Подписка

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Подписка


Гост

#501 Re: Re:

2012-03-15 13:42

#500: - Re:

Толкова злоба ,способна да те задуши...

Ние не сме против ЕГ,нито против Хуманитарните гимназии...Ние сме за всички деца,които желаят да развиват способностите си и които имат качествата за това.Ние сме за всички български деца,които имат криле и желаят да летят;ние се радваме на всяко дете с постижения-независимо в каква област...

Ето това е ОГРОМНАТА разлика между двете петиции!Разлика,която ,за съжаление,вие не сте успели да видите и която едва ли ще проумеете,съдейки по коментара ви.

Най-срамното от всичко е ,че тук подписалите се,са учители-точно тези,които трябва да стимулират таланта и да окуражават развитието му.Страхът от способностите на децата ги плаши,защото те не могат да им предложат качествено образование и за това избират да застанат против тях,да се опитват да ги удавят в тяхната злоба и бездушие,да ги дърпат надолу,докато се загуби блясъка в будните,изпълнени с любопитство очи.Поведението на тези "учители" буди само отвращение-ни повече,ни по-малко...Тези "учители" са срам,не само за образованието...

И за да бъда до край изчерпателна-ще ви кажа,че и по сега действащият закон-езиковите гимназии правят прием след 4 клас.Друг е въпросът-колко от тях го практикуват.Броят се на пръстите на едната ръка.Но това е техен избор,тяхно право...Никой не ги спира!!!


Гост

#502 Re: Re: Re:

2012-03-15 15:13

#501: - Re: Re:

Успехи е имало и преди да има прием сллед 4-ти клас! И то много повече!

И защо само учители да се подписват? Аз не съм учител например!

За какво качествено образование в МГ 5-7 клас говорите? На изпитите след 7-ми клас 2011 г. в ПМГ-Монтана е имало само две деца с отлични оценки и по БЕЛ, и по математика. От 26 деца само 6 са имали отлични оценки по математика, имало е дете с 4 по математика! За какви способности говорите, за какво развитие?!?! Толкова добре ги развили, че изкарали четворки и петици по математика на изпит за всички училища! В същото време в Монтана има деца, учещи в ОУ и СОУ, изкарали мн. добри и отлични оценки на изпитите. Я погледнете на сайта на МОМН колко деца от МГ (7 клас) са класирани за национални кръгове на олимпиади и колко от тях са от ОУ и СОУ. Гледайте фактите, а не желанията си! Училището дава толкова, колкото може да поеме ученикът! Това, че някой учи в МГ не е гаранция за успех! А като гледам с какви балове се влиза в почти всички МГ след 7-ми клас, мога да кажа само едно – в ЕГ е истината!


Гост

#503

2012-03-15 15:23

Кандидатстването в МГ е по-желание.След като смятате,че няма развитие-не кандидатсвате там.Просто и ясно.Или проблема ви е че другите кандидатстват:)

Гост

#504 Re: Re: Re:

2012-03-15 15:23

#501: - Re: Re:

Не разбирам какво повече искате? Казаха ви, че прием след 4-ти клас ще има в СРЕДНИ МАТЕМАТИЧЕСКИ УЧИЛИЩА! Какво повече искате – ще си получавате пак "качественото" образование, ще си ходите на уроци по БЕЛ, ще изкарвате 4 по математика след 3-годишно развитие на таланта....

И каква е тази злоба, какво е това непрекъснато нахлуване там, където не ви е мястото?!?! Друг е въпросът, ако няма къде да изливате отрицателната си енергия, ако няма с кого да контактувате, защото, съгласете се, едва ли сте приятна компания с тези ваши повтаряния на едни и същи безмислени неща! Черното си е черно, бялото бяло, макар на вас да ви се иска да е обратното!

Ако нямате работа, просто си намерете – във форумите не дават пари, а липсата на такива води до състояние и поведение като вашето!

 


Гост

#505 Re:

2012-03-15 15:29

#503: -

И чие е желанието? На родителите, нали? В 80-90% от случаите! Признайте си го!

Проблемът е, че кандидатстват куцо и сакато. И като няма по-качествени кандидати, влизат тези. Резултатът: "много високи" оценки по математика на изпитите, "отлично" представяне на олимпиадите.... Голям срам! Ученици от МГ изкарват 3.50 – 4 на изпита по математика! Срам за МГ, срам за учителите по математика в МГ, срам за родителите, натиснали децата си да кандидатстват в МГ, срам за децата, учили 3 години в МГ и изкарали тези оценки!

Това са фактите!!!!


Гост

#506 Re: Re: Re: Re:

2012-03-15 15:30

#504: - Re: Re: Re:

Поведението ви продължава да е жалко,грозно,срамно...

Къде ми е мястото решавам АЗ.


Гост

#507

2012-03-15 15:43

Резултати 7 клас ПМГ-Монтана
от 26 деца-6 отлични,18 мн.добър и 2 добър.Това е по математика,ако искате си направете справка по БЕЛ:)))
Това са фактите!!!


Гост

#508

2012-03-15 15:47

Голяма драма с тази Монтана:)

Добре е все пак да осъзнаете, че тя не е центъра на вселената, а град от най-забутаната част от България.


Гост

#509 Re:

2012-03-15 15:50

#508: -

Ако тръгна да ти разправям какво правят основните училища всяка година,заради тази едничка паралелка...


Гост

#510 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-15 16:04

#506: - Re: Re: Re: Re:

Какво да е моето поведение, решавам аз!


Гост

#511 Re: Re:

2012-03-15 16:06

#509: - Re:

Нищо лично към града, дано не съм прозвучала твърде грубо.Мога да си представя защо в малкия град борбата за всяко дете е жестока, но чак такова озлобление и невъзможност да видиш по-далече от носа си не съм очаквала.


Гост

#512 Re:

2012-03-15 16:07

#508: -

Но това не е само в Монтана! Има и много други "забутани части от България". София ли е центъра на вселената? Всичко, което е положително, се отнася само за София и Варна, за съжаление!


Гост

#513

2012-03-15 16:08

Абсолютно си заслужаваме отношението към града.Ужасно е-нямам думи просто!

 


Гост

#514 Re: Re:

2012-03-15 16:24

#512: - Re:

Не съм от София, от ПЛОВДИВ съм.Не работя в ОМГ и нямам дете, което учи там, но съм влизала много пъти в сградата на гимназията и вътре съм виждала "стена на славата".Това е наистина Стена.Десетки участници в международни олимпиади по математика, информатика, физика и астрономия.Когато види подобно нещо, всеки истински Българин може да изпита само респект.Срамно е отношението Ви към труда на изключителни учители и хора.Това са моите учители.Благодаря им.


Гост

#515 Re:

2012-03-15 16:26

#507: -

И тези факти дали радват някого? Те показват, че точно в тази МГ няма нужда от такава парлелка по две причини: или нивото на подготовка е ниско (предвид резултатите), или нивото на децата е такова. Тези деца спокойно могат да си учат във всяко ОУ и СОУ. Видно е, че в случая не става въпрос за никакъв математически талант. Защо тогава в МГ след 4-ти клас? Не е ли по-добре детето да развива други свои способности – в областта на изкуството, спорта, природните науки... За талантливите деца-математици, да, но явно в тези градове те се броят на пръстите на едната ръка и това е нормално предвид числеността на населението им (не разбирайте погрешно, че населението там е с по-нисък потенциал) .


Гост

#516 Re: Re:

2012-03-15 16:31

#515: - Re:

Представете си нивото в ОУ  и СОУ- в такива по-малки градове!Какво им е на резултатите?Мен ме радват.То не се знае може и да е имало още таланти,ама като в основните училища не им казват ,че има състезания и децата изпускат възможността да участват в класирането.После пък лъжат и децата,и родителите,че паралелка няма да има.

Ето например Враца-там такова нещо няма.Хората правят 2 паралелки в МГ и никой не се опитва да пречи на тези деца.Напротив!И резултатите им са показателни!


Гост

#517 Re: Re: Re:

2012-03-15 16:31

#514: - Re: Re:

Не знам какво отношение видяхте! Никой не отрича труда на децата и учителите им. Изключителни учители и ученици учат и в други училища! Там също има стени на славата – има постижения на национални олимпиади по езици, природни и обществени науки, спорт, изкуства. Това, че вие виждате само това, което искате, си е ваш проблем! Ами влезте и в други училища, интересувайте се и от техните успехи!


Гост

#518 Re: Re:

2012-03-15 16:37

#512: - Re:

И кои са тези забутани места???Габрово,Бургас,Благоевград,Враца,Пловдив,Русе...


Гост

#519 Re: Re: Re: Re:

2012-03-15 18:01

#517: - Re: Re: Re:

Говоря Ви за МЕЖДУНАРОДНИ ОЛИМПИАДИ.Ако МГ започнат да си редят успехите от всички национални състезания ще напълнят не стена, а няколко коридора:)

 


Гост

#520 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-15 18:31

#519: - Re: Re: Re: Re:

Да, три-четири МГ! А къде са останалите? Какви успехи имат на национални състезания?  А за международни да не говорим! Естествено е след 7-ми клас на международни олимпиади по математика и физика да ходят ученици от МГ, нали за това са отишли да учат там. По физика обаче по-голямата част от участниците в международни олимпиади са ученици в МГ от 8-ми клас, а не от 5-ти.  В НПМГ също приемът е от 8-ми клас.

В Пловдив на стената на славата почти всички международни постижения са от "време оно". Сега почти няма. Има да си пълнят стената 10 години и пак няма да я напълнят.

Така е и в много други МГ.


Гост

#521 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-15 18:44

#520: - Re: Re: Re: Re: Re:

Ама така като ги пишете тези работи-започвате да си вярвате ли:)))От 8-ми,ама влезнали в 5:)))Защото медалисти,драга,не се правят за 1 година.Ама де да знам,може пък вашето ОУ да ги правите и за 6 месеца.


Гост

#522 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-15 18:54

#520: - Re: Re: Re: Re: Re:

Спорът е абсолютно безпредметен, но за сведение ще споделя:В момента Пловдив има златен медалист от международна олимпиада по астрономия,четирима ученика в разширения национален отбор по информатика, между които едно изключително момиче и много силен отбор от четирима дванадесетокласници по математика.Това може да го види всеки безпристрастен и обективен човек,стига да има желание, като отвори сайтовете на големите състезания и националните ранглисти.


Гост

#523 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-15 19:05

#521: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Правят се и как още! В МГ-Казанлък нямаше прием от 5-ти клас допреди 1-2 години! Приемът е от 8-ми клас. И сегашните участници в националния отбор, и тези, които завършиха вече, са приети там от 8-ми клас. Успехите им се дължат освен на таланта им, на труда им и на неуморния труд на един Учител (нарочно го пиша с главна буква).

http://pmgk-k.hit.bg/ – кликнете на секция Олимпиади.

Момичето, което в 9-ти клас миналата година се състезаваше с 12 клас на олимпиадата по физика и ги биеше, донесе 3 медала за една календарна година (само от международни олимпиади).  Приета е в 8-ми клас в МГ, по простата причина, че нямаше прием от 5-ти клас. Факт!!!


Гост

#524 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-15 19:11

#522: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

И като завършат тези дванадесетокласници какво правим? Единият е "продукт" на друга МГ до 11 клас. А и те не са били на международна олимпиада все още. За информатиката  да, имат няколко добри, ама май само един от тях е ходил на международна олимпиада. А толкова паралелки имат...


Гост

#525 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-15 19:15

#523: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Чест и почитания на този Учител.Такива хора са рядкост!