Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ


Гост

#451

2012-02-24 14:51

Просто е абсурдно да се закрие обучението от 5-7 клас в ПМГ"Иван Вазов" не мога да си обесня как след всичките положителни резултати и отзиви дори се е предложило такова безумие!

Гост

#452

2012-02-24 15:17

ama tova sa edni ot nai dobrite mesta sotanali v bG

Гост

#453

2012-02-24 16:22

Явно целта е нищо хубаво да не остане. Не знам що за хора, с каква съвест и какви аргументи могат да измислят такова нещо: да се закрие форма на обучение с толкова желаещи деца, с такива блестящи резултати от национални и международни състезания! Как може да закриеш нещо работещо и да го заменяш с нещо, което може да сработи, а може и да не? И само като помисля, че досега нито едно нововъведение в България не е сработило, ми става ясно, че още едно добро наследство от миналото, ще си остане в миналото. Ние, родителите, ще отделим от и без това оскъдния залък за частни уроци и школи, и пак ще образоваме децата си. А те, след някоя и друга година, ще си вземат багажа и ще отидат в някоя друга страна с надежда, че знанията и образованието им ще бъдат оценени!!!

Гост

#454

2012-02-24 16:53

Нека да не се премахва нещо, доказало се във времето като ефективно.

Гост

#455

2012-02-24 17:36

Обучението от 5 до 7 клас в математическите гимназии трябва да сезапази

Гост

#456

2012-02-24 18:18

Какво да коментирам, то е ясно. Искат да ни унищожат като нация. Първоначалното разселване в различни точки на земята не успя да ни сломи. Това че станахме чистачите на света, пак не ни сломи. Фолквълната също не успя. Сега остава да ни направят тъпи и планът на АОНСУ, за населване на зелините ни поля /след като ги разпродадем/с евреи се получава. Тъжно, но те го планираха още преди демокрацията.

Гост

#457

2012-02-24 18:18

коментирах, но ми го изтрихте.

Гост

#458

2012-02-24 19:17

Това са най добрите училища за децата ни. Не ги караите насила да се местят по други училища.
жжж
Гост

#459

2012-02-24 19:25

Това решение е срам за българското образование.Вместо математика -чалга и наркотици, явно това е по- доброто за нашите деца.

 


Гост

#460

2012-02-24 19:36

!

Гост

#461

2012-02-24 19:42

Силно се надявам подписката да успее, за да могат децата с интереси в математиката да намират среда за развитие.

Гост

#462

2012-02-24 19:43

Силно се надявам подписката да успее, за да може децата с интереси в математиката да намират среда за развитие.

Гост

#463 Re:

2012-02-24 21:24

ЗА ДА ИМАТ БЪДЕЩЕ НАШИТЕ ДЕЦА!

 


Гост

#464

2012-02-24 22:02

Този модел работи чудесно и дава възможност за избор на децата! Те знаят чудесно какво искат! За мен е важно да мислим за тях и за това какъв точно пример даваме, за да защитаваме позицията си! Вкъщи имам едно здраво и щастливо дете, което ходи с удоволствие в МГ, затова съм "за", затова искам да има такива училища.

Гост

#465

2012-02-24 22:33

Трябва да има прием след 4 кл. в МГ


Гост

#466

2012-02-25 00:05

Ne razreshavaite na upravliavastata mutrokraziia da oprostachva nai-umnite deza v stranata.

Гост

#467

2012-02-25 12:04

МГ отдавна не са това, което са били преди 10-15 години. МГ в страната по нищо не приличат на МГ в най-големите 3-4 града. Оправдано ли е съществуването на паралелки след 4-ти клас, след като учениците от тези паралелки показват на изпита след 7-ми клас не много високи резултати – едва 5-6 отлични оценки по математика? И това на математика задължителна подготовка, върху която е изпитът за всички училища. Какво остава за по-високо ниво? Какви са постиженията по математика на национално и международно ниво на тези МГ?
Като се поразрових в Интернет, достигнах до извода, че няма нужда от прием след 4-ти клас в точно тези МГ, тъй като техните успехи (ако въобще има такива) са назад във времето, много преди да са имали прием от 5-ти клас. Сега успехи по математика просто нямат. Възпитаниците им се възхваляват на сайтовете им за това, че са победили в Коледно математическо състезание.
Гледайки класирания от регионални и нац. математически състезания, ми направи впечатление, че в много градове призови места (5-7 клас) заемат и ученици, неучещи в МГ от 5-ти клас(Сливен, Шумен, Пловдив...). Нещата май са строго индивидуални – не зависи къде учиш, а как и дали правиш това по собствено желание или някой непрекъснато те "ръчка", дали имаш и нужния потенциал.
Ако наистина обучението във всички МГ беше на високо ниво, защо тогава след 4-ти клас в СМГ има кандидати и от други градове? Защо не учат в МГ в своите градове, още повече, че там се влиза значително по-лесно? Май така стои въпросът и след 7-ми клас – в СМГ и НПМГ кандидатстват ученици от др. областни градове.
Лесно е в един град с 1 300 000 жители да се намерят 112 деца с математически талант. А колко тогава ще са тези деца в един 70-120 000 град – не повече от 5-6 (в най-добрия случай)? Ами оправдано ли е съществуването на паралелка само за 5-6 деца? Как учителите по математика ще работят с останалите в паралелката? Ами много лесно – преподават на едно средно ниво. Потърпевши са децата с талант. Това, което ще научат те в тази МГ, биха научили във всяко едно добро училище в своя град (а такива има във всеки един град, колкото и да го отричате).
Дали едно нещо е справедливо или не, зависи от гледната точка. Говорите за частни интереси. А учителите в МГ, преподаващи само на 5-7 клас нямат ли интерес да се запази приема? Ами тези, които подготвят ученици за кандидатстване след 4-ти клас? Ами делегираните бюджети? А вашите интереси?
Не е тайна, че повечето родители пращат децата си в МГ, за да се подготвят за изпита по математика без частни уроци (което не винаги се получава) и след това – в ЕГ. Аз смятам, че ще се сложи край на истерията по приема в 5-клас в МГ , когато ЕГ направят такъв прием. Тогава в повечето МГ от 5-клас ще бъдат приемани "пишман математици" и след само един такъв випуск, който ще постигне около 3.80 (или близък до този) среден бал на изпита по математика, приемът ще бъде преустановен по желание на самите МГ.

Гост

#468 Re:

2012-02-25 12:22


Гост

#469

2012-02-25 12:30

467,бих те помолил вместо да говориш толкова много празни приказки да се обосновеш, като качиш резултати от олимпиади и състезания в Пловдив (просто защото си го споменал).Много ще се изненадам, ако на призовите места не са ученици на ОМГ и то с драстично по-добри резултати от съучениците си.Никой не отрича , че има много качествени деца в някои СОУ, но те дали остават там след 7 клас?Стига с тази злоба и квалификации.Предложете и създайте нещо по-добро и тогава  децата ще имат по-голям избор.
Между другото учителите в МГ не преподават само от 5 до 7 клас.Те извеждат випуска си до 12клас.Това са 8 години ,през които се постига невероятна симбиоза.


Гост

#470 Re:

2012-02-25 12:41

Не мога да се съглася с написаното. Може би в малките градове и да е такова положението: това означава, че има нужда от промяна, може би намаляване на броя на приеманите деца в малките градове, но да се закрие приема в цялата страна, е просто кощунство! И не мога да разбера защо слагате изучаването на чужди езици на по-високо стъпало от математиката? Математиката е основата на науката и ако има шанс за България за някакво по-добро бъдеще, това е именно развитое на науката и високите технологии. Аз самата съм заеършила ЕГ и мога да кажа, че сега има хиляди начини как да научиш език, но с математиката изобщо не стоят така нещата. Език дори можеш да си научиш сам! Относно финансирането на тези паралелки 5-7 клас, виждам че не сте запоьнат/а, но те се финансират точно толкоа, колкото и тези в обикновените училища и нито стотинка повече! Относно това, че децата от МГ по-късно отиват в ЕГ: да така е, математиката е призвание и не всички, които заеършват музикални и художествени училища стават музиканти, певци и художници! Естествено е, че след 7 клас ще има отсяване: едни ще разберат, че математиката не им е призвание и ще си заминат, а други ще я открият!

Гост

#471 Re:

2012-02-25 12:45

#467: -

Не се опитвайте да конфронтирате МГ и ЕГ. Пристрастията Ви са си ваше право, но не се опитвайте да ги налагате. Местото в което пишете е създадено от Математици, прогреса също на тях се дължи и те от всички страни се разбират на един език, този на математиката!
Дори само едно надарено дете да има в даден град, пак си заслужава.  Ако учителите някъде не са на нужното ниво е друга тема, там променете каквото е нужно или ако не знаете вижте как е било в миналото, когато са излизали по-подготвени деца(според Вас). Нали не смятате че сега децата са по-малко умни?!?
Математика-това е начин на мислене, логика, но за да го разберете, просто трябва да сте минали от там.......


Гост

#472

2012-02-25 13:03

Математическите гимназии са родени и отгледани от българското общество и от математическата колегия в страната. Те дават добро образование и са гаранция, че страната може да създава и поддържа интелектуален и научно-технически елит на световно равнище, който ще е в състояние да даде по-добро бъдеще на България. Те са едно от малкото "колективни постижения", с които ние българите можем да се гордеем. Защото за степента на развитие на едно общество се съди по това дали са създадени предпоставки и условия за развитие на заложбите и талантите на на младите хора. Животът е показал, че в областта на изкуствата талантът трябва да се открива и развива отрано. Същото е и с дарованията в областта на математиката и природните науки. Точно това доказаха с резултатите си на международните състезания възпитаниците на Математическите гимназии. Трябва добре да запомним кой иска да лиши България и от това основание за гордост и национално постижение.

Гост

#473

2012-02-25 13:14

Отговор на 467: виж резултати от състезания по математика в Пловдив на този сайт: www.omg-bg.com
Откъде се намират такива като Вас да говорят глупости и да казват на бялото черно? Защо го написахте? Вие лично поглеждали ли сте класиране или просто сте чули това като клюка? Аз съм от Варна и съм чула доста такива приказки как винаги децата от не- знам-си-кое училище постигали по-високи резултат, ама още нито веднъж не съм видяла такова нещо! Ами много Ви моля преди да пишете глупости, влезте в посочения по-горе сайт, касаещ Пловдив, защото за Пловдив говорите. Ако имате и грам чест, ще се извините за написаното от Вас, което си е просто една жалка клюка, която сте чули.
Изберете псевдоним

#474 Re:

2012-02-25 13:21

#469: -

Първенци са възпитаници на "Академия 21 век". А това, че са ученици в ОМГ и ходят на допълнителна подготовка извън училище, на мен ми говори само едно. А на вас? Носителят на златен медал от АМС никога не е учил и не учи в ОМГ. Това не му пречи да печели призови места в математически състезания. Новопостъпили осмокласници в ОМГ също се представят по-добре на математически състезания – търсете си вие класиранията.

Момче от Варна, което никога не е учило (и не учи) в МГ, не остава без  призово място по математика. Класира се за национални кръгове на олимпиадите по физика и химия.

Ако погледнете класиранията в Сливен, ще видите, че на призови места са най-често ученици от едно друго училище, а не от МГ (5-7 клас).

http://www.math.bas.bg/ch/2010/pl08.htm

http://www.math.bas.bg/ch/2011/pl09.htm

http://www.math.bas.bg/ch/2010/pl05.htm

http://www.math.bas.bg/ch/2009/pl05.htm

http://www.math.bas.bg/ch/2009/pl07.htm

http://www.math.bas.bg/ch/2008/pl06.htm

http://www.math.bas.bg/ch/2009/pl06.htm

http://www.math.bas.bg/ch/2011/vn08.htm

http://www.math.bas.bg/ch/2011/sh06.htm

Търсете и други, има ги много в Интернет. Но предполагам, че няма да е нужно. Не видах никъде драстично по-добри резултати на възпитаници на ОМГ. По-скоро на призови места са ученици от различни училища. От ОМГ има и доста назад в класиранията.

Нещо са ви заблудили – има учители, които преподават само в 5- 7 клас, не само по математика, а и по останалите предмети (например английски, география...)

Злоба виждам във вашите "празни приказки". Фактите са различни и ще се наложи да ги приемете, колкото и да не ви харесва това.


Гост

#475 Re:

2012-02-25 13:24

#473: -

Извинете се вие, след като се запознаете с посочените по-горе класирания. За Варна специално погледнете резултатите от всички математически състезания и вижте дали наистина няма момче, което винаги е на призово място, а не е учило в МГ. Сега то е 8 клас и учи в ЕГ. Никога не е учило в МГ, но това не му е попречило по никакъв начин.

http://www.math.bas.bg/ch/2011/vn08.htm