Да спасим чинарите на Силистра

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Да спасим чинарите на Силистра


Гост

#76

2016-03-25 10:23

Защото само се чудят какво да отсекат без да засаждат копелета гадни.

Гост

#77 Re: Re:

2016-03-25 17:18

#45: - Re:  

 Кои са тези нови дървета, господине? Кълбовидните акации ли? - Тези изкуственяци, които дори не мога да нарека дървета , те ли ще върнат зеленият тунел на силистренци? И в нашия град има едни такива разбирачи, които изсякоха половината дървета в града и набоцкаха тези кълбовидни нелепости, които нито имат естетическа стойност , нито дори сянка правят. Кажете, господине, как може в Германия да има булеварди с разкошни липи, а тук нашите да бъдат зверски изсичани, заради плочки и бордюри, които през десет години се сменят? Нима техните дървета нямат корени или пък Германия е в Средновековието, без инфраструктура, модерни улици, тръби и кабели отдолу? И знаете ли , щом хората си искат чинарите, вие сте длъжни да направите всичко възможно да ги пазите, щом са ви избрали и гласували доверие, а не да ги предавате за пореден път, както правите вече двайсет и пет години независимо от партията и цвета ви. Аз съм на 30 г. и двайсет и пет години съм свидетел само на мерзости в тази държава - тоест през целия си живот. А толкова ми се иска поне един кмет и един политик да уважавам, наистина много го искам, за да не избягам и аз от тук като половината ми приятели, все още имам възможност да го сторя. И ако искате поне силистренци да уважават вас ще направите това , което искат. Защото не е примитивно да си емоционален и никъде не е написано , че хората трябва да са задължително ботаници или дендролози, за да бранят дърветата , които обичат. Ако трябва и алея ще направите за чинарите щом искат, а аз подписвам и разпространявам петицията, защото ми е писнало от хора с вашите убеждения, които ни отнемат и последните носещи радост неща в тази държава.


Гост

#78

2016-03-26 22:29

В Бургас е същото, общинарите изпращат разни тъпаци да режат млади и здрави дървета в центъра на града, безумие абсолютно и какво ще дишаме - новата инэраструктура и бетонните сгради ли, а въглеродните емисии се увеличават главоломно, както и автомобилите!!!

Гост

#79

2016-03-27 13:33

Защото искам тези дървета да живеят!

Гост

#80

2016-03-28 08:47

Пидписвам тази петизия с ясното самосъзнание, че чинарите заслужават да продължат съществуването си (както са решили дедите ни, когато са ги засаждали). Създаването на нови паркоместа е напълно ненужно към този момент!!! Дори и дете да попитате, ще изтъкне поне 5 причини за спасяването на ценните чинари пред глупавата и наивна идея за тези паркоместа.
memsic

#81 Re: Re: Re:

2016-03-28 23:32

#72: - Re: Re:  

 Това че повреждат тротораите изобщо не е вярно.Повдигнати са само бордюрите на места и то защото няма място за стеблото, което буквално прелива на места върху бордюра. Асфалтова настилка не е мръднала толкова години,но сега е зле след разкопаването по новата канализация. Тротоарите са разбити  и хлътнали поради многобройните разкопавания и лошото монтиране на тротоара след това, на места е повдигнат заради липсата на разширителни фуги и лошата практика да се налива цимент във фугите. Дърветат имат нужда само от малко пространство, да се повдигне около тях... абе всъщност много добре знаят какво трябва да направят, но се правят на ударени и загрижени за тротоарите след време :) .

memsic

#82 Re: Re: Re:

2016-03-28 23:43

#72: - Re: Re:  

 И между другото живея в една от сградите и мога да ви кажа, че първите които ще излязат пред багерите, ако се появят сме НИЕ ! Не сме и Емоционални, ОТГОВОРНИ СМЕ спрямо Нашия град и апетитите на някои мастити общински служители със стичащи се за комисионна лиги.


Гост

#83

2016-03-29 04:30

Пожелавам ви успех в начинанието! Дано успеете да ги спасите!
Браво за усилията!

Гост

#84

2016-03-29 08:04

Искам да се запази уникалния облик и атмосфера на Силистра, за което допринасят и чинарите. Няма начин "да няма начин" да се съхранят с подходящи грижи. Най-лесно е да се унищожат.


Гост

#85

2016-03-31 16:51

Защото чинарите са уникални дървета

Гост

#86

2016-04-11 11:01

Подкрепям напълно петицията, защото съм възмутена от безразборната сеч на красивите и полезни дървета по улиците на нашият град в последните години! Режат юнашки, а след тях остават голи и неприветливи улици! Не съм видяла някъде да има посадени нови дървета!

Гост

#87

2016-05-11 14:55

Prez lqtoto v Silistra e 40 gradusa i slava na gospod che imame tezi prekrasni darveta i sled kato sa zdravi i imat oshte mnogo, mnogo jivot to trqbva da jiveqt i ni radvat s proxlada.... Po skoro opravete trotoarite i napravete mqsto za poveche pochva na korenite .

Гост

#88

2016-05-12 19:01

Tova sa mladi darveta s dalag jivot , ne moje da chakame dvaiset godini za da imame proxlada .Silistra e edin ot nai zelenite gradove i ne razbiram zashto go unishtojavat....

Гост

#89

2016-05-15 08:15

Чинарите са една от красотите на град Силистра,не искам да бъдат жертвани поради глупостта на Временни Чиновници.

Гост

#90

2016-06-05 22:17

Защото съм роден в Силистра и обичам родния си град и защото природата може и без нас,но ние не можем без нея!

Гост

#91

2016-07-03 10:26

Ако са тополи - да, по преценка на специалиста. Те живеята не повече от 100 г. Но чинарът е хилядолетен - як, усукан, жилав, прадедите ни са знаели защо го садят във върнатия на БГ през ПСВ град Силистра. За да прилича алеята там на парка около Двореца в София, Парка Враня, Борисовата градина. Тоест, Силистра да е България!

Гост

#92

2016-07-03 10:55

Чинарите на Силистра са белите дробове на града, както и дом на птиците. Нека не позволяваме тяхното унищожение и заменяне с бетон.Искам града на моите ранни години да е все така зелен и хубав, както преди.

Гост

#93

2016-07-03 13:32

Защото познавам този град, познавам този проблем и там ме познават достатъчно хора, които искам да знаят, че не съм се променил. Става дума за тези, на чието мнение държа и то с постоянния си статус и открит профил.

Гост

#94

2016-07-03 14:28

Да сечеш дървета, за да направиш паркинг е символ на липса на мозък.Според мен става дума за усвояване на някаква сума за построяване на въпросния паркинг...ама една част от парите ще идат в нечий джоб....чудя се, нямат ли страх, морал и съвест тези хора.

Гост

#95

2016-07-03 15:35

Искам да запазим природата и красотата на града :))

Гост

#96

2016-07-03 16:06

Защото се надявам да има надежда за чинарите в Силистра!

Гост

#97

2016-07-03 16:33

Шепа " главанаци " , както се изразява лидерът им посто умират НО да усвояват средства !

Гост

#98

2016-07-03 17:03

ЗА СПАСЯВАНЕ НА чинарите в Силистра това е безобразието на ГЕРБ

Гост

#99

2016-07-03 20:52

Да го духат продажните политици!

Гост

#100

2016-07-04 12:14

Дървета ни трябват повече от паркоместата...може да се намери друго място за паркиране,но за едно дърво се иска много врене да порасне...обичайте природата тя е всичко за нас.