Да спасим чинарите на Силистра

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Да спасим чинарите на Силистра


Гост

#1

2016-02-25 09:48

Защото ме е грижа за хората и природата. Защото трябва и е правилно, защото съм гражданин и заставам твърдо зад своята позиция :)

Гост

#2

2016-02-25 11:46

Днес дърветата,а утре ще изпразнят и река Дунав че и тя им пречи.

Гост

#3

2016-02-25 13:10

Подписвам я, защото живея в този град, и защото считам, че с това уж в полза на народа начинание, се гонят други цели - лично облагодателстване на местните властимащи (ясно е как става това), които с действията си го сочат очеизвадно!

Гост

#4

2016-02-25 13:25

Не съм запозната с причината наложила изсичането на дърветата, но това е варварски акт и демонстрира пълно невежество.
dta_cat

#5

2016-02-25 14:07

Боли ме за всяко отсечено дърво! Не съм запозната с градоустройствения план, но ако имаха и грам осъзнатост щяха за запазят дърветата. Нищо хубаво не може да се получи щом ще се изсича такава ценност. Дъветата са незаменими!!!

Ангелина Кулева

#6

2016-02-25 14:35

Аз съм против изсичането на дърветата, има толкова много начини да бъдат запазени чинарите. Тези, които получават за това пари да си размърдат мозъците, или поне да се вслушат в съвета на по-знаещите. Стига с това примитивно мислене-да отсечем, да срутим, да потрошим и т.н. Нека общинарите да сложат най-напред всички други улици в Силистра в ред и тогава да мислят за ново унищожаване. Цитат-“Няма как тези дървета да останат. За тях трябва много висока вишка, а ако сега ги оставим, след години трябва да разбиваме инфраструктурата, за да ги премахнем”, обяснява инж. Емил Гойчев – зам.-кмет на Община Силистра.“. Да, след години ще Ви се чудят на мозъка господин Гойчев и ще се питат дали не сте живяли в средновековието! Защото и инфраструктурата я правите по същият варварски начин-след мен и потоп!!!Нека бъдещото поколение да го реши и съм сигурна, че това ще направят много по-добре от сегашната кметска администрация. Сега говорят само личните финансови интереси-един усвоява пари за сечене, друг за разваляне, трети за продажба на чинарите...и.тн. Вместо толкова пари да хвърлят за изсичането, да погледнат на какъв хал е силистренската БОЛНИЦА!!!!! Там да вложат парите, а не само бръмбари да им влизат в главите.

Мирослав

#7 Инфо

2016-02-25 16:07

Посетете групата за повече информация : https://m.facebook.com/egoranova1/


Гост

#8

2016-02-25 17:14

Всичко ще съсипят пак оставиха си ръцете и по старите проекти дупки и нарушена пътна настилка след последното разкопаване относно канализацията всичко погубват не пипайте дърветата да правите сини зони напротив затворете центъра 


Гост

#9

2016-02-25 17:25

Как защо съм подписала тази петиция, за да съм съпричастна към спасяването на тези много летни чинари, които помня като малки дръвчета и които освен всичко носят и красота на улицата,


Гост

#10

2016-02-25 17:59

Чинарите принадлежат на гражданите на Русе и те са стопаните на своя град.

Гост

#11

2016-02-25 19:27

Колкото повече подобни инициати, по-добре. На управляващите да е ясно, че има каузи за който се борим докрай. Природата, поне за мен, е една от тях.
просто гражданин на този град

#12

2016-02-25 21:22

Ако наистина се окаже, че всичко е за една синя зона, това е безобразно и безотговорно решение и трябва да бъде прекратено планирането й за сметка на дърветата в града - незабавно! 

Ruzha Georgieva
Гост

#13

2016-02-26 00:39

Защото това е родният ми град и ме боли за красивата природа, която толкова много ме изпълва, когато си дойдем в Силистра... Това не може да бъде позволено!!!


Гост

#14

2016-02-26 05:10

Силистра е моят роден град. Не съм виждала по-хубав парк от Дунавския никъде по света до сега. Чинарите са емблематични за града, красиви са, правят сянка през лятото. Не виждам никакви разумни причина да се унищожат.
Имат нужда само от малко грижи.

Гост

#15

2016-02-26 07:13

Познавам град Силистра.Имам приятели там.Пълна глупост е да се изсекат чинарите в центъра на града!

Гост

#16

2016-02-26 08:56

Защото неразумната индустриализация и липсата на условия за грижа и подръжка ,която би следвало да бъде осигурена от общината както е в повечето страни и в цяла европа, не е причина или извинение и няма дори никакъв смисъл за унищожаването на природни ресурси-източници на чист въздух и капка природа във така измененото време и ежедневие.

Гост

#17 Re:

2016-02-26 08:59

#6: Ангелина Кулева -  

 абсолютно съгласна


Гост

#18

2016-02-26 10:20

Не желая Силистра да бъде лишена от своите "бели дробове" и от хубостта си. Искам да не губя вярата си в мъдростта на хората, който сме избрали да управляват и разумно да стопанисват града ни. Господа, , ОБИЧАЙТЕ СИЛИСТРА КАТО ВСИЧКИ НАС, НАМЕРЕТЕ НАЧИН ДА ЗАПАЗИТЕ ЧИНАРИТЕ, ЗА ДА РАСТАТ ТУК ЗДРАВИ ДЕЦАТА И ВНУЦИТЕ НИ!

Гост

#19

2016-02-26 17:05

Аз живеех на тази улица и не мога да проумея как е възможно безмислено да се унищожат тези прекрасни дървета-чинари, една от емблемите на града! Силистренци не позволявайте това да се случи!

Гост

#20

2016-02-27 09:49

Не Убивай !

Гост

#21

2016-02-27 11:06

В защита на Природата! Майката Земя - без нея превръщаме сами себе си в сираци. Целенасочено работим срещу здравето си и това на цялото.

Гост

#22

2016-02-27 12:05

Да усвоим едни пари... нищо друго няма значение...
Браво на Силистренци, зад тях сме!

Гост

#23 Re:

2016-02-27 12:14

#22: -  

 Зад и до тях бъдете, не е лесна тази битка. И не е сигурно, че ще е успешна, за съжаление. Дано да има останал някакъв разум и да се спасят тези достолепни дървета!!!


Гост

#24

2016-02-27 12:54

Свързана съм с града и съм наясно със значението на дърветата.Трябва да се сложи край на масовата практика в България да се изсичат с лека ръка дългогодишни дървета като тези.

Гост

#25

2016-02-27 14:27

Това е най-красивата улица в града именно заради тези чинари. Не мога да си представя кой идиот е подписал този проект, но със сигурност е някой продажник и безродник!