Петиция срещу високите цени на водата в Хасково

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Петиция срещу високите цени на водата в Хасково


Гост

#101

2012-01-02 13:21

Пълно безобразие, отново!

Гост

#102

2012-01-02 13:40

Не стига ,че не става за пиене , но и най-скъпата вода. Докога ще се гаврите с хасковлии. Спрете се и помислете - по 1280 лв. заплати с килийно образование и некадърници събрани в това дружество. Кои работници и служители в Хасково вземат такива заплати? За тях няма ли криза?

Гост

#103 Re:

2012-01-02 13:46

#1: -

gluposti !!!


Гост

#104

2012-01-02 19:13

питейна е само понятие! не познавам човек в Хасково, който да я пие! имам угризения дори и когато готвя с нея!

Гост

#105

2012-01-02 19:19

Здравейте и за много години !!! Пак ни мачкат , поредно увеличаване ще ни тежи ,без това само работим за данъци ,ток, вода,а кога парите за храна ще имаме БЕЗОБРАЗИЕ

Гост

#106

2012-01-02 19:19

privetstvam avtorite na tazi peticiq daje prepora4vam da se organizira i ra4no sabirane na podpisi tai kato nqkoi grajdani ne znaqt za peticiqta ili nqmat vazmojnost po internet po4ti vseki 6te q podpi6e tezi gadove mojem da gi pobedim samo ako sme edinni i zadrujni razberete go tova i se sabudete trqbva da sme gotovi i na po re6itelni deistviq stiga sme svejdali glavi predlagam da se sazdade iniciativen komitet ili kakto i da se nari4a koito da izgotvi plat i da nabeleji meropriqtiq za po natata6no deistvie sre6tu poskapvaneto na vodata samo taka sas stroina organizaciq mojem da badem po silni ot tezi lajedemokrati ZAEDNO NAPRED
Гост

#107

2012-01-02 19:49

Здравейте,

изненадан съм, но и обнадежден от интересът към петицията. Искрено вярвам, че ако всички сме единни и знаем какви са ни целите, ще успеем да променим нещо. За съжаление аз не съм адвокат - нямам представа какви трябва да са следващите ни действия, за да можем да предизвикаме ответна реакция, разбира се, без да нарушаваме законите на България.

Сигурен съм, че сегашните управляващи на ВиК са правили редица злоупотреби, с което пряко са виновни за вдигането цените за вода. Искам да знам, че държавата е адекватна и има кой да им поиска сметка - техните грешки ги плаща всяко едно семейство в Хасково.

Липсата на събираемост в циганската махала също е голям проблем.

Всички наши протести са много неорганизирани - всички мрънкаме, че водата е скъпа, но не знаем какво да направим. Лично аз, като гражданин, искам следните неща:

1) Публичен одит на ВиК - поне веднъж публично да се покаже кой какво е крал, кой е бил назначен защото е братовчед на шефа и поради некомпетентността си е довел до загуби на ВиК.
2) Държавата да вземе мерки и ако трябва с полиция да влезе в Република и да прибере парите - имам странното усещане, че това много ще помогне на дружеството във финансово отношение
3) Да се поиска сметка от управляващите ВиК Хасково - защо нещата са в това състояние и кой е виновен. И не колективна отговорност, а персонална. Кой за какво е харчил пари и ако няма логично обяснение - да ги върне.

Знам, че тези неща няма да се случат - след 3-4 дни всички ще са забравили и ще си плащат като попове.

ИЛИ.

Поне веднъж ще променим нещо за себе си и за околните - ще им кажем че не могат да се ебават с нас. Петко Стойчев работи ЗА ХАСКОВО и за ХАСКОВЛИИ и ако не го осъзнава е време да си ходи.

Гост

#108

2012-01-02 20:31

При положение че увеличат водата на 3 лева приканвам всички хасковлии да не плащат.Няма как да спрат на всички водата.Дефакто хасковските граждани употребяват вода за 5 лева кубика.Защо много просто всички пият минерална вода, а мангановата от Ябълково я упортребяват за миене на пода и стълбите на блоковете.Тази вода дори нестава и за перални но какво да се прави.
Радо

#109 Предложение за митинг

2012-01-02 21:12

Уважаеми Посетители,
Аз съм един от героите които поискахме от Премиера МухоБойко да ми смени принадлежност от Българин на Ром за да не плащам ток, вода и наем преди 6 месеца, но за съжаление до сега все още нямам отговор на официално писмо изпратено до премиера. Затова предлагам да вземем да врътнем няколко митинга пред блока на ВиК в Хасково и да видим дали този път ще има резултат.

Гост

#110

2012-01-03 00:10

За жалост, в България няма усвоени пари по еврофондовете за зелени проекти, поне така сочеше една статистика от ноември месец 2011 г. Смятам, че някой не си върши работата във ВиК Хасково. В София също подменят водопроводи и то с дестки километри, но водата не е 3 лв. на кубик. Не е важно откъде са дошли шефовете на дружеството, а колко са компетентни. И коментарите за Република са на място. Не знам колко хора са ходили там, но онези живеят на гърба на останалата част от популацията на града и е крайно време да се вземат мерки за прекратяване на това статукво. Ама на управляващите не им стиска, защото там е една златна изборна мина, където а са разтурили нещата, а са изгубили електората.


Гост

#111

2012-01-03 12:02

Не може водата в Хасково да е една от най скъпите, с най ниско качество и да искат да вдигат още цените. Нека си оправят водопроводите за да не плащаме изтичащата вода.

Гост

#112

2012-01-03 14:51

защо не напряват пречиствателна на входа? Ние пием най-мръсната и скъпа вода в страната. Да си опряват течовете и си вземат парите от некоректните длъжници.

Гост

#113

2012-01-03 15:46

Петко да се освободи от поста управител веднага но да носи имущественна и наказателна отговорност докато не извърши ревизия и да се установят кражбите и злоупотребите.Тази петиция да се изпрати на министърката на МРРБ Л. Павлова.Тя да се запознае със золумите на Петко Шопара и ако не я срам да го държи.

Гост

#114

2012-01-03 15:55

Това е престъпна постъпка на ръководството на ВиК.При положение че загубите на вода санад70%, не се инкасира и не се събират пари да се иска увеличение на цена е цинично управленско решение.Къде е министъра и народните представители да прекратят това безобразие?

Гост

#115

2012-01-03 16:39

До сега трябваше да се сменят тръбите за
чиста и отпадна вода. Строят се нови жилища,
а тръбите са поне от 50 години. Непрекъснати
течове. Да не говорим за качеството на водата
ОТВРАТИТЕЛНО!
Тодор Бойчев
Хасково

#116

2012-01-03 16:48

От много приказки няма нужда. Предлагам, да се подадат заявления за достъп до обществена информация за себестойността на един кубик питейна вода.
Нека се провери одита на фирмата, и да се види, колко са експертни сметките на финансистите. Аз ще подам заявление за достъп до обществена информация.
999555

#117

2012-01-03 16:50

НЕ НА НОВИТЕ ЦЕНИ!
ВЕЧЕ ЩЕ СЕ СВЪРЖА НЕЗАКОННО,
ЗА ДА СИ МИЯ ТОАЛЕТНАТА!

Гост

#118

2012-01-03 23:27

Кмете,
омръзна ни да плащаме водата на живущите в кв. "Република" СТИГА ВЕЧЕ!!!

Гост

#119

2012-01-04 10:33

Какво да коментирам. Жалко за града ни... Още повече че въпросната вода категорчно не става за пиене от чешмата.

Гост

#120

2012-01-04 11:35

Относно задължителните проверки на водомерите не е ли редно заплащането на таксите по проверка или подмяна да става за сметка на този който не е доволен от показанията?

Гост

#121

2012-01-04 14:02

Искам софийски цени на водата, да се прекара тръбопровод.

Гост

#122

2012-01-04 14:03

Защо и на какво основание водата е една от най скъпите в България,постоянно има аварии, водопроводите би трябвало да се сменят, какво прави ВиК очевадно едно голямо НИЩО.Пред нашия блок тече вода обаждали сме се и какво нищо вече втори месец продължава де тече, отговор Вик има по големи аварии, ще чакате,а кой ще плаща тази вода. И защо само редовните платци трябвада плащат , какво правят с нередовните... май нищо.

Гост

#123

2012-01-04 15:35

Да се извърши одит още от времето на Георги Узунов като Директор.

Гост

#124

2012-01-04 16:05

Moje bi s tezi ceni trqbva i da smenqt trabite. Trqbva i za tova da pomislqt. Taka nqma da ima zagubi na voda .

Гост

#125

2012-01-04 19:19

NQMAM DUMI PROSTO!!!!!