Подписка

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Подписка


Гост

#326 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 11:33

#324: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

"Защо се борите за тази кауза - прекратяване на пирема в МГ в 4 клас."

Каква борба? Не се налага. Само изразяваме позицията си. Иначе всички искаме прилично образование за децата си.


Гост

#327 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 11:37

#326: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Защо се борите за тази кауза - прекратяване на пирема в МГ в 4 клас."
Каква борба? Не се налага. Само изразяваме позицията си. Иначе всички искаме прилично образование за децата си.

Е как каква борба - борбата на тия 14 страници.
Как закриването на паралелките в МГ ще помогне за по-доброто образование на децата ви?


Гост

#328 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 11:47

#325: - Re: Re: Re: Re: Re:

 

 

Не ви ли е срам да вкарвате хората в заблуда?

Слд като сте написали "ние", сте длъжни да се изброите, страх ви е да го направите, така, както ви е страх от закриване, защото децата не желаят да учат във вашите училища.

В противен случай нямаше да правите анонимна подписка, а щяхте да се състезавате честно и почтено за привличане на повече ученици!

Просто трябва да предложите качествено образование, толкова ли е трудно?

Така напомняте на клас в СОУ, който прави подписка против отличниците - да бъдат изгонени от училище, няма място за тях там, също както няма място в тази държава за отличните училища.

За страх си е.

 


Гост

#329

2012-02-28 11:49

Те няма да ви кажат,че става въпрос за 30 сребърника.

Гост

#330 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 12:49

#325: - Re: Re: Re: Re: Re:

В Подписката за запазване на прием в МГ от 5-ти клас никъде не пише "ние, родителите на децата в България", хората, които подкрепят петицията се подписват под нея.

А вие кои сте, подписите са имена на хора, не на институции?

Кои са училищата, и аз искам да знам, криете ли се, тайна ли е, срам ли ви е от това, което правите?

 

 


Гост

#331 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 13:25

#330: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:
В Подписката за запазване на прием в МГ от 5-ти клас никъде не пише "ние, родителите на децата в България", хората, които подкрепят петицията се подписват под нея.
....
Кои са училищата, и аз искам да знам, криете ли се, тайна ли е, срам ли ви е от това, което правите?

Надявам се да се крият, защото ги е срам, ама надали.

Между другото, тази обществена изява съгласувана ли е с МОНМ?

"Нареждам. Зам.-министрите, главният секретар, директорите на дирекции и директорите на второстепенни разпоредители с бюджетни кредити (каквито са директорите на държавните училища – бел. ред.) към Министерството на образованието, младежта и науката да представят:

1. Ежеседмично на г-жа Лидия Данева – началник на кабинета – писмена информация за предстоящи събития, участия, изказвания, медийни изяви и др.

2. Всички публични изяви, събития, конференции, презентации и др. да се съгласуват предварително с г-жа Мария Петкова – съветник, и и г-жа Евелина Христова – съветник.

...

 


Гост

#332 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 13:54

#331: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Какво стана сега? Изчерпахте се във вашите си теми и налазихте тук. Хайде поразпръснете се!


Гост

#333 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 14:07

#332: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 
Какво стана сега? Изчерпахте се във вашите си теми и налазихте тук. Хайде поразпръснете се!

Аз чакам да чуя кои са тези училища, от чието име е петицията, а ето какво получавам... Хулене и пъдене...

Излезте смело напред с позицията си. Не се крийте.

 


Гост

#334 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 14:10

#333: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

И аз това чакам.

"основни училища, средищни училища, СОУ, гимназии с профил „чуждоезиков” се обединяваме и заставаме против дискриминацията!"

Не смеете да излезете на светло, а искате хората да застанат зад вас с имената си.


Гост

#335 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 14:14

#331: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

А учителите по математика в МГ, подписали се във вашата петиция, дали са съгласували изявите си с МОМН?


Гост

#336 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 14:27

#335: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Вие май не знаете какво подписвате. Малко по-назад някой го беше казал, но аз ще го повторя. Вашата подписка е от името на основни училища, средищни училища, СОУ, гимназии с профил „чуждоезиков”:

Подписка

В защита на проект за закон на предучилищното и училищното образование, ние - основни училища, средищни училища, СОУ, гимназии с профил „чуждоезиков” се обединяваме и заставаме против дискриминацията!

След като е така, тези учиилща трябва да излязат с имената си. Или подписката ви е менте?

Подписката за запазване на приема няма нищо общо със самите МГ. Тя е от създадена от името на няколко простосмъртни с активна гражданска позиция, но пък има доста широка обществена подкрепа.


Гост

#337

2012-02-28 14:50

Докъде стигна тази държава?!?!?

Родители да СЕ БОРЯТ в защита правото на децата им да получават по-качествено образование, а учители да правят анонимна подписка за закриване на качественото образование!

Все едно съм в 1984 на Оруел!
С любезното съдействие на Министерство на истината! (МОН)

 

Кои са училищата, инициатори на подписката?


Гост

#338

2012-02-28 15:23

Кои са училищата, инициатори на подписката?


Гост

#339 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 15:47

#336: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Или, казано по-точно, простосмъртни с определени интереси, които законът, в този си вид, ще наруши.


Гост

#340 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 15:52


Гост

#341

2012-02-28 15:54


Кои са училищата, инициатори на подписката?

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-02-28 15:55



Гост

#343 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 15:57

#342: - Re: Re: Re: Re: Re:

Защо питаш и то за трети път? Ще ги съдиш ли? :D


Гост

#344 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 15:59

#339: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Или, казано по-точно, простосмъртни с определени интереси, които законът, в този си вид, ще наруши.

Разбира се! Имам интерес детето ми да бъде обучавано от добри преподаватели в добра среда. Не ме е срам или страх да си го призная. Вие не бихте ли искали същото за вашето дете?

Тези, които наистина имат интерес от закона не сте вие, а частното образование - самият министър го каза "Който иска добро образование да ходи в частно училище." А тук по-назад някой твърдеше, че който иска добро образование да ходи на частни уроци. И така - кой има интерес? За началните учители няма хляб в частните уроци. Интерес от новия закон имат частните училища и гимназиалните учители. Интерес да оставят приема имам аз, други родители и всеки който милее бъдещето на децата.

А кои училища стоят зад тази подписка и защо ви е срам да отговорите на този прост въпрос, след като сте изтипосали с големи букви това в началото на подписката?


Гост

#345 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 16:00

#342: - Re: Re: Re: Re: Re: Може но:........ Балообразуващите предмети са различни. Като добавим и няколко аритметически действия = 36.00 в МГ. Коректно е когато "аршинът" е равен.

Сега разбрах защо сте против. Куца ви математиката. :)))

Аршинът е равен. Балообразуващите предмети са едни и същи. Просто за езиковите гимназии балът се формира като сбор от оценките в свидетелството по БЕЛ и математика, удвоената оценка от изпита по БЕЛ и удвоената от изпита по математика. За МГ е съответно - сбор от оценките в свидетелството по БЕЛ и математика,  оценката от изпита по БЕЛ и утроената оценка от изпита по математика.

Очевидно бал 36 и в двата случая означава едно и също. Две шестици от свидетелството и две пълни шестици на двата изпита.

А защо наистина училищата не са изброени в петицията? То така всеки може да пусне петиция от нечие име. Даже и от името на директор на СОУ.

Гласуващият от Сандански много си пада по главните букви.


Гост

#346 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 16:05

#345: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

" То така всеки може да пусне петиция от нечие име. Даже и от името на директор на СОУ."

Много ясно, че може. Отнася се и за вашата петиция. Затова и онлайн петициите нямат никаква стойност и никога не са постигнали ефект.


Гост

#347 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 16:08

#346: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Подписката в защита на приема в 5 клас на МГ и ПМГ не е пусната от ничие име, докато в тази се декларира, че " ние - основни, средни, гимназии...." Ами дайте да ви видим кои сте вие?


Гост

#348 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 16:14

#346: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Много ясно, че може. Отнася се и за вашата петиция. Затова и онлайн петициите нямат никаква стойност и никога не са постигнали ефект.

На тъпи ли се правите или наистина не разбирате. Другата подписка не ЛЪЖЕ, че е пусната от името на някаква институция. Вашата очевидно лъже.


Гост

#349 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 16:20

#348: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Я си въздържай малко нервите и езика! Няма никакво значение коя подписка лъже, коя маже. Законопроектът е такъв, какъвто е и с подписки нищо няма да постигнете. Настоящата подписка е по-скоро израз на позиция. С нея никой за нищо не се бори.


Гост

#350

2012-02-28 16:23

Израз на позицията на кои училища е тази петиция???