Против дискриминацията над българските ученици!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Против дискриминацията над българските ученици!

Тина Петрова

#26 Късогледство

2016-10-21 14:44

абе нали ще очаквате после и циганите да плащат данъци, и пенсии, и да работят

как ще стане като са неграмотни? 

Протестирате, че крадат, че разчитат на социални помощи, че им купуват гласовете, а не се замисляте, че за да спрат трябва да имат работа и гражданска съвест. А за това е необходимо обраЗование.  Къде, в гетото ли да го получат?

ПОДКРЕПЯМ с две ръце всяко предложение да се вкарат циганетата в училище!!

петицията ви е късогледа и глупава. Досвидяха ви се 30 евро за циганета, които се стараят да учат, които искат да излезат от спиралата на неграмотност и безработица, така ли бе? Това ли ви е патриотизма - не държавата да е добре (а тя ще е добре и ако циганите са образование и работещи), а мангалите да са зле?

мислете малко с тия глави


Гост

#27

2016-10-21 15:06

Омръзна ми циганите да толерират а деца като моите изглежда не заслужават нищо завърши миналата учебна година с отличие и е републикански шампион по самбо и джиджуцо стартира новата година с златен медал по джудо и нищо
Слава Арабчева
Авторът на тази петиция

#28 Re: Късогледство

2016-10-21 15:11

#26: Тина Петрова - Късогледство 

 Г-жо Петрова когато някой иска да учи той ще учи. Те са научени всичко да им е на готово. Има стипендия за успех да се стремят към нея като всички останали деца, с какво те са по-заслужили? Колко години се мъчат да ги интегрират? Да го правят, но не с парите от нашите данъци! 

Karra

#29

2016-10-21 15:17

Ромските деца имат възможност да вземат стипендия за успех, както и всички останали ученици. Да учат и да я вземат! Ако някой иска да подпомага отделни групи (по етнос, цвят на косата, дължина на бедрото или каквото се сети)  - нека си бръкне в собствената сметка и да помага, но да не посягат на нашите пари! Цял живот плащам данъци, гледам си сама детето, а то НИКОГА не е получавало детски, помощи или каквото и да е, освен стипендията за успех.


Гост

#30

2016-10-21 15:26

Несъгласна

Гост

#31

2016-10-21 16:11

Защото искам справедлив и равен старт за всички деца!

Гост

#32

2016-10-21 16:24

ЗАЩОТО МИ ПИСНАААААА !!! За циганите - безплатен ток, безплатна вода, безплатно здравеопазване и т.н и т.н.... За българите - само задължения. СТИГА ВЕЧЕ!!!


Гост

#33

2016-10-21 16:51

Това вече е нечувано и невиждано!!!
Как не ви е срам да УНИЖАВАТЕ ПО ТОЯ НАЧИН БЪЛГАРСКИТЕ ДЕЦА, КОИТО СТАВАТ ВСЕ ПО-МАЛКО И ПО-МАЛКО. ОТ ЧИЙ ДЖОБ ЩЕ ГИ ВЗЕМЕТЕ ТИЯ ПАРИ? ОТ ЦИГАНСКИЯ ЛИ?

Гост

#34

2016-10-21 17:04

Трябва да се сезира и Комисията за защита от дискриминация!

Гост

#35

2016-10-21 17:18

Не ги ли е срам аз незнам

Гост

#36

2016-10-21 17:21

Защото не желая тази дискриминация към българския народ да продължава и ромите да се водят за малцинство ,защото май ние сме на път да станем такова
Ивелина В.В.

#37

2016-10-21 17:25

Преди мноооого години, когато още бях пионерче, трябваше да приобщаваме /нямаше още интеграция/ децата от циганския квартал към класовете си, в които бяха записани. Никога не сме събирали парички, за да им купуваме нещо, но бяхме задължени и го правехме като нещо напълно нормално, да им помагаме за домашните, за уроците, за упражненията. Ходехме по пионерска линия в домовете им, за да говорим с родителите им - добре е детето ви да дойде на училище, нека си пише домашните, нека ви помага СЛЕД училище, пуснете го моля и на занималня /имаха закуски до определен клас за занималнята/. Било то циганчета, деца на пияници, новопристигнали семейства, семейства на военни, които постоянно ги разпределяха на нови места - трябваше да намерим начин да ги ПРИОБЩИМ! Не да им даваме милостиня - защото е под тяхното и под нашето достойнство, а да ги привлечем ДА УЧАТ! Като не могат или не искат - оставаха си вкъщи, но много от тях после са споделяли, че са съжалявали... Тези, които учиха и се изучиха, не останаха на пътя. Първи тръгнаха за Полша още преди 89-та година... Познавам някои, които се върнаха със занаят, други станаха търговци, трети се опитват да изкарат лесно и бързо пари с адвокати в Германия, които им основават мними фирми, а после ги прехвърлят на социалните... Някога /след 89-та/ в София една позната беше се хванала за главата, че във Факултето няма да си изкара практиката по английски - бягали циганчетата, пушели срещу училището, даже на биричка я канели... Един ден се върна свръхщастлива - открила формулата! "Къде са бащите ви сега, откъде намират пари?" - "Ами сменят валута на българите по Витошка..." "А ако знаеха английски, щяха да сменят на чужденците покрай НДК!!!" Озарението накарало "мъчните" ученици да научат таблицата за умножение на английски за една седмица! Та - не парите трябва да са мотивацията, не перспективите за работа - щото и за нас ги няма, а ВЪЗМОЖНОСТТА да избират сами кого да слушат и кого да следват... Намерете тази мотивация, а циганите сами ще си докарат децата в училище! /Както и много българи, между другото.../

Аз

#38 Re: Късогледство

2016-10-21 17:31

#26: Тина Петрова - Късогледство 

 Г-жо, Петрова,  Вие плащате ли данъци, акцизи? Аз плащам. Интересува ли Ви къде отиват Вашите пари? Интересува ме къде отиват моите. Искате ли децата Ви да успеят? Аз искам. Не ми се свидят 30€, но е глупаво да се делят децата на етнически принцип. Петицията не е нито глупава, нито късогледа. Мислете малко... 


Гост

#39

2016-10-21 17:35

Защото не желая нашите деца,да са в ролята на дискриминирани!

Гост

#40

2016-10-21 17:52

Пред закона всички трябва да са равни. Даже и децата на малцинствата, които са също български граждани.

Гост

#41

2016-10-21 18:01

защото ми омръзна да работя за циганите, крайно време е да се промени нещо

Гост

#42

2016-10-21 18:06

Циганите са просро първобитни хуманоиди без ценности и мисловна дейност - циганин и образование са несъвместими думи.


Гост

#43

2016-10-21 18:07

Защото смятам, че всички деца трябва да имат еднакъв стимул за учене и не е редно да се прави разлика.

Гост

#44 Re:

2016-10-21 18:23

#1: Проектът е насочен към тази целева група. Не става въпрос за стипендия, която ще се получава на ръка... Защо не четете повече, преди да пишете тия глупости!!! Всички деца, които живеят в Бългаиря за български ученици!


Гост

#45

2016-10-21 18:23

Подписах се, защото вече ми писна от тази циганска "интеграция".Мисля,че всичко е една измислица, за да се усвояват едни пари, тези цигани докога ще ги"интегрираме", та нашите деца да не са по-богати от тях? Всичко за тях, аз вече искам да съм циганка, за да не съм малцинство в тази България, която си прокуди умните деца, а сега ще гуши циганите. Моите деца от 15 години са в чужбина и ако се върнаТ те няма да имат такива привилегии като тях.Не съм расист, и мисля,че циганите,които искат се интегрират без да ги кара някой, така,че всичко това е една измама! ПИСНА МИ!!!
Irenka

#46

2016-10-21 19:21

Как не ви е срам?Нашите българчета също неживеят в охолство и все пак с усилия ги праща ме на училище и намира ме начин те да се изучат.Как ние успяваме с труд да ги пратим а ромите немогат?Срамота е децата на Българите да са дискриминирани.Нали уж сме с равни права?Ако си мислите господа управници,че така не предизвиквате омраза жестоко се лъжете!!!


Гост

#47

2016-10-21 19:29

Започвам да съжалявам,че не сме по-мургави,че да се пишем и ние роми........ Безобразие е меко казано,та те се подиграват с децата ни..............с бъдещето на тази държава.

Гост

#48

2016-10-21 20:12

На ромите не им се учи а държавата де ли ги насилва и парите за тях като ученици отиват на вятъра ,вместо за наште деца които искат да учат .Даже организации им купуват учебници в горни класове а ние сававе по100лв .за учебници.От толкова помощи и социални взимаме некви мизерни заплати.

Гост

#49

2016-10-21 20:32

Защото е грозно и гнусно ставащото,защото съм против това,да носим на гърбовете си малцинствата и винаги българчетата да са ощетени.

Гост

#50 Re: Късогледство

2016-10-21 20:41

#26: Тина Петрова - Късогледство 

 Абе вие какви глупости пишете бе Г-жо Петрова?Ние не сме против циганите да получават стипендии,а сме против това,да изискват от нашите деца успех от 5.50 ,а на тях да им искат успех от 3.50.И защо стипендията на българчетата е 35 лева,а на мангалите 30 евро.И моето мнение е ,че вие не мислете Г-жо,виеееее...