: панелката, ладичката, 2 месеца на море: ти се правиш, че работиш; те се правят, че ти плащат... Да, но когато колосът на глинени крака се срути, защото това беше НЕИЗБЕЖНО, лъсна целият този фалш. Вярно, че фалшът си ви харесва, но реалността е реалност, не за да ти харесва, а за да се съобразяваш с нея. Това е положението: Животът не е длъжен да ти прави ЕВАЛА. Това трябва сам да си го заслужиш С МНОГО ТРУД и МНОГО МНОГО УМ, ДУША и т.н.

Димо

#100 Re: Re:

2012-11-03 13:13

#99: Георги Пашев - Re:

При социализма 99% от българското население живееше добре за разлика от сега.За какви жертви ми говорите.

Жертвите на прехода са десетки пъти повече от тогавашните!