Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година

Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година / Съобщения / Отговор от МОН / Коментари


Гост

#1

2021-09-18 19:25

Здравейте, този акт към децата от 5 до 12 клас е дискриминационен. Защо за едни деца да НЕ се изискват маски, а за други да са задължителни. Еднакво вредни са за всяко дете (и възрастен). Интересни са критериите, по които ги разделят.

Гост

#2 Re: Абсолютно съгласна

2021-09-18 19:41

#1: -  

 


Гост

#3 Re:

2021-09-18 19:42

#1: -  

 Дискриминират, няма ли кой да ги осъди?


Гост

#4

2021-09-18 21:45

Дискриминация!!! Съгласна с #1

Гост

#5

2021-09-19 03:13

Продължете борбата за премахване на маските. Тестовете също са напълно безсмислени в училищата и само страха насаждан от медиите и икономически интереси са причина да ги споменават. За каква превантивност говорят, след като има безброй примери, когато един от семейство е с положителен тест, всички останали с отрицателен, но карантинират цялото семйство или клас. При тази ненадеждност, която имат тестовете за установяване на наличие на вируси, въобще не трябва да се правят тестове на децата. Аз имам ученичка, която беше част от скандалното пътуване в Австрия. Тя беше с положителен тест без никакви симптоми и беше под карантина 10 дни. Спала е на един креват с друго момиче, което е било с отрицателен тест. За какво заразяване и за какви тестове става въпрос?

Гост

#6

2021-09-19 03:39

БлагоДаря ви за всичко, което правите, за упоритостта и целенасочеността в борбата за нашите деца.

Маските са едно лицемерие, въобще целият ковид цирк е едно лицемерие, както казва лекар, който много уважавам/ не е публична личност/: ''казусът не е медицински''. На всички ни е ясно, че децата не носят маски в училище и никой не може да ги задължи да го правят. Маските се използват за какво ли не , но не за официално обявената цел, разбира се, това не трябва да спира борбата за свободата на децата ни и нашата собствена.

Медицинският фашизъм трябва да спре.

Една информация, която е достверна, но ако искате я приемете, като клюка, синът ми учи в клас с дъщерята на Лъчезар Томов, който уж е математик/ учител и не престава да посещава Тв, за да лобира за ваксини, маски , каски и т.н. дъщеря му вече е присъствено на училище/ въпреки, че той беше против започването на присъствената учебна година/ и не носи маска в училище. Толкова за мерките и рекламиращите ги. 

Въпреки неизпълнението от нас българиите на мерките, е хубаво те  да бъдат официално премагнати. До изборите управляващите ще бъдат толеранстни , но после ще започнат отново с терора. Дано не съм права.

БлагоДаря ви за всичко, което правите!

Ани Кирилова


Гост

#7

2021-09-19 04:57

Откога експериментът има морална стойност? По същата логика медицинските експерименти в Манджурските и Германските концлагери не само би трябвало да бъдат оправдани, но дори дадени за пример за грижа за бъдещето на човечеството?!

Гост

#8 Re:

2021-09-19 04:59

#1: -  

 Почти всички вече разбрахме, че маските служат за маскарад – особено при децата, не само не пазят, до внасят допълнителен риск от размяна на микроорганизми и накърняване имунната система на детето. Но the show must go on, както казва един поп-изпълнител. То и "мерките" са на ниво поп май? НЯМА никакви достоверни медицински проучвания, доказващи ползата от ТАКОВА носене на маските. Напротив, има вече клинични изследвания, опровергаващи го и показващи вредата от маскарада!


Гост

#9

2021-09-19 05:16

Аз съм за Продължаване борбата за отпадане на маските ИЗЦЯЛО при децата... така разделени до 4 без и от 5 със си е чиста форма на дискриминация... всички са дечица. Ако трябва ще се включим в символична и после ефективна стачка... само дайте ДАТА!!!


Гост

#10 Re:

2021-09-19 07:10

#9: -  

 подкрепям


Гост

#11

2021-09-19 08:50

Има изследване на Стандордския университет относно маските за лице публикувано в страница на Националния здравен институт на САЩ . Линк : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7680614/ Кратък превод на български: Физическите свойства на медицинските и немедицинските маски за лице предполагат, че маските за лице са неефективни за блокиране на вирусни частици поради тяхната разлика в мащабите [16] , [17] , [25] . Според сегашните познания вирусът SARS-CoV-2 има диаметър от 60 nm до 140 nm [нанометри (милиардна част от метър)] [16] , [17] , докато диаметърът на отвора на медицинските и немедицинските маски е в диапазона от 55 µm до 440 µm [микрометра (една милионна част от метър), което е повече от 1000 пъти по-голямо [25] . Поради разликата в размерите между диаметъра на SARS-CoV-2 и диаметъра на конците на маските за лице (вирусът е 1000 пъти по-малък), SARS-CoV-2 може лесно да премине през всяка маска за лице [25]. В допълнение, степента на ефективност на филтриране на маски за лице е лоша, варираща от 0,7% в нехирургична, изтъкана от памук марля маска до 26% в по-сладък памучен материал [2] . По отношение на хирургичните и медицинските маски N95, степента на филтриране на ефективността спада съответно до 15% и 58%, когато съществува дори малка разлика между маската и лицето [25] . Може да се приложи това изследване към МОН .

Гост

#12

2021-09-19 08:53

Прекрасни учители и родители! Браво!

Гост

#13

2021-09-19 09:19

Благодаря за усилията Ви!С Вас съм на протеста👍
Foxyeta

#14

2021-09-19 09:28

От приложения отговор на МОН аз лично си правя изводите, че той е формален, за да не бъдат обвинени, че не са реагирали. Не се казва нищо конкретно, а само реплики от рода "взети са предвид", "мненията на специалистите", "експерти" и т. н. , без да се назовават тези "специалисти" и "експерти" кои са. Кой здравен специалист, който е с ума си, би препоръчал децата да играят физическо с маски?! Това беше заложено като задължителна мярка и само реакцията на родителите ги принуди да я смекчат. Така се получи и с маските за малките ученици. Щом отстъпиха така лесно от подобна мярка, за която твърдяха, че е насочена към опазване на здравето на децата, значи тя не е била толкова наложителна. Ако беше наистина необходима, "експертите" не трябваше да отстъпват. Това е още едно доказателство, че всички "мерки" в училищата са една бутафория, към която болшинството родители, учители и ученици се отнасят с досада. Вярно е, че в училище учениците масово не носят маски и не могат да бъдат накарани, но маските продължават да бъдат задължителни "на хартия". Това е абсурден ковид цирк, който продължава вече година и половина и пасивната съпротива с неспазването на безумни "мерки" не е достатъчна. Ето днес ще има проява на живо, породена от съпротивата към този медицински фашизъм. Трябва да сме там!


Гост

#15

2021-09-19 11:54

Чудесно,благодаря ви!

Гост

#16

2021-09-19 12:12

Много общи...глупости и оправдания в отговорите на министерството...нямам думи! Познавам добре-смея да твърдя- работата на учителите и тоя...как да го нарека??? ...отговор- оправдание от министерството е точно от хора, които никога , ама абсолютно никога не са заставали пред 30 -на чифта детски очи , очакващи нещо интересно!
Зики

#17

2021-09-19 13:34

Благодаря за всичко което правите за децата, не се отказвайте до пълна победа срещу голямото зло.Пълна подкрепа от мен. 


Гост

#18

2021-09-19 18:08

Здравейте! Предвид явното нежелание на министерството да се обоснове във връзка с маските, може би трябва Вие, представлявайки нас, да им покажете няколко изследвания по темата. Има поне 100 такива, но може би фокусът е добре да се спре върху по-актуалните от тях, например датското, за което говорихте в телевизиите. А, иначе, по отношение на други такива, полезни могат да са Ви Иван Стаменов("От извора") и Антония Първанова, която в един материал доста обстойно беше цитирала и анализирала няколко проучвания по темата.

Гост

#19 Re:

2021-09-19 18:53

#9: -  

 И аз съм за. Долу маските за всички деца!


Гост

#20

2021-09-20 04:44

Разбира се, че няма никакви научни доказателства за ползи от носенето на маски. Това трябва да се прекрати незабавно!!! Носи само вреди както на физическо ниво така и на психиката. Всичко това е лишено от здрав разум и компетентнос. Притока на кислород до мозъка е изключително важен за подрастващите.....и защо ми се струва, че на нашите управници им трябват хора с невъзможност да си ползват мозъка по предназначение. Според мен трябва да се зарие МОН със становища от специалисти за вредите от носенето на маски на децата независимо дали са първи или осми клас. Много се надявам да постигнем положителен резултат за това.

Гост

#21 Re:

2021-09-20 04:56

#3: - Re:  

 Има заведено дело. Заповядайте да подкрепим на 1ви октомври смелата адвокатка. Ул. Георг Вашингтон 17 от 13:30ч Нека бъдем пред съда и подкрепим морално адвокатката!


Гост

#22 peticia. com

2021-10-04 12:14

#20: -  

 

Здравейте, дъщерв ми е първокласничка в 138-мо у-ще   Васил Златарски,. Там задължават първокласниците да носят маски при влизане в у-ще  по коридорите, в тоалетната  както и.в салона по физическо 

Аз на 14-ти септември входирах в деловодството на училището декларация, в която изрично забранявам детето ми да носи маска, както да му се правят тестове, ваксини, забранявам чужди НПО-та да си провеждат лекции, без изрично да съм дала съгласие за това и др.

Да, детето ми е освободено от всичко това ,всички го запомниха как изглежда още от първия ден, но жалкото е, че съм единствена родителка, която се противепоставих, другите просто безропотно и послушно спазват

, ,правилата,  

С уважение :А. Дамянова 




Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...