Достъпно и адекватно образование за ВСИЧКИ деца с увреждания!


Гост

#1

2012-03-21 18:31

Искам всички деца с увреждания, сираци и онеправдани да имат възможност да се образоват и развиват! Нека не бъдем безразлични!

Гост

#2 Re:

2012-03-21 20:15

#1: -

Подкрепям абсолютно на 100 %

Анжелина Пенчева

#3

2012-03-22 12:14

Мили хора, да спрем поредното формалистично, измислено и несъобразено с българската реалност и народопсихология разпореждане! С него ще отнемем и мъничката надежда на много родители-светци, които с невероятна самоотверженост отглеждат клетите невинни душици, докато други хвърлят здрави бебета на боклука или по домове...

Гост

#4

2012-03-22 13:58

Дано се сложи скоро край на този абсурд!

Гост

#5

2012-03-22 14:43

В тази държава всичко хубаво се унищожава!А вместо това трябва да се направи още толкова много!!!!

Гост

#6

2012-03-22 17:11

всякакъв коментар е излишен

Гост

#7

2012-03-22 19:25

Преди да се унищожи съществуващото и работещото трябва да има яснота с какво и как ще се замени и защо. За нечий частен интерес? Със скъпоструващи услуги, до които обикновените хора няма да имат достъп?

Гост

#8

2012-03-22 21:34

za decata

Гост

#9

2012-03-22 22:51

Просто нямам думи. Това е поредната дискриминация спрямо нашите деца. Има групи с по-тежки увреждания, които не могат да посещават масовите училища. Защо, с каква цел го правят? От икономии? Едва ли. Да се прекрие, че има такава група? Едва ли... Защо тогава? Има ли отговор на този въпрос?????
ПАИСИЙ

#10 ПАЗИ БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ

2012-03-22 22:59

МЛАДИ ХОРА! СЪНАРОДНИЦИ! НА ВАС БЪЛГАРИЯ РАЗЧИТА!

НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ ДА БЪДЕ ЗАТРИТА !
НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ БАТАК ДА СТАНЕ МИТ.НАРОД БЕЗ ИСТОРИЯ И КУЛТУРА Е ОБРЕЧЕН НА ОБЕЗЛИЧАВАНЕ!

подкрепете Петицията до Юнеско за Опазване и Вписване в списъкана Юнеско на Църква-костница гр.Батак- БЪЛГАРСКАТА ГОЛГОТА! ПРИСЪЕДИНЕТЕ СЕ В СЪЩИЯ САЙТ НА АДРЕС:

www.peticiq.com/kostnica_batak

НЕ БИВА ДА ДОПУСНЕМ ИЗВЪРШВАНЕТО НА СВАТБИ И КРЪЩЕНЕТА НА ТОВА СВЯТО МЯСТО ПРОПИТО С КРЪВТА

НА 2000 НАЦИОНАЛНИ ГЕРОИ ДАЛИ ЖИВОТА СИ ЗА СВОБОДАТА НА БЪЛГАРИЯ!

ТОВА Е МАСОВ ГРОБ, А НЕ ОБИКНОВЕН ХРАМ! ЧЕТЕТЕ ДОПИСКИТЕ НА МАКГАХАН ОТ 1876Г., ЗАПИСКИ НА З.СТОЯНОВ. ПАЗЕТЕ ИСТОРИЯТА !

РАЗПРОСТРАНЯВАЙТЕ ПЕТИЦИЯТА.

гост

#11 Re:

2012-03-23 12:40

#7: -  

 Опасявам се, че  е точно това.


Гост

#12

2012-03-23 13:19

Ако правителството направи това, да премахне тези институций, не отговаря на ЕВРОПЕЙСКИТЕ НОРМИ, то трябва дори да подкрепя и се грижи за тях.

Гост

#13

2012-03-23 14:51

Подкрепям справедлива кауза

Гост

#14 Re: ПАЗИ БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ

2012-03-23 14:58

#10: ПАИСИЙ - ПАЗИ БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ

Драги ми Паисий, в църква не се извършват "сватби и кръщенета", а обручение, венчание и кръщение. Ако се потрудиш малко с ума си и вникнеш в разликата ще придобиеш голяма полза за каузата, а и за себе си.

 


Гост

#15

2012-03-23 15:30

В наша власт е да избегнем поредната грешка в закона, тези деца имат нужда от специализиран вид обучение и още повече любов и внимание!
Кая

#16 Достъпно и адекватно образование за всички деца с увреждания! (в България! - бел. авт.!)

2012-03-24 04:11

По свой избор, но не по добра воля, не съм в България с тези, които обичам, и там, където е мястото ми, и където се чувствам най-добре.
Наскоро в Саутхямптън бях на представление, подготвено от ученици от различни училища. Целта на представлението беше да се отклонят децата от наркотиците и вредното влияние на улицата. Всяко училище имаше по десет минути, за да представи подготвеното. Учудих се, защото при едно от изпълненията, на сцената, заедно с учениците, излязоха и учителите. И тъй като представлението имаше състезателен характер, изведнъж останалите се оказваха в неравностойно положение. Но...имаше нещо необичайно в излъчването и поведението на децата...Това бяха деца с увреждания...Изуми ме силната връзка ученик-учител! Това беше връзка на доверие и истинска неподправена любов, лишена от съжаление и снизхождение! Тази любов, която наричаме БЕЗУСЛОВНА!  Когато едно от децата се отклони от кръга, неговият учител деликатно тръгна след него, разперил ръце като за прегръдка и без дума, без да го докосне дори, го придърпа обратно! Толкова много любов се излъчваше от този човек! От него струеше светлина! Разплаках се...Пред очите ми се случваше магия! Пред очите ми се разигра най-истинският спектакъл! Темата на учениците беше "Колело". Случайно или нарочно...КОЛЕЛО! Колелото на живота...Ние сме в него и то е в нас. А дали тези, които коват законите, няма да попаднат първи под техните удари?...Трябва да ценим и уважаваме живота, такъв, какъвто ни е подарен! Защото никой не знае какво го чака на следващия ъгъл...на живота.
Българката, с която бях, заяви, че много би искала да връчи диск със записа от представлението на нашия просветен министър.
Дали ще му просветне?...


Гост

#17

2012-03-24 06:47

Успех
Екатерина Мирчева
Гост

#18

2012-03-24 07:24

Успех

Николай Златев

#19 Re: Достъпно и адекватно образование за всички деца с увреждания! (в България! - бел. авт.!)

2012-03-24 08:23

#16: Кая - Достъпно и адекватно образование за всички деца с увреждания! (в България! - бел. авт.!)

Аз лично искам да Ви благодаря за това, че така дабре разказахте за моя ежедневен труд. Учител съм на деца с увреждания и всеки ден това се случва и с мен- в колелото на живота съм- и на техния и на моя!


Гост

#20

2012-03-24 08:48

Срамно е отошението на държавните мъже и жени към децата със специални нужди.
Не може да се подкрепят само по благотворителни ТВ кампании и политически ПР акции.
Те са живи и имат права.
Не може да ги крием под масата и да се имаме за по - праведни от светците.

Гост

#21

2012-03-24 13:55









vsi4ki sme dlajni da osigurim adekvatno obrazovanie za dezata i da pomognem koi s kakvoto mole .6to za xora 6te sme da izostavim nai nujdae6tite se deza ot vnimanieto ni.pojelavam uspex i dano tazi petiziq sabudi i nai zakoravelite du6i na na6ite politizi








Гост

#22

2012-03-24 17:44

всички деца с увреждания трябва да бъдат приети в обществото като всички останали,които сме нормални

Гост

#23

2012-03-24 18:01

Fondacia NSP360- pomo6t za decata v Bulgaria si e postavila takava cel..........www.nsp360.nl

Гост

#24

2012-03-24 18:33

Всяко дете има право на образование!
janella

#25 Re:

2012-03-24 20:40

 

Явно на Държавата са в тежест нашите деца...пълна излагация...но нека незабравяме ,че голям процент от тези дечица са така поради лекарски и болнични грешки.