Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година

Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година / Съобщения / Относно новото развитие и посегателствата върху нашето право на работа под условие / Коментари


Гост

#1

2021-10-22 10:47

Най - бързият начин е, да спре учебният процес, навсякъде, цяла България. Няма какво да губите, това е дъното. Но идеята не е да се спасят само учителите, идеята е да отпаднат всички малоумни заповеди. За това трябва и протести, организирани от Възраждане, защото се оказа наистина, че Възраждане са единствената партия към момента, които не са зависими, не се страхуват и мислят мъдро и разумно. Аз съм предупредил Денков и Кацаров да не пипат учителите, защото там пипнат ли, ще стане много страшно, наистина страшно и те това го знаят.

Гост

#2

2021-10-22 11:02

Предлагам да се организират протестни действия на всички учители и държавни работници в страната, без изключение, като прекъснем работа и излезне на улицата,заедно с другите граждани!

Гост

#3 Re:

2021-10-22 11:12

#2: -  

 Най - разумно е, всенародният протест да се направи скоро, няма какво да се чака, дали на някой ще му хрумне нещо безумно. Но като говорим всенароден, наистина трябва да бъде такъв, трябва да почернеят всички улици от народ, ако с един не стане, ще се прави, докато има успех. Хората ги е страх, но когато видят, че има и безстрашни, и те се престрашават. Управляващите разчитат на страха, когато страхът изчезне всичко бива помитано за секунди.


Гост

#4

2021-10-22 11:23

Изгубихте ме като прочетох "Партия Възраждане". Не знам дали вече има някой, на който не му е ясно за какъв популизъм от тяхна страна става въпрос.


Гост

#5

2021-10-22 11:25

Благодаря! Подкрепям напълно предложенията ви, които са последователни и разумни, а не алогични и хаотични като политиките, провеждани заради пандемията!

Гост

#6 Re:

2021-10-22 11:31

#4: -  

 Спрете да мислите политически, тук никой не говори за политика, а за спасяване на човешки животи. Още ли не сте разбрали, че този проблем с тоталният контрол над хората не е български, той е световен, но ние българите можем да го разрешим за нас си. И колкото и да не ви иска, фактите са факти, само Възраждане се противопоставят на фашистките методи на управление. Всъщност в случая, никой не задължава учителите да се присъединят към протестите на Възраждане, ако можете да се организирате сами - ок. Но, нали разбирате, че ще е нелепо, всеки, който реши, да си прави протест, няма да има такъв ефект, така както, ако всички сме заедно. 


Гост

#7

2021-10-22 11:50

Аз съм родител от гр.Бургас и подкрепям всички ваши действия-разчитайте на нашата подкрепа,искаме децата ни да бъдат възпитавани от свободни хора с достойнство! Подписах петицията и в понедилник ще пусна и жалбата(само четох различни мнения по въпроса към кой да бъде отправена)

Гост

#8

2021-10-22 11:56

 Ако евъзможно - всички учители, включително и тези, които са вече ваксинирани, трябва солидарно да дадете отпор на тези безумия. Родител съм на осмокласничка и подкрепяме всяко действие на преподавателите, за да се защитят. Ясно е, че изобщо не става въпрос за спасяване на животи или за общественото здраве. Става въпрос за налагане на тотален контрол и налагане на медицински манипулации, за да можем да работим, да можем да се храним, изобщо - да можем да живеем.

Foxyeta

#9

2021-10-22 11:57

Всеки ден има протести в Триъгълника на властта. Просто трябва да сме там! Сега наистина няма значение коя партия се идентифицира с тези протести, пък и гражданите винаги могат да покажат, че са надпартийни, както миналото лято, когато изгониха от протестите политическите представители. Сега всички викат само срещу сертификатите, а настрана остава фактът, че децата от половината България отново са онлайн и това ще продължи до пролетта, няма защо да си правим илюзии. И това се случва след всички уверения на Денков, че децата ще бъдат затворени последни!


Гост

#10

2021-10-22 12:02

Обявявате на медиите, че от вторник другата седмица всички учители в цяла България излизате на протест и точка. Без никакви компромиси, без значение кой е ваксиниран и кой не е. И след вас ще стане лавина .... Няма какво повече да се чака, всички са настръхнали, но чакат от само себе си да свърши всичко, няма как да стане. Дяволът от устата на Денков ще започне да ви пита ама защо, за вас мерките не важат и т.н., няма такова нещо, за училищата не важат поне за сега, но имат намерение и второ учителите също участват в обществения живот, те сапотърпевши за всички останали места забранени за достъп.

Яна Шишкова

Авторът на тази петиция

#11 Re:

2021-10-22 12:48

#2: -  

 Държавните служители нямат право на протест или стачка.


Гост

#12 Re: Re:

2021-10-22 12:55

#11: - Re:

 Те ще излизат като граждани и без това повечето от тях нищо не вършат, поне да свършат нещо полезно за България, казвам го от опит.

Яна Шишкова

Авторът на тази петиция

#13 Re:

2021-10-22 13:00

#8: -  

 Наясно сте, че това НЯМА да се случи, след като имаме близо 40% ваксинирани учители.

Давайте реалистични предложения.

Ани Кирилова

#14 Благодаря

2021-10-22 13:07

Категорично съм против налагането на задължителна ваксинация на който и да е с експериментална течност.предпочитам неваксинирани учители за децата ми.Гледайте ли видеото с шефа на Пирогов Относно случващото се?

Масово го трият навсякъде

Яна Шишкова

Авторът на тази петиция

#15 Re: Re: Re:

2021-10-22 13:08

#12: - Re: Re:  

 Това може да го каже само човек, който няма представа какво вършат държавните служители. Моля да не противопоставяме съсловия или нагнетяваме допълнително напрежение.


Гост

#16

2021-10-22 13:34

Благодаря за смелостта и разумността! Подкрепям!

Гост

#17 Благодаря ви!

2021-10-22 14:16

Благадаря ви! 


Гост

#18

2021-10-22 14:39

"Разделяй и владей (divide et impera) е принцип в държавната власт, към който често прибягват правителствата на държави...,
и съгласно който най-добрият метод за управление е разпалване и използване на враждата между отделните групи.
"Разделяй и владей“ действа само ако обектите на тази техника са съгласни с нея (например, защото това води до тяхно лично преимущество)."


Във връзка с горното смятам, че най-добрият подход е обединението.
Обединението около правото на избор.


Гост

#19

2021-10-22 16:20

Съгласен съм.
Foxyeta

#20

2021-10-22 18:29

Когато гражданите не са съгласни с някакви действия на властта, има гражданско неподчинение. Няма защо да се умува какво може и какво не можеИнституциите достатъчно пъти нарушават основния закон на страната, за да мислим какво имаме и нямаме право. Уличен натиск, отворени писма в медиите, медийно участие, настояване за срещи с представители на МОН и МЗ, с министрите, ако трябва , с президента. Всичко това може и трябва да се направи.


Гост

#21 Re:

2021-10-22 18:55

#20: Foxyeta -  

 Така е, няма какво да се мисли, трябват действия и то бързи, защото животът е застрашен на всички българи и най-много на ваксинираните.


Гост

#22

2021-10-24 06:32

Подписах петицията. И на протест ще изляза, само да се спре това безумие!

Гост

#23

2021-10-24 09:12

Вече направих всичко това. Призовавам всички към гражданско неподчинение на фашистките заповеди на МЗ !

Гост

#24

2021-10-24 14:17

Подкрепям Ви в исканията!

Гост

#25

2021-10-24 14:19

Аз съм родител, нямам педагогическо образование, работя от вкъщи, с две деца - едното в първи клас и второто на година и половина. Няма да допусна детето да се тества, ако трябва ще минем на домашно образование. Ако нещата съвсем загрубеят - предлагам да се формират родителски кооперативи по класове, с преподаватели, които биха подкрепили подобно нещо,естествено с възнаграждение.



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...