Против дискриминацията над българските ученици!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Против дискриминацията над българските ученици!


Гост

#51

2016-10-21 20:48

Какво интегриране ни баламосват отново!Та те тъй наречените малцинства се се интегрирали и още как-живеят в палати в центъра на града ни.Карат само мерцедеси,БМВ-та,Ауди и то нови модели.Имат самочувствие и наглост до небето.А ние интегрираните им плащаме ток,вода ,данъци.За каква интеграция говорим,че и стипендии в евро.Пак е имало пазарлъци зад гърба на народа май!

Гост

#52

2016-10-21 21:09

...лично се чувствам обидена,с нищо културата ми не заслужава такова унижение : работех по закон честно, плащах всичките си данъци, удръжки на време , ходех по безплатни съботници, отгледахме си сина на пенсия- без НИКАКВИ помощи за първи,или друг клас, възпитавах го на БЪЛГАРСКА култура и изкуство,на скромност...и сега ще му щракат с пръсти и ще въртят (задници),за да ги накарат да учат насила (я изкарат,я-не 5 клас,защото ги продават за пари и деца раждат деца голяма България оставаме- -РОМСКА ??? е НЕ !!!!!

Гост

#53

2016-10-21 21:26

Съгласна съм с Вас,че за всички ученици трябва да има равен старт. Поощренията не бива да бъдат разпределяне според етноса

Гост

#54

2016-10-21 22:19

Считам това за дискриминация спрямо българските ученици

Гост

#55

2016-10-22 04:44

Не мога да повярвам какви глупости решават господата управляващи . Как не ги е срам , та ние живеем в България , не в циганория. От къде на къде ще се стимулират само циганчетата , българчета - няма ли , те нямат ли нужди , те не са ли деца на тая скапана държава? Все си мисля , че заслужават да бъдат съдени всички тези "умни глави", които целенасочено вървят срещу българското . Не им стига това , че не стимулират по - никакъв начин българските жени да раждат , че измислят какви ли не помощи за циганките , пък нас кучета ни яли , ами сега и това . Просто нямам думи
Петя Милчева

#56 Не подкрепям петицията

2016-10-22 05:33

Идея да бъдат достъпни за всички, заплашени от отпадане от училище бих приела, но не и да има класиране по успех и други постижения, камо ли контекста за дискриминация. Това реално е социална мярка, която има за цел да спести много по-голям товар на социалната система и на обществото, ако тези деца отпаднат от социума - тогава наистина ще трябва да бъдат издържани цял живот от помощи, да не говорим за другите усложнения, които често съпътстват ниския социален статус като престъпност и заболеваемост.

Един истински дебат по проблема би могло да има, ако можем първо да признаем, че мизерията - материална и духовна, отдавна вече не е приоритет на малцинствата, а си ходи задоволително мащабно и сред тези, които се определят етнически като българи. Само че нищо такова не виждам тук, виждам позицията, че "те" са изостанали и облагодетелствани, а "ние" - успешни, но онеправдани.

Наистина недоумявам как иначе интелигентни хора могат да са толкова късогледи и да падат в плен на детински емоции от рода "защо има за тях, а за мен - не". Не мога да подкрепя такава подписка.


Гост

#57 Re: Късогледство

2016-10-22 05:35

#26: Тина Петрова - Късогледство 

 Ама няма лошо да са грамтни, но не са. Няма лошо да работят, но не работят. Няма лошо да плащат данъци и сметки, но не плащат. 

Изхарчени 22 000 000 за интеграция с нулева ефективност! 

Успех 3,50 - стипендия 30 евро. Ако влезете в едно училище и видите как ромските деца достигат до основно образование без да умеят да четат и пишат, присъстват... присъстват за служебни бележки, за да получат детски. Училищата са притиснати заради друга гениална идея -делегиран бюджет. 

По какъв начин това е възпитателно и на какво точно учи? Какви са последствията? 

Всички деца и граждани трябва да са равни,така пише в Конституцията!  Искам единствено спазване на върховния закон. 


Гост

#58

2016-10-22 06:15

Подкрепям петицията!

Гост

#59

2016-10-22 06:44

Такъв геноцид не е имало до сега в историята на България!

Гост

#60

2016-10-22 06:54

Подписах петицията, защото съм напълно съгласна с всичко, написано в нея, наистина дискриминират нашите деца, които са бъдещето на България, за да интегрират тези, които се гаврят с историята ни-циганите, и всичко е от нашите джобове и от труда ни. Защо нашите деца да са ощетени, а циганчетата с предимства във всичко, аз не съм съгласна с това!

Гост

#61

2016-10-22 07:03

Подписах петицията, защото не съм съгласна, циганчетата да са с предимство пред нашите български деца, които са бъдещето на България, не съм съгласна да дискриминират нашите деца, заради циганчетата, които се гаврят с историята на България и ходят на училище само заради тези пари, а не учат и само тормозят нашите деца

Гост

#62

2016-10-22 07:07

Как пък за малцинствата винаги има в тая нашата държава.... и това малцинство скоро ще стане мнозинство, както ги дундуркаме... Българите ще работят и ще изкарват всичко с труд, останалите ще се ослушват, не защото не могат по друг начин, а защото НЕ ИСКАТ!!!!!Престанете да интегрирате хора, които нарочно не искат, за да може да им давате повече!!!!! Аман от малоумните ви идеи!!!

Гост

#63

2016-10-22 07:19

i sus samolet da gi vodqt bratqta pak nqma da si hodqt che i pari shte im dawame :(

Гост

#64

2016-10-22 07:31

Защото ми писна от циганизацията на моята родина.Писна ми от псевдо-европейско-атлантитечски "ценности",които толерират размножаването и безцелното живуркане на паразити,които имат само права,но не и задължения към нашето общество.

Гост

#65

2016-10-22 07:43

За "малцинствата" образованието трябва да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Не ходиш на училище или "завършваш" годината с кръгло 2 или 3 - ами, няма помощи от държавата за малолетната ти майка!

Гост

#66

2016-10-22 07:57

Подписах защото така както е изложен текста в петицията това е и моето мнемние. Това население не подлежи на интеграция, приобщаване така както и на образоване. Няма какво да се заблуждаваме за това. Ако Европа толкова държи да ги образова и интегрира да ги приеме за поне месец и да ги научи. Да изгради интеграционни и образователни центрове като и се харчат пари и да ги цивилизова по нейн модел. Това са празни надежди.

Гост

#67

2016-10-22 08:04

Не може цял живот да издържаме на наш гръб тез паразити!Достатъчно много привелегий за тях,стига вече!!!!!!Образование получават и без да ходят на училище,давате им го сами.ДО КОГА??????????

Гост

#68

2016-10-22 08:30

И заради това децата ни напускат "Милата ни България"...До кога ще ни ги гонят?

Гост

#69

2016-10-22 09:19

Защото е дискриминация, ученици от елитни училища да вземат 40 лв. на месец за отличен успех.
Толерираме УСПЕХ ли на децата или че са ПРИНАДЛЕЖНОСТ към малцинство. Още от от ранна детска възраст им даваме Горчиви ЖИТЕЙСКИ уроци!

Гост

#70

2016-10-22 10:11

No coment!!!

Гост

#71

2016-10-22 10:16

МОЖЕ БИ ТОВА Е СКРИТОТО КУПУВАНЕ ОТ СТРАНА НА ГЕРБ НА ЦИГАНСКИТЕ ГЛАСОВЕ!

Гост

#72

2016-10-22 10:18

Преди години имаше отпуснати пари със същата цел. Да се подпомогнат деца от ромски произход да продължат образованието си като студенти. Но после никъде никой не отчете колко от тези деца са завършили и докъде стигнали в образованието си. А те се отказаха още преди да приключи първата им година. Изхарчиха се едни пари за нищо.

Гост

#73

2016-10-22 10:21

Подписах я защото и аз мисля, че нашите деца са дискриминирани.Ние работим плащаме данъци, а не получаваме детски, защо?

Гост

#74

2016-10-22 10:45

Защото съм потърпевша от безумията... Децата ми , като такива на работещи родители не получават дори детски надбавки.

Гост

#75

2016-10-22 10:57

Ужас... защо МОН участва в такива програми??!