ПРАВОСЛАВНА ВЕРОИЗПОВЕДНА ПОЗИЦИЯ ОТНОСНО СЪБОРА ПРЕЗ М. ЮНИ 2016

Раб Божий

#1

2016-02-23 18:46

св. Теодор Студит казва : “Заповед от Господа е да не мълчим, когато вярата е в опасност. И тъй, когато става дума за въпрос на вярата, човек не може да казва „Кой съм аз? Аз съм само един прост свещеник (или управник, войник, земеделец, беден човек) и затова нямам право да говоря по този въпрос“. Уви! Камъните ще започнат да викат, а ти оставаш безгласен и незагрижен“


Гост

#2

2016-02-23 21:48

Бог да съхрани Православието!
Амин!

Гост

#3

2016-02-23 21:50

Също така, м-т Атанасий Лимасолски указва за взетото решение относно гласуванията на предстоящия събор. Против традицията и правилата е решението, при гласуване всяка поместна църква да излъчва един ОБЩ глас. Така, тактически, епископи които, ще са против дадени решения, ще бъдат лишени от глас, даже и от изказване по въпросите.

Гост

#4

2016-02-24 02:06

Защото съм Православна Християнка и желая спасение на всички .

Гост

#5

2016-02-24 02:10

Аз съм Православна Християнка.

Гост

#6

2016-02-24 05:37

Господ мой и Бог мой!

Гост

#7

2016-02-24 06:34

Подписах я с молитвено пожелание Бог да даде на онези, от които зависи осуетяването на тези дяволски намерения, разум, духовна сила и смелост!  Господи, бъди милостив към нас, грешните!

За чиста вяра !

#8

2016-02-24 06:35

Аз съм православен християнин и не желая да се отъждествявам наедно с католиците или с коя и да е друга вяра,различна от МОЯТА!!!!!!!!! Всеки да си знае мястото !

Стоян

#9

2016-02-24 07:26

Против съм защото Господ Ийсус Христот и светитите апостоли са основали истинната православната църква,всички други деноминации са противни на нея и са създадени единствено с цел да се промени истината!!!!!!


Гост

#10 Re:

2016-02-24 07:58

#1: Раб Божий -  

 Подкрепям.


Гост

#11

2016-02-24 09:40

Да сме единни за веровата истина и православието.

Гост

#12

2016-02-24 10:03

Любовта към ближния е част от нашият живот , но нетрябва да бъдем безрасъдни в любовта към ближния . Затова да се придъжаме към учението на св. Отци и от техният пример ще се научим за любовта към ближния. Защото любовта преди 2000 г и сега е любов , когато минава през Иисус Христос . Сега ние променаме думата любов защото не живеем в името на нашият Господ Иисус Христос. И слава на Бога че и в нашето време когато любовта е оскадняла , Христос си има своите войници сред духовенството , които стоейки на пост съблюдават за врагът , който сега се опитва да ни се представи като ( любовта към ближния) . В историята има такъв пример за любов с Троянският кон. Това е начинът по който аз катато недостоен и неграмотен мирянин разбирам случващото се сега и като член от тялото на св. Православна Църква споделям.

Гост

#13

2016-02-24 10:35

Дано Господ и св. Богородица ни укрепят, за да не отпаднем от вярата и да не станем разколници или еретици.

Защото ще имаме много изкушения братя и сестри.

 


Гост

#14

2016-02-24 10:49

Считам изказаните в петицията мнения за верни и много важни по отношение на случващото се при организацията, планувания ред и проекто решения на Всеправославния събор, насрочен за месец юни 2016 г.


Гост

#15

2016-02-24 10:51

Защото съм православен християнин. Но ако позволите да изкажа мнение...махнете в петицията точката за Брака, ако искате повече христяни да се включат...


Гост

#16

2016-02-24 11:17

Тук трябва да бъде споменат и обсъден Осмия вселенски събор (Четвърти Константинополски) и осъждането на Filioque.

Обсъдете добре в петицията точката за Брака...

гост

#17 Re:

2016-02-24 11:58

#16: -  

Простете, че вземам отношение, но нека не се променя текста за брака. Ние няма как да променим реалността и Истината, вложена в устата на светите отци от Вселенските събори.

Дано не наскърбя някой брат или сестра или да посея семената на унинието и отчаянието в нечии души, но се надявам, да ни бъде показано, какво да сторим, та да бъдем оправдани всички, които имаме неправославни семейни отношения.   


Гост

#18

2016-02-24 12:38

Държа на чистото православие. Желая православието в България да се запази до края у повече хора!
Мирянин

#19 Т.15

2016-02-24 12:43

Бих искал авторите на писмото да коментират и т. 15 от тази глава (съжалявам, че не е на български, но така и официално никой не преведе документите за предстоящия събор, защо ли?!):

15. После успешного завершения работы какого-либо богословского диалога на всеправославном уровне принимается решение о восстановлении церковного общения, которое должно основываться на консенсусе всех Поместных Православных Церквей.

И по-точно какво ще рече "решение о восстановлении церковного общения" - това означава ли, че се създава възможност за пристъпване към "църковно общение" на Православната църква с иноверци, т.е. към евхаристийно общение, което е нещо повече от съмолитстване с еретици. И считат ли за редно така предоставената възможност в т.15? Ами ако още на събора решат, че има консенсус и диалога е "успешен" и пристъпят към "църковно общение" напр. с римо-папистите тогава какво следва?

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2016-02-24 12:49


псалт Петър Николов

#21 Слава Богу, че има толкова читави отци в БПЦ

2016-02-24 12:54

Поздравления и за хората, които още не са се подписали, но в лична кореспонденция (с мен) потвърдиха позицията на Лимасолския митрополит! Апелирам да се инициира и допълнителна подписка за неучастие на БПЦ във Всеправославен събор, на който се приемат или отхвърлят определения с безличен глас на поместна църква вместо всеки епископ да слага или не подписа си.
Също така не смятам за конструктивно водещ митрополит на предсъборни съвещания да бъде владика Йоан Зизиулас, чиието богословие ми се струва доста съмнително.
Братя и сестри, прави ли ви впечатление, че подписката е събрала над 280 подписа (към 15:22 часа) за по-малко от 24 часа. Други подобни подписки веднага бяха обект на интерес от пара-православните сайтове dveri.bg и pravoslavie.bg, но сега (когато икуменистката доктрина е застрашена) същите мълчат! Съветвам всички да внимават с материалите там, особено с по-съвременните богослови, които публикуват.

Простете и дано думите ми не ви послужат за съблазън.

P.S. Поздравления за pravoslavieto.bg, че пуснаха материал за подписката.


Гост

#22 Re: "Авторитет" на позоваванията

2016-02-24 15:08

#20: - "Авторитет" на позоваванията 

 Съжалявам,че на събора няма да се обсъди и темата за календара. Църквата е една и това трябва ясно да се разбере. И вярвам, че Бог ще подреди нещата така ,както му е угодно! Амин!

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2016-02-24 18:04


Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2016-02-24 19:59


Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2016-02-24 21:26