Да спасим чинарите на Силистра


Гост

/ #77 Re: Re:

2016-03-25 17:18

#45: - Re:  

 Кои са тези нови дървета, господине? Кълбовидните акации ли? - Тези изкуственяци, които дори не мога да нарека дървета , те ли ще върнат зеленият тунел на силистренци? И в нашия град има едни такива разбирачи, които изсякоха половината дървета в града и набоцкаха тези кълбовидни нелепости, които нито имат естетическа стойност , нито дори сянка правят. Кажете, господине, как може в Германия да има булеварди с разкошни липи, а тук нашите да бъдат зверски изсичани, заради плочки и бордюри, които през десет години се сменят? Нима техните дървета нямат корени или пък Германия е в Средновековието, без инфраструктура, модерни улици, тръби и кабели отдолу? И знаете ли , щом хората си искат чинарите, вие сте длъжни да направите всичко възможно да ги пазите, щом са ви избрали и гласували доверие, а не да ги предавате за пореден път, както правите вече двайсет и пет години независимо от партията и цвета ви. Аз съм на 30 г. и двайсет и пет години съм свидетел само на мерзости в тази държава - тоест през целия си живот. А толкова ми се иска поне един кмет и един политик да уважавам, наистина много го искам, за да не избягам и аз от тук като половината ми приятели, все още имам възможност да го сторя. И ако искате поне силистренци да уважават вас ще направите това , което искат. Защото не е примитивно да си емоционален и никъде не е написано , че хората трябва да са задължително ботаници или дендролози, за да бранят дърветата , които обичат. Ако трябва и алея ще направите за чинарите щом искат, а аз подписвам и разпространявам петицията, защото ми е писнало от хора с вашите убеждения, които ни отнемат и последните носещи радост неща в тази държава.