Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година

Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година / Съобщения / Среща с проф. Денков в МОН на 31.08.2021 г. / Коментари


Гост

#26 Re:

2021-09-01 08:26

#25: -  

 Падна ми батерията. Сигурна съм, че са записвали и други хора, но нямам представа кой.


Гост

#27 Re:

2021-09-01 09:05

#1: -  

 И все пак какво се реши на срещата на кратко? Моля обобщете!


Гост

#28

2021-09-01 10:07

Здравейте, Изгледах видеата от срещата с Министъра на образованието. За съжаление фокусът в дискусията се измести от фокуса в Отвореното писмо. В дискусията, почти всички изказвания, вкл. Вашето бяха в посока да се вземат каквито и да било мерки, само и само учебната година да започне присъствено, защото това указва влияние върху психическото и физическото здраве на децата. Това, върху което трябваше да се наблегне (както води и контекстът на Отвореното писмо) е, че всички мерки, вкл. маските (за задължителното ваксиниране да не говорим) са противозаконни и най-вече противоконституционни. Единствено последният изказал се в четвъртото видео обърна внимание на това. На срещата с Президента или институциите, които намерят време да се срещнат с Вас, моля наблегнете на този факт. Това ще е от полза за цялото общество, именно за да няма разделение и дискриминация на ваксинирани и неваксинирани, на учители, здравни и социални работници и др., защото днес са учителите, утре ще са служителите от държавната администрация, в другиден трети, и беззаконието ще продължи. А ще направи и тезата, на тези които се изказаха за задължително ваксиниране, маски, PCR тестове и т.н. несъстоятелна.

Гост

#29

2021-09-01 10:21

Без маски (никакви коридори), без тестове (дори и неинвазивни), без ваксини. Ако се случва нещо от горните, то да е по желание и със съгласие на родител. При 30% заболеваемост грип да излизат в грипна ваканция. Това е много по-ефективно и справедливо. После отучване в нормален режим.

Гост

#30

2021-09-01 11:47

Браво! Това, което е написано, най-вече за маските и медицинските процедури! Да организират класовете да отдъхват по дворовете отделно и ако трябва да им направят различни междучасия. Иначе всичко сте го написали супер.
Nadsm

#31

2021-09-01 12:19

Аз просто не разбирам нито изказващите се в тази клипове, нито някои от хората коментиращи тук?! Вие имате ли деца? Вашите бяха ли като моите от най-засегнатите?! Голямата ми дъщеря от септември 2020 до май 2021 ходи на училище точно 35 дена?!??  В които дни ги скъсаха от тестове!? Нормални ли сте бе хора?! Това дистанционно обучение е пълен провал. Това е най- голямото падение на прогресиращото уж човечество! Вие бяхте ли там? Слушахте ли учителите на децата си? Наблюдавахте ли децата си? Наблюдавахте ли тестовете?! Хора, това дори не може да се опише! Някой от вас учители решавал ли е тест с 45 въпроса за 30 мин? Вие може те ли? Имат по по малко от минута да прочетат и отговорят? Вие решавали ли сте тест с 16 въпроса 8 с избираем отговор и 8 с писмен- не по малък от 8 изречения на въпрос за 30 мин? Вие решавали ли сте тест по математика с 9 задачи с по 5 подусловия за 30 мин? Аз нямам идея как си го представят учителите ама аз вече не мога. От ученолюбива пришежна отличничка, имам в къщи истеричка без грам желание дори да си облече панталон в часовете.  Как си позволяват изобщо тази гавра с децата ни? Аз имам предложение- всички учители, които имат проблем, да си  обечат ако искат астронавски костюм, ако искат да напуснат. Всички родители, които се страхуват за дрцата си ако искат да им сложат похлупак. Всички останали да се върнем към нормалното, дори и не добро всичко преди дистанионното обучение е приемливо! Ако искат да им вкарат и висша математика в 3ти клас, все ми е едно, но да са там, в училище! Няма какво да предлагаме, всичко е ясно. Децата трябва да ходят на училище. 


Гост

#32 Re: Да! Напълно сте права!

2021-09-01 12:23


Гост

#33

2021-09-01 18:21

Каква е тая пародия с носенето на маски?!
IziTok

#34 Re: Re:

2021-09-03 16:29

#5: - Re:

Надявам се да НЯМА задължително маски, тестове и вакс. Който желае, нека да слага маски, прави тест и слага вакс, никой няма да го съди или да му се присмива (така както всъщност правят в обратния вариант).

IziTok

#35 Re:

2021-09-03 16:33

#28: -  

И на мен ми направи впечатление от изказванията по тв предавания, че държат да няма дистанц обучение, и не смеят да говорят за маски, тест и вакс, защото в групата имало привърженици точно на тях. И точно това последно видео липсва - ами не е Ок. За мен най-важно е да няма задълж маски, тест и вакс


Гост

#36

2021-09-04 21:43

Здравейте, поздравявам ви за изказването. Бяхте много добре аргументирана. Каквото е необходимо ще го направим, и като родители, и като учители. Дано разумът да надделее. Благодаря за усилията, които полагате за всички, които имаме все още здрав разсъдък. Бъдете здрава.

Гост

#37 Re:

2021-10-04 12:03

#25: -  

 

А Д

#38 Маски

2021-10-04 12:06

#29: -  

 

Здравейте, дъщерв ми е първокласничка в 138-мо у-ще   Васил Златарски,. Там задължават първокласниците да носят маски при влизане в у-ще  по коридорите, в тоалетната  както и.в салона по физическо 

Аз на 14-ти септември входирах в деловодството на училището декларация, в която изрично забранявам детето ми да носи маска, както да му се правят тестове, ваксини, забранявам чужди НПО-та да си провеждат лекции, без изрично да съм дала съгласие за това и др.

Да, детето ми е освободено от всичко това ,всички го запомниха как изглежда още от първия ден, но жалкото е, че съм единствена родителка, която се противепоставих, другите просто безропотно и послушно спазват

, ,правилата,  

С уважение :А. Дамянова 




Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...