Петиция срещу високите цени на водата в Хасково

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Петиция срещу високите цени на водата в Хасково


Гост

#51

2011-12-31 10:31

Ne se nayadoha..

Гост

#52

2011-12-31 10:54

Драги съграждани, няма да подкрепя тази петиция. Първо ще споделя какво се направи във ВиК Хасково - положиха нов водопровод от Ябълково /голяма част от водата подавана от ПС Ябълково се губеше по стария/, обновиха автомобилния и машинен парк /това намалява експлоатационните разходи/, заплатите не са толкова високи - оператор в ПСОВ взима 372 лв., дежурен в ПС около 350 лв. и т.н., заплатата на Управителя е някякъв процент от средната за предприятието, но ако е постигнал показатели за рентабилност и др. Друг е въпроса защо се купиха тези смешни оранжеви самосвалчета, които повече подхождат за малка частна фирма. Но ако има злоупотреби по тази линия си имаме икономическа полиция, който има инфо да ги сезира. За качеството на водата - аз си отгледах децата с вода от чешмата, даже когато се захранвахме от яз. Тракиец /имам три/. Водата във водопровода подлежи на ежедневен контрол от лабораторията във ВиК, ХЕИ, РИОС, РИОКОЗ и ... NASA :-), мисълта ми е че е доста по-безопасна от разни чешми по ниви и поляни... Минералната не се препоръчва за всекидневна употреба и така...
За ПСОВ /пречиствателна станция за отпадни води/ Хасково инж. П. Стойчев, по известен като Шопара няма никакви заслуги. Даже не я е искал. България е поела ангажимент по някой от многобройните договори с ЕС да изгради пречиствателни съоръжения по Черноморието и по течението на големите реки. Нашите акота отиват във водосборния басейн на р. Марица /чуствителна зона според ЕС/, затова ПСОВ е крайно наложителна /р. Хасковска се влива в Марица/. Друг въпрос, е че ПСОВ Хасково е проектирана и изпълнена неудачно, но и затова си има компетентни органи /Шопара няма намеса/. Идеята ми е, че няма безплатен обяд. Ползваш услуга - плащащ. Отрежете се от водопровода, събирайте си акитата в кофа, престанете да изхвърляте в канала презервативи, превръзки, детски играчки, копита от магарета и т.н. Тогава няма да се налага да плащате скъпата вода.
Затова не подкрепям петицията.
Защо не поискаме дебат за компонентите в тази цена, защо не поискаме сваляне или отпадане на ДДС за водата /колко е ДДС от 3 лв.?/.... и т.н.

За още инфо http://nastq.blogspot.com/


Гост

#53

2011-12-31 11:06

С тази водопреносна мрежа в града ни и загубите по нея, нищо чудно в края на другата година, от дружеството да си искат и 5 лв. цена за кубик вода!!!

Гост

#54

2011-12-31 11:31

Това е своеволие!Никъде в България няма такава цена.

Гост

#55

2011-12-31 11:39

Най-напред си оправете течовете и тогава предлагайте тази убийственна цена.Явно някой хора не се наядоха и накрадоха.

Гост

#56

2011-12-31 11:41

мирише на оборска тор

Гост

#57

2011-12-31 12:00

Водата в Хасково не става за пиене , а искат такава висока цена! Всяка седмица имаме аварии и сме без вода, а когато има вода е с ниско налягане! Управителят е некасърен и е за уволняване!!!

Гост

#58

2011-12-31 12:06

s neft li shte se kapim ili s woda???????????

Гост

#59

2011-12-31 12:40

Водата е прекалено скъпа, а и е много мръсна и не става за пиене. Друг въпрос е, че постоянно има аварии!
пиещ минерална вода

#60

2011-12-31 13:01

От шест години семейството ми пие само минерална вода. ВиК най-напред да подобри качеството на водата и да си оправи течовете!

Гост

#61

2011-12-31 13:05

АМАН ОТ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ВСИЧКО И НИСКИТЕ ДОХОДИ!!!
Хасковлия

#62

2011-12-31 14:01

Как не се срамуват да искат увеличение на водата,която дори за пиене не става.Или става въпрос за увеличение на техните и без това не малки заплати?

Гост

#63

2011-12-31 14:11

Ne trjabva da se vdiga cenata ' a da se opravjat navreme
techovete i da se podmeni vodoprovodnata mrescha kadeto e neobhodimo .

Гост

#64

2011-12-31 14:44

Не съм съгласен с увеличението цената на водата и без това е най - скъпата.

Гост

#65 Re:

2011-12-31 14:57

#52: -

Разбира се, че е необходима цена за пречистване но не в размер 0,43лв/м3 без ДДС, а например около 0,26 лв/м3 както е приета за Димитровград тази година при същите технически параметри. Това е проблема! От къде идва разликата? Някой не си е направил бизнес плана както трябва, особено при тези заложени високи възнаграждения на персонала. Бруто около 2000 лева са предвидени, според изнесената информация, след като чисто 18 човека ще взимат по около 1280 лв. Затова става въпрос е кой и как е изградил ПСОВ?


Гост

#66

2011-12-31 15:16

Да намалят щатовете на тези, който дойдоха успоредно с новия управител, не да вдигат цената на най-скъпата вода в България!

Гост

#67

2011-12-31 15:47

тези педали някога ще спрат ли да се гаврят с хората

Гост

#68

2011-12-31 16:26

Стига са изнудвали потребителите! Като искат високи заплати,и като искат да не фалират-да намалят чиновниците,да вамалят заплатите! Тоя беден и изнемощял народ го направиха на луд! Аман от изнудвачи!!!

Гост

#69

2011-12-31 17:31

Дебелия шеф на ВИК Хасково да си ходи в Димитровград.Да се сложи някои млад местен специалист,и тотална реформа на високата сграда.Всички канцеларски плужеци вън.


Гост

#70

2011-12-31 18:24

Трябва ли народа да плаща неразумните инвестиции на държавата? Нали си плащаме данъците,а на това отгоре искат отново да плащаме инвестициите им от нашият джоб.

Гост

#71 Re: Re:

2011-12-31 18:41

#65: - Re:

Няма такива заплати във ВиК Хасково. Техническите параметри на ПСОВ Хасково и ПСОВ Димитровград не са едни и същи - нито като входни количества, нито като технология. Обаче съм съгласен, че от ДКЕВР трябва внимателно да прегледат предложението за увеличение, защото ми се струва множко... Иначе как да се подменя инфраструктура без да се пипа цената?

 


Гост

#72

2011-12-31 18:45

Това не знам в какъв град живеем , но така скъпа вода е направо БЕЗБОЖИЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!!!!!!!!

Гост

#73 Кога

2011-12-31 18:48

а ВиК кога смята да си прекара в крайните квартали канализация и нормално ВИК !???????????? а това някой може ли да ми го обясни ? , тия хора там плащат данъци и какво ли още не , а са наказани без вода? ако са шефовете на ВИК в тези квартали дали няма на другия ден да има нормално ВИК ???? лесно е цял ден на 1 столче и да лапа парички .. те за това не могат да се сместят на камера когато дават репортажи с тях...

Гост

#74 Re:

2011-12-31 18:54

#52: -

аба артик ти май бая си са филмирал ... излезни поживей малко по реално как може да си си тровил децата с водата от чешмата , едва ли тези ВиК, ХЕИ, РИОС, РИОКОЗ и ... NASA :-) вършат някъква работа ..., ти знае6 ли преди в Орфей е имало случай като си пуснеш чешмата я да се къпеш или миеш чинии да ти се излее вода като шоколад? за това че вземи влезни в 21 век...


Гост

#75

2011-12-31 20:57

dano da pomogne