Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ

папагалчето

#426

2012-02-23 21:14

и двете ми деца завършиха математическа гимназия и съм много доволна. синът ми продължи математика в университета и се доказа като много добър специалист в живота. ако в тая държава има все още разумни хора нека помогнат да не се закрива приемът от 5-ти клас.

Гост

#427

2012-02-23 21:39

Моля, нека власт имащите спрат разрушаването на доказалото се с отлично образование и водещо училище в България - Софийска математическа гимназия.А и на други като него. Нека помислят за бъдещето на България, децата ни, на всички нас. Считам, че това е поредното безмозъчно безумие, случващо се в изстрадалото ни Отечество.

Гост

#428

2012-02-23 22:36

"Гимназия е училище за младежи" историята сте я прескочили в МГ /справка Древна Гърция/

Гост

#429 Re:

2012-02-23 22:44

#428: -

Древна Гърция, ах!

И в тай-смелите си мечти не съм очаквала, че плановете на министерството се разпростират чак толкова назад във времето, надявах се да се усетят поне като ни върнат до килийните училища.


Гост

#430 Re:

2012-02-23 22:45

#428: -

Справка уикипедия "От 16 год. възраст децата с интелектуални качества, но само от робовладелските среди постъпват в гимназия. Тя е продължение на гимнастическото училище и е за усъвършенстване на гимнастическата подготовка".

По тази логика всички гимназии трябва да станат спортни училища с прием от 9 клас.


Гост

#431

2012-02-23 22:45

Миналата година във Варненската МГ правихме подобна подписка (но не електронна) и събрахме около 200 подписа. Депозирахме копие в Инспектората, а друго копие изпратихме до Министерството на образованието. Ако за автора на петицията представлява интерес, мога да изпратя копие и на него. E-mail за връзка: nina4411@yahoo.com. От сърце се надявам някой да вземе мнението ни под внимание!

Гост

#432 Re:

2012-02-23 22:47

#431: -

В един форум си автор на най-горещата тема в момента. Влез там и ще видиш на кого може да пратиш нещата.


Гост

#433 Re: Re:

2012-02-24 00:53

#432: - Re:

Da, ve4e se svurzahme. Blagodarq:)


Гост

#434

2012-02-24 01:34

Ако има все още разумни хора не убивайте това което е създадено и работи и се харесва на бъдещите поколения които ще Ви заместят ,рано или късно....защото ако го направите Те ще ви отнемат пенсиите и ще Ви върнат в Първи клас да повтаряте годината защото не сте научили най-важното.....Пожелавам Ви го....

 

ХХХ

#435 Re:

2012-02-24 08:24

#2: -  

 А какво става с децата таланти, които живеят в населени места, в които няма МГ? Не е ли редно всяко училище да развива таланта на учениците си??? А таланта на децата, които изучават чужди езици? Да не искате да кажете, че Езиковите гимназии трябва да приемат от 6-годишни, защото талантът към чужд език се проявява в тази възраст, та даже и по-рано!

 


Гост

#436

2012-02-24 08:31

А вие нали не искате да кажете, че децата ни научават по два чужди езика в СОУ (защото точно толкова учат).

Че то дори СОУ си знаят, че им е калпаво образованието, иначе щяха да оранизират изпити за сертификати, както прави и най-простата езикова школа.

Гост

#437 Re: Re:

2012-02-24 08:40

#435: ХХХ - Re:

А, не е ли редно след като учат децата чужд език от втори клас да го научават от училище, а не 90% от учениците да ходят на школи още от 2-3 клас. Аз познавам доста деца, които учат в ЕГ английски и ходят на школи по анг. за да вземат въпросните сертификати...

Няма как във всички училища да има отлични специалисти по всички дисциплини. Ако училището имаше въпросните специалисти, то със сигурност щеше да е това което са МГ по математика. И сега си знаем кои училища имат добри учители и дават добра подготовка и ако детето ти не учи в МГ, то всеки един родител прави всичко възможно детето му да учи във въпросното училище, независимо дали е ОУ, СОУ.

Ето какво ще стане с математическите гимназии след преобразуването http://offnews.offroad-bulgaria.com/index.php/25042/mariana-todorova-priemat-sled-iv-klas-v-matematicheskite-gimnazii-stava-nevazmozhen

 


Гост

#438 Re: Re:

2012-02-24 08:54

Ами по Вашата логика, защо са ни спортни, музикални и прочие училища? Според Вас не е ли редно обикновените училища да се заемат и с подготовката на спортисти, художници, музиканти и т.н. Освен това знаете колко таланти успяват и без да са посещавали такива училища! За какво са ни те тогава? И така както гледам, защо са ни изобщо училища? Ние, българите, сме си природно интелигентни (някъде бях чела, че по коефициент на интелигентност сме на второ място в света)! Смятам, че ние от училища нужда изобщо нямаме! Я, гледайте какви стойнпстни предавания имаме с образователен характер: " Милионер си търси жена", "фермер си търси жена" и прочие! Ние, българите знаем как без усилия да достигаме до големи висоти!

Гост

#439

2012-02-24 10:14

no comment bg shit

Гост

#440

2012-02-24 10:29

АКО СЕ СЛУЧИ...ЖАЛКО ЗА ТАЛАНТЛИВИТЕ ДЕЦА, ЧЕ ОЩЕ НА 10-12ГОД.ЩЕ ИМ БЪДАТ ПОДРЯЗАНИ КРИЛЦАТА. И КОГАТО СТАНАТ НА 18-20 ЩЕ ЗАМИНАТ И НЯМА ДА СЕ ВЪРНАТ В СТРАНАТА. И ТОГАВА ЩЕ БЪДАТ ТАЛАНТИТЕ НА ЕВРОПА И АМЕРИКА НО НЕ И НА БЪЛГАРИЯ. ТОГАВА ЩЕ ОСТАНАТ ГОРДОСТ САМО ЗА СКРОМНИТЕ СИ РОДИТЕЛИ, МАКАР И ОТДАЛЕЧ.ТОВА ВЕЧЕ СЕ СЛУЧИ НА МЕН. НЕ ГО ДОПУСКАЙТЕ. ПОДКРЕПЯМ ВИ.

Гост

#441

2012-02-24 10:47

На математиката в училище трябва да се отделя много повече време. При все повече нарастващата "гордост" на политици, журналист и други публични личности - "... на мен в училище математиката не ми вървеше ...", единственият (засега) начин е запазване на специалния статут на някои училища. Все пак трябва да се има предвид, че нивото в тях надхвърля необходимото и при доста ученици се стига до обратния ефект.
гост

#442

2012-02-24 11:05

Защо ли е необходимо ?-ами много ясно! Проста нация се управлява лесно !

Гост

#443

2012-02-24 11:06

Подготовката и обучението в математическата гимназия е нещо уникално, до известна степен на това и основно на тези кадри се дължи все доброто име на бг. компютърните специалисти и инженери в света! Сега някой комплексар ще отрвже и съсипе малкото останало добро За да се развие аналитичен специалист е скъпо и продължително начинание, но ползите за държавата са незаменими и най бързо еъзвращаеми. Мойте познати с завършена мат. гимнанзия просто шапка им свалям почти всички са незненими специалисти в областите на професионалната си реализация ... Срещнах скоро специалист от IBM англичанин, който първото нещо което ми каза след запоз аването ни бе, че е поразен от българските копютърни специалисти, почуствах се ГОРД и си помислих веднагаа за кадрите излизащи от школата на математическата ... СЕГА СИ МИСЛЯ ... ОТНОВО НЯКОЙ ИСКА ДА ...*РЕЕБЕ БГ-ТО колко ще стане посредствената част от българите ... ОЩЕ ПОВЕЧЕ ... НАМАЛЕТЕ ОБУЧЕНИЕТО .... ТОВА ЩЕ ДОВЕДЕ ДО НАМАЛЯВАНЕ НА НИВОТО НА КАДРИТЕ И ОТ ПРЕДИМСТВО ЩЕ СТАНЕ НЕДОСТАТЪК ... СОРРИ АМА И ОСКОТЯВАНЕТО НА ВСИЧКО В БГ Е ТЕНДЕНЦИЯ .......

Гост

#444

2012-02-24 11:54

Всеки ученик и родител има право сам да избира учебно заведение, а защо, щом живеем в правова държава, управляващите ще решават вместо нас и ще ни лишават от правото децата ни да са ученици от 5 клас в математически гимназии в страната ни?

Гост

#445

2012-02-24 12:38

Това е една от най-добрите възможности за качествено образование. Премахването й ще е голяма загуба за българските деца.

Гост

#446

2012-02-24 12:51

Това са най доврите училища,не ги съсипваите!!!

Гост

#447

2012-02-24 12:52

Крайно време е да прекратим съсипването на малкото работещи неща в страната.

Гост

#448

2012-02-24 13:30

Аз съм учила в СМГ от 5-ти до 12-ти клас. Първите 3 години от обучението ми там са ми дали силното начало, на което разчитам и до днес.

Гост

#449

2012-02-24 14:05

Не отнемайте малкото останали възможности за лично развитие в България!!! Това не е комунизъм, че да изравняваме всички като им режем краката. Не ги препъвайте децата ако имат желание да учат. Това са индиви, които дърпат целия свят напред!

Гост

#450

2012-02-24 14:14

И без това свестните хора в тая държава стават все по-малко. Нека дадем шанс на талантливите деца! Може по някое време и да започнем да се оправяме ...