Достъпно и адекватно образование за ВСИЧКИ деца с увреждания!


Гост

#26

2012-03-24 23:11

Нужен ли е коментар???? За пореден път виждаме за какво безхаберие става дума от страна на управляващите.

Гост

#27

2012-03-25 09:31

Има прекрасна база и квалифицирани ресурсни учители и дори и те да могат да помогнат САМО на едно българско дете трябва да ти съхраним! А, в България има деца, на които те са потребни!Желая успех!Поздравление за петицията!Бог да ви благослови и още веднъж УСПЕХ!
Екатерина Славчева
Гост

#28

2012-03-26 10:19

Да


Гост

#29

2012-03-27 20:52

нека има всички такива деца с увреждания училища болнични специализирини

Гост

#30

2012-03-27 21:32

Новият закон ще удовлетвори формално изискванията на ЕС, но няма как да проработи ефективно. Не и с настоящите ресурси.

Гост

#31

2012-03-28 20:15

Искрено ви желая да ви чуят! Ако успеете, значи има още надежда за тази страна и нейните деца!

Гост

#32

2012-03-29 10:21

Тези деца,са НАШИ деца !!!!!!

Гост

#33

2012-03-29 10:47

Похвална грижа. Готова съм да помогна с всичко, на което съм способна.

Гост

#34

2012-03-29 14:08

Не закривайте болничните училища!

Гост

#35

2012-04-01 09:41

:)

Гост

#36

2012-04-01 13:26

podkrepjm vi s cjloto si syrce

Гост

#37

2012-04-01 15:34

Още една недомислица...В масовото училище не може да се работи с тези деца през всички часове, както в специализираните училища - един ресурсен учител трябва да работи с 6-7 ученици от различни класове.От друга страна, тези деца, нерядко смущават работата на останалите в класа, поради спецификата на своето заболяване.

Гост

#38

2012-04-01 19:08

За мена тази петиция е не само блатгородно дело, тя е и отговорносат към бъдещето на държавата - това са нашите деца, за които именно ние трябва да се грижим! Затова от сърце и душа подкрепям петицията и пожелавам успех - дано да има разрешение на тези проблеми!

Гост

#39

2012-04-02 15:58

Никой няма право да лишава едно дете от образование, независимо от това, че е по-различно

Гост

#40

2012-04-04 13:21

Всеки родител иска адекватно обучение за детето си, спрямо неговите нужди и възможности. Някои деца няма да получат това в масовите училища, затова подкрепям тази петиция. Помощни училища трябва да има, докато има деца със специални образователни потребности.

Гост

#41

2012-04-05 17:29

Ако правителството и Министерството на образованието решат все пак да закрият помощните училища това означава само едно - че са ЛЪЖЦИ И ДЕМАГОЗИ каквито до сега не е имало!!! Но ако ги попиташ "ОБРАЗОВАНИЕТО ИМ Е ПРИОРИТЕТ"!!!!!!!! ПОВЯРВАХ МЕ ИМ.

Гост

#42

2012-04-08 14:19

Всички хора се раждаме равни по достойнства и права и всички имаме правото да се образоваме.

Гост

#44

2012-04-17 14:06

Да помагаме и да обичаме всички деца, те са бъдещето
Т

#45 Re:

2012-04-20 12:30

#3: Анжелина Пенчева -

Аз няма да подпиша тази петиция и ще се обоснова защо: Не приемам, че т.нар. народопсихология на българина е да не даде шанс на всичките си деца да живеят и учат заедно. Познавам много хора с увреждания преминали през системата на т.нар. специално образование- в санаториуми-далеч от семействата си и от средата, в която са се родили. Тези хора след завършването си в огромната си част са социални аутсайдери- губят връзка с връстниците си от квартала и града, в който са родени, и в който се завръщат след завършване на средното си образование. Да не говорим, че качеството на обучение в санаториалните и специализираните училища е силно занижено, няма и конкуренция между учениците. А наличието на специални училища за деца с ментални затрунения е само едно извинение за липсата на аекватна политика-тези деца също растат изолирани от заобикалящата ни среда и това не помага на никого- нито на нас като общество, понеже нямаме възможност да се научим да общуваме с тях и да ги разбираме по-добре, нито на самите тях- да могат да се развиват и напредват в изучаването на света около тях съобразно индивидуалните си възможности. Много по-добре би било ресурсите, отеляни от държавата за поддръжка на специализирани и помощни училища да се пренасочи към осигуряване на индивидуална подкрепа за учениците, които имат нужда от нея: тази подкрепа се изразява в няколко компонента- достъпна архитектурна среда на учебните заведения, включваща и достъпен транспорт, осъвременяване на помощните материали, които да улеснят учениците в обучителния процес, осигуряване на повече ресурсни учители, които да имат достатъчно време за всяко едно дете, осигуряване на асистент, който да е всеки един момент до детето. И не на последно място- промяна в концепцията за това що е съвременно образование, чиято цел не е само да се налее даден набор от информация в главите на учениците, а да ги научи да бъдат граждани в едно съвременно общество, в което никой не бива да бъде изключван.  Аз мисля, че борбата на всички майки на деца с увреждания трябва да е именно в тази насока, защото колкото по-встрани от живота растат техните деца- под предлог, че имат нужда от специални нужди, училища, услуги, центрове и т.н. толкова по-самотно и безцелно те ще живеят като възрастни хора. А нима целта на всеки един родител не е да подготви за истинският живот своето дете?...


Гост

#46

2012-05-03 11:58

Всички хора са равни-плачат с еднакви сълзи, смеят се на общи неща. От родителите зависи да обяснят това на децата си.

Гост

#47

2012-05-03 23:55

Подкрепям петицията!
Достъпно и адекватно образование за ВСИЧКИ деца с увреждания!
Мария Димитрова
Варна

#48 да спасим Морската градина!

2012-06-25 15:26

Чудесно лято е - само за плаж - но защо ме стяга сърцето? Като си помисля за плажа, пред очите ми изскача оголения , грозно обезлисен склон между Делфинариума и Карин дом.... Най-красивия ми и любим плаж е осакатен.... Какво мога да направя?:

1. http://www.peticiq.com/signatures/borisov_morskata_gradina_varna/ - моля, подпишете петицията - отворено писмо до премиера за Морската градина.

2. Утре, 14:00 часа в Общината ще има заседание на Комисията по архитектура при Общински съвет - Варна , където ще се гледа за последно ОУП на Варна ( с Моркста градина). Можете да присъствате и изразите позицията си!

3. На 04.07.12 г. ще се проведе сесията на Общински съвет - Варна, на която ще се приема ОУП на Варна (заедно със съдбата на Морската градина). Можете да присъствате - защитете градината си! Тя е на ДЕЦАТА ни и трябва да им я предадем като ПАРК, за да я предадат те като ПАРК на своите деца и внуци!!!

ЗАЕДНО МОЖЕМ ДА СПАСИМ ГРАДИНАТА!

Дължим го на Новак, на децата и на внуците си!

Варна, ДИШАЙ!
Мария Димитрова
Варна

#49 да спасим Морската градина!

2012-06-30 14:44

http://www.facebook.com/events/239874476131453/
Лято е - но като си помисля за плажа....
Пред очите ми изниква грозно изровения и изсече от дървета скат на Морската за "укрепване".
Сърцето ме боли и за оградените и застроени имоти в горната част на Морската, където "Собствениците" ни гонят, че "тук е частна собственост" и ни свирят с клаксоните на автомобилите си да се дръпнем от алеята за разходка, за да стигнат те с колите си до новоизградените си апартаменти в МОРСКАТА градина?!?!
http://www.facebook.com/events/239874476131453/

Наредбата за Обществения ред на Община Варна - 1л. 31 т.4 забранява движението на МПС в парка - глоба от 50-до 500лв.
Уважаеми съграждани, ще позволим ли дани отнемат парка?
Последният ни шанс е на линка по-горе!
Варна, ДИШАЙ!
Заедно можем!
Трябва да се борим заради Новак, заради децата и внуците си!
Споменете си завета на КУБРАТ!

Да спасим морската градина на Варна! последен шанс!
http://www.facebook.com/events/239874476131453/
ГОРД - Пазарджик
Пазарджик

#50 Петиция против правителството на ГЕРБ

2012-11-26 12:13

ГЕРБ е болест, ВАШИЯТ вот е лекарството!
http://www.peticiq.com/gordpz

Да спасим Българя, като подпишем, споделим и разпространим тази петиция!