Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ


Гост

#126

2012-02-20 12:34

Аз самият съм учил в МГ между 5-7 клас. Това е най-добрият стимул за децата да поддържат образователното си ниво, да се развиват, да свикват с подготовка за кандидатстване и да се подберат най-добрите ученици за най-добрите училища.
Не лишавайте образователната ни система от това

Гост

#127

2012-02-20 12:36

trqbva da se zapazqt tezi paralelki

Гост

#128 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пак до неразбралите

2012-02-20 12:39

#119: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пак до неразбралите

Лобисти на всякакви идеи явно подстрекават закриването именно на паралелките в МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ гимназии..

Нека си останат и всички останали форми на привличане на деца с особени способности, но ранното откриване и подкрепяне на обучението на ученици именно в математически гимназии е от особена важност за самите деца, родители и обществото като цяло...

 

Оставете натрупаният от 1986 година опит за ранно обучение именно в математическите гимназии, открити през 1971 година - като се отчита, че не само чуждият език е важен...

Оставете съграденото и работещото добре, стига лобизъм за форми на обучение извън държавното училище - останалите са свободни на конкуретна основа да привличат своите ученици..

Едно нещо вървеше чудесно, не го затривайте... !!!

 

 


Гост

#129 Re:

2012-02-20 12:47

#31: -

Не знам тези факти за кой град се отнасят, но в нашия град нещата не стоят така. Много малък процент от учениците завършили 7 клас в МГ не продължават в МГ. Причината е не само в отличната подготовка по математика, но и в подготовката и по всички други предмети включително и чуждите езици, които учат като ЗИП до 7 клас и усилено от 8 клас. Двамата с моя съпруг сме завършили МГ. Синът ни тази година завършва МГ – там е от пети клас и дъщеря ни също е в МГ от 5 клас.  Твърдо съм за обучението в МГ от 5 клас.


Гост

#130

2012-02-20 13:43

Последният остров на свястно прогимназиално образование ще бъде залят от вълните на безумието. Трябва да се даде шанс на децата да развиват своите таланти, а не да бъдат слагани под общ знаменател.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-02-20 15:03


Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-02-20 15:05



Гост

#133

2012-02-20 15:07

Децата, които учат в такава паралелка са подбрани след като са покрили много високи изисквания. Имат отлична подготовка не само по математика, а и по всички останали предмети. Те напредват бързо по учбния материал и го надграждат.Допълнителнителните часове по математика под формата на СИП и школа им дават възможност за изключителен напредък, спрямо съучениците си в другите у-ща. С една дума в такава паралелка се развива талант, а не се смчква от незнанието на останалите.

Гост

#134

2012-02-20 15:10

Факт е, че досегашният подбор на ученици за специализирано обучение в училище, в т. ч. по математика, започваше от 10-12-годишна възраст - в средния курс и даваше значими резултати в гимназията. Като дългогодишен преподавател по български език и литература категорично възразявам срещу проекта за ликвидирането на математическите паралелки в прогимназиалния етап (5.-7. )клас.

Гост

#135

2012-02-20 15:39

Поредното малоумие. И поредното унищожаване на нещо добро в българското образование. Не знам вече и какво свястно остана след всички реформи - една от друга по-необмислени. Но тази промяна ще бъде с дълготрайни и тежки последствия - истината е, че ще се попречи на развитието на надарени деца. И какво лицемерие - снимат се с медалисти от състезания и олимпиади, хвалят ги и после нов законопроект в техен ущърб.

Гост

#136

2012-02-20 15:41

Iskrenno se nadyavam Petitsiyata da e uspeshna, zashtoto detsata ot 5-ti do 7-mi klas v PMG poluchavat nai-dobrata podgotovka po matematika v Kyustendil. Shte bude mnogo zhalko da zagubim vsichko, koeto e postignato do momenta ot prepodavateli i uchenitsi. S uvazhenie, bivsh uchitel na PMG Rayna Hadzhiyska

Гост

#137

2012-02-20 16:35

:)

Гост

#138

2012-02-20 16:52

Съгласен съм с така поставените мотиви в подписката
и смятам също, че за да имат децата интерес към мате-
матическите науки и дисциплини, трябва по-отрано да
им се създават такива навици. Така в по-горните класове възприемат материала по тези дисциплини по-лесно и им е по-интересно. Разбира се за тези, които до 4-ти клас са показали, че имат желание и
интерес да го правят. Аз съм за приема на деца от 5-ти клас в гимназиите със специална насоченост.


Гост

#139

2012-02-20 17:00

Аз съм учил в МГ от 5-ти клас и децата ми ще учат от 5-ти клас, пък ако трябва - в чужбина.

Гост

#140 Re:

2012-02-20 17:09

#123: -

Мило дете, можеш спокойно да позвъниш на телефон 116-111 и да потърсиш съвет. Той е безплатен и анонимен. Говори със своите родители и учители. потърси педагогическия съветник на училището. не се предавай.


Гост

#141

2012-02-20 17:13

Аз сам съм учил от 5-ти до 12-ти клас в СМГ (и годините подготовка преди това). Смятам, че обучението дава цел и мотивация на учениците като ги поставя в много конкурентна среда и им предоставя допълнителни знания. Възможността за по-елитно и специализирано обучение не бива да бъде премахната, а напротив - да се промотира и в други сфери. Така, например, много съученици не продължиха обучение след 7ми клас и се насочиха в друга посока. По този начин 3те години в СМГ им помогнаха да се ориентират от рано дали са подходящи за подобно образование или търсят нещо друго.

Гост

#142

2012-02-20 17:18

Обучението е доказало в годините колко добри резултати дава. Не виждам защо трябва да се отказваме от нещо, което работи добре. СД

Гост

#143

2012-02-20 17:32

Бивш възпитаник съм на МГ. Макар и никога да не съм блестял с велик математически талант, в гимназията ми имаше много деца във възрастовата група 5-7 клас, които бяха редовно наредени по математически състезания на национално и международно ниво. Подкрепям правото им да се развиват.

Гост

#144

2012-02-20 17:39

Ако не се запази ранното обучение по математика в МГ
до ниаколко години медалите от олимпиади по математика и информатика ще ги гледаме през "крив макарон".Направо съм бесен................
mmds

#145

2012-02-20 17:46

Държавата ни май няма нужда от умове! Колкото по-прости, толкова по-слепи! Най-лесно се управлява неграмотна народ!

Гост

#146

2012-02-20 17:57

Аз съм завършил МГ Съпругата ми също.Големият ми син учи СМГ от 5 ти клас, не искам и да си помислям че малкият ми син няма да има къде да продължи образованието си след три години.
С огромно съжаление трябва да констатирам че това е безобразен лобизъм.Също както и евентуалната държавната финансова помощ за частните училища. Не си спомням да са "свършили" местата в държавните училища че да е оправдана така наречената "равнопоставеност" между учениците в държавни и частни училища.

Гост

#147

2012-02-20 18:06

щом имат мерак малките да учат защо трябва да ги спирате ? :)

Гост

#148

2012-02-20 19:29

Срамота!

Гост

#149

2012-02-20 19:54

Успех на всички математици :)

Гост

#150

2012-02-20 19:56

Оставка за Борисов, а от там и за другите крадци и палачи на народа, като Игнатов, които са просто пипало от октопода.