За гласуване по пощата на българите в чужбина (най-евтиното)


Гост

#1

2016-05-26 12:31

OTNETO MI E PRAVOTO NA GLAS

Гост

#2

2016-05-26 12:40

Два пъти съм гласувал с писма на американски избори и знам предимствата. Нека се знае също, че това гласуване е предварително, т.е. нужно е време писмата да пристигнат.

БСГ

#3

2016-05-26 12:47

Подписвам петицията, защото това е най-достъпният и лесен начин за мен като българка в чужбина да гласувам.


Гост

#4

2016-05-26 12:58

Jiveq v chujbina i mislq che shte e po ikonomichno i efektivno.

Гост

#5

2016-05-26 13:14

Създаването на улеснения за българите, гласуващи в чужбина, е един от начините за засилване на представителното управление, олекване на контролирания корпоративен вот и бич срещу Кой? статуквото.
Петър Стаматов
Авторът на тази петиция

#6 ВНИМАНИЕ!

2016-05-26 13:15

Обръщам ви мнимание, че в петицията се говори само за гласуване в чужбина, а не в България и в държави, където пощите са несигурни. 

Данчо.

#7 За гласуването по пощата на българите в чужбина.

2016-05-26 13:15

Създаването на улеснения за българите, гласуващи в чужбина, е един от начините за засилване на представителното управление, олекване на контролирания корпоративен вот и бич срещу Кой? статуквото.


Гост

#8

2016-05-26 13:56

Трябва да се използва всяка добра възможност да измъкнем България от пипалата на мафията на статуквото. Нищоправенето не е опция !
Ружка

#9

2016-05-26 14:09

Подписах тази петиция с ясното съзнание, че и където да се намирам по света съм си българка с български паспорт, самосъзнание и самоопределение. Защото баща ми се казва Братан, майка ми Мария, дядо ми Костадин, баба ми Цана. Другият ми дядо е Ганчо, а баба ми Руска, а аз съм Ружка. Данъкоплатец в България за несъщуствуващи такси и данъци /смет и Топлофикация/


Гост

#10

2016-05-26 14:15

Защото мисля, че този начин на гласуване ще е по-достъпен и нормален, от досегашния-с урните и постоянните съмнения за манипулации!

Гост

#11

2016-05-26 14:26

От доста време ми правеше впечатление, че не се прави предложение за гласуване по поща, а се предлага само електронно гласуване, може би за да се отложи във времето прилагането му по различни причини.Е, сега да видим какво ще измислят за гласуване по пощата.
Weird

#12 Re: За гласуването по пощата на българите в чужбина.

2016-05-26 15:41

#7: Данчо. - За гласуването по пощата на българите в чужбина. 

 Обратното. Точно чрез него представителната демокрация губи почва под краката си, защото няма как да купи вота на българите зад граница.


Гост

#13

2016-05-26 16:13

Когато искаш гражданите на страната ти да участват активно в обществено-политическия живот, трябва да им дадеш право и възможност за това.

Гост

#14

2016-05-26 16:21

Защото обичам България и сънародниците ми, където и да са! И защото вярвам в демокрацията и бъдещето на децата ни.

Гост

#15

2016-05-26 16:44

Освен това и:
- активна регистрация
- ел. и машинно гласуване;
- регионални преброителни центрове при ръчно гласуване
Георги Неделчев - БСДД
Гост

#16

2016-05-26 17:11

Това е една от най-смислените инициативи за истинска смяна на системата в България и за спасение на българската народност.


Гост

#17

2016-05-26 17:21

Избори по пощата от чужбина,до въвеждане на електронното гласуване. И контрол при броенето на гласовете по пощата с представители от граждански сдружения и други!
Петър Стаматов
Авторът на тази петиция

#18 Re:

2016-05-26 17:26

#11: -  

 Точно тзи е причината да предложим петицията. Благодарим ви!

Петър Анастасов

#19 Алтернативен начин за гласуване - всеки е добре дошъл! КОЙ и КАК брои, обаче е по-важното в момента!

2016-05-26 17:47



И 1000 начина да има за гласуване, като кифлите с мармалад са същите, промяна няма да има.
Нужно е:

1-во Алтернатива
2-ро Прозрачност на избора и отчитане на гласовете без фалшификации
и едва тогава
3-та Различни начини и възможности да упражним правото си на избор.

Предложеният начин в тази Петиция е само едно парче от пъзела на стената.
Ако липсва поне едно от другите, ефекът е нулев!


Не е задължително, а пожелание! Това е един алтернативен метод да изразите своето законово право. Може би е най-евтин, но това едва ли е фактороопределящото. Тук нещата са по-скоро въпрос на чест! Въпрос на възможност активни и будни българи в чужбина да изразят своят избор и по този абсолютно достъпен начин.

Кои е против такъв вид гласуване? По-скоро, против нашето гласуване. Видът на гласуване едва ли е важен. Така или иначе за правото на гласуване, ако няма удобство и лесна възможност да го употребим, често не го упражняваме.

Проблем основен в диаспората е КОЙ да е командира! Всеки говори "Аз" това, "Аз" онова, а никой не ползва НИЕ !
Затова сме на това положение!

Подкрепям всички алтернативни методи на гласуване, друг въпрос е кой, как и дали иска и може да ги реализира. Защото освен да пуснем нещото наречено "глас" още по-важно е кой и как го брои, ако въобще го прави. Никакъв ефект няма дори и по телепатия да гласуваме и да го признаят, ако след това веригата е опорочена, а резултата е нагласен. Това е цяла една верига, последователни проблеми. Едвали с добро тези хора ще пуснат кокала!

За жалост си мисля, че единствен начин е революция. Още не съм видял 1 създадена алтернатива от "НИЕ", всички алтернативи са с водачи - монополисти, неспиращи да говорят от първо лице единствено число. Други пък само скачат и сабарят, рушат и свалят, но нямат въобще алтернатива.

Всичко това е една жива система и за да се получи желания резултат е нужно променим мисленето си.

НУЖНИ СА желание, воля и вяра, взети заедно ;)


Гост

#20

2016-05-26 17:50

Подписвам, защото е редно всички български граждани да имат еднакъв и реален достъп да гласуват.

Гост

#21

2016-05-26 18:06

Винаги съм живяла в България, но подписах тази петиция, защото искам сънародниците ни в чужбина да могат да гласуват по пощата и по този начин, без излишни пречки, да реализират правото си на вот.

Гост

#22

2016-05-26 18:57

За момента това е най-доброто! Хем и пощите ще живнат!

Гост

#23 ЗА ГЛАСУВАНЕ НА БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ В ЧУЖБИНА ПО ПОЩАТА

2016-05-26 18:59

ОПРЕДЕЛЕНО , ТАЗИ ПЕТИЦИЯ Е ЕДИН ОТ ПРАВИЛНИТЕ НАЧИНИ ЗА ПРОМЕНИ В ИЗБОРНИЯТ ЗАКОН - ЗА ГЛАСУВАНЕ ПРИ ПРОВЕЖДАНЕТО НА ИЗБОРИ В  РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ , КОЕТО ДАВА ШАНС И ПРАВО НА ВСИЧКИ НАШИ СЪНАРОДНИЦИ НАМИРАЩИ СЕ В ЧУЖБИНА ДА УПРАЖНЯТ СВОЯ ВОТ ПО ПОЩАТА !


Гост

#24

2016-05-26 19:05

Защото преди всичко съм българин!Защото желая всички българи по света да помогнат на изстрадалата ни Татковина!Защото не искам моите правнучки да се скитат по белия свят"немили,недраги"!
k

#25

2016-05-26 19:40

Всеки българин в България е максимално улеснен за да гласува.Българите намиращи се в чужбина,също до колкото е възможно.трябва да бъдат улеснени.Гласуването по пощата е един от начините за лесен достъп.