Петиция към главния прокурор Борис Велчев

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Петиция към главния прокурор Борис Велчев


Гост

#1501 Re:

2011-05-26 10:40

#1488: -

За бурките съм съгласна, те нямат нищо общо с религията, а са крайност. Дори в арабските държави ще е добре да се забранят, но едва ли скоро. Всеки има право да вижда събеседника си, лицето му и емоциите му. Но това, което стана и става в България е недопустимо!


Гост

#1502 Re:

2011-05-26 10:57

#1496: Започва да си задавам въпроса, дали Сидеров не отговаря на душевното състояние на една част от българите! Никой нямаше да му обърне внимание, всеки щеше да забележи странното му поведение и го отмине,  но точно това е , което привлича една част от българите. Коя е тая част? Отговорът или анализът на тоя въпрос е много важен. Във всяко общество има хора, които са недоволни, агресивни, изпълнени с омраза, това е част от характера им, те имат толкова ниско чувство за самоценност, което естветсвено никога няма да признаят , напротив, с агресивността си те компенсират това чувство, патриотизмът се оказва за тях понятие, което те приемат като борба , като изпитание, макар че то е за тях само отдушник на собствената им агресия, а аргументите им са  дори и логични , но далеч от истинската загриженост за нашата страна.   Това душевно състояние може да се срещне във всички слоеве на населението, но най много естествено сред малкообразованите и разочаровани хора. А с такива България е пълна. Тия хора правят успеха на Сидеров,  неговите истерии отговарят на истериите на тая част от населението. Само разумна държавна политика може да се противопостави на подобно явление. Тия хора-истерици могат да доведат страната ни до катастрофа! Те виждат навсякъде враг, защото врагът е в душите им, това няма нищо общо с никаква религия, те дори не са религиозни, религията е едно от средствата , за да си намерят "врага" Но тия хора са много опасни за обществото, особено , когато това душевно състояние се използва от други , напълно хладнокръвно, за техните цели! Пазете се от такива хора!

-

 


Гост

#1503 Re: Re:

2011-05-26 11:09

#1502: - Re:

:) Колко хубаво би било, ако хората са добри психолози, четат по човешките реакции, постъпки и думи. Но не са. Колко хубаво би било повече хора да имат истинска вяра в Бог...Животът е труден за онези, които съзнават какво става и са безсилни пред хорската глупост. Бог да ни пази!


Гост

#1504 Re: Re:

2011-05-26 11:16

#1502: - Re:

"отдушник на собствената им агресия" tova e samata istina


Гост

#1505

2011-05-26 11:18

Г-н Сидеров мрази мюсюлманите, турците, ДПС, американците, евреите и какво ли още не.Така могат да мразят фашистите, не националистите. Така мразят тези, които се чувстват защитени от властта.Но те правят на-лошото за страната си пред целия свят. Светът не е само християнски ! Ние сме длъжни да живеем без омраза към религия, етнос, цвят на кожата и прочие. Другото е пожар, който ще ни изпепели. Всички - не само едните. България е и моя Родина, джамиите са български / не турски, не саудитски и т.н. /, синагогите в България са български, църквите в България са български / не руски, сръбски и т.н. /
Тази земя - като човешка длан е на всички ни ! Жалко че не са само Волен Сидеров и неговите подръжници, тези които мразят мюсюлманите и турците ! Вразумете се! Аз бях в Босна - Сараево и Мостар и видях гробовете в дворовете в града и селата -снайперисти не са допускали хората до гробищата, видях следите по блоковете и къщите от куршумите и снарядите, видях изгорени джамии, църкви - католическа и православна.
Минните полета още стоят със злокобните си табелки!
И там живеят ПАК ЗАЕДНО сърби, босненци и хървати - мюсюлмани, католици и православни християни. Друг начин няма! Ние сме обречени да живеем заедно! Колкото по-рано го осъзнаем, толкова по- добре. Другото е пожар, който ще ни изпепели ! Или властта трябва да признае, че възродителният процес продължава / а може би и кръстоносният поход !/ или трябва да вземе мерки за пресичане на всякакви верски и етнически погроми, обиди и унижения он ВСИЧКИ.
Derek

#1506 Re: #1491

2011-05-26 11:21

#1491: - Много си прав!
Пет века са ни грабили, убивали, изнасилвали, а сега някакви фанатици, мислещи си, че национализма е болест и че г-н Сидеро и всички останали националисти са луди! Това е срам и позор, господа Българи!
Не ви лие срам, не ви ли интересува историята ни или пък въобще не я знаете???
Опомнете се преди да е станало късно, преди Доган или който и да е друг да ви сложи отново фес!

Както казват "Историята помни смелите", а ние българите на 21-ви век не сме смели!
Колко пъти сме се надигали на протести, колко пъти сме били недоволни за нещо? 
Отговорът е МАЛКО! Не е ли ви срам да стоите като овце, с извинение, докато някакви си там "политици" грабят от всичко, което ни е останало. Докога господа, докога ще търпим това. България трябва да е упавлявана от националист, който го интересува за нацията и страната си... не казвам, че задължително трябва да е г-н Сидеров, но той е по-добрият вариант от Доган и вcякакви други!

 


Гост

#1507

2011-05-26 11:22

Kraino vreme e da se vzemat merki sre6tu deistviqta na Volen Siderov,predi da e izbuhnala grajdanska voina na etni4eska osnova.Molq,vseki samouvajava6t se balgarin,obi4a6t mira i stranata si,nezavisimo kakva religiq izpovqdva da podpi6e tazi peticiq.Da sprem voinata predi da e zapo4nala!

Гост

#1508 Re: Re: #1491

2011-05-26 11:28

#1506: Derek - Re: #1491

Каква смелост, бе младок! За каква смелост ми говориш сега???? Пак доказваш, че искате война, в мирна България! Не те ли е срам? Ти мозък имаш ли? Я помисли за личния си живот, какво не ти върви (май много неща) и ходи да го оправиш първо него, остави другите да си живеят мирно. Ако искаш война - ходи в Либия!


Гост

#1509 Re: Re: #1491

2011-05-26 11:31

#1506: Derek - Re: #1491

и прочети 1505, чети малко и други мнения и се опитвай да приемаш!

 

 

Derek

#1510 Re: Re: Re: #1491

2011-05-26 11:31

#1508: - Re: Re: #1491 Каква война бе, пич???
Къде съм писал за война? Говоря за правилен избор на управници!
Явно ти имаш да оправяш проблеми в личния живот!

 

Derek

#1511 Re: Re: Re: #1491

2011-05-26 11:32

#1509: - Re: Re: #1491 Не отхвърлям мнението на никого! Само ви изказвам своето...
Не ви принуждавам да го приемете, просто се вслушайте... :)

 


Гост

#1512 Re: Re: Re: Re: #1491

2011-05-26 11:35

#1510: Derek - Re: Re: Re: #1491

"Както казват "Историята помни смелите", а ние българите на 21-ви век не сме смели!" Какво искаш да кажеш с това:) Ако сега избием турците историята ще ни помни като смели, така ли? Хаха. А, какво имаш предвид ако не това? Избор на управници - Сидеров!!!!! А после имаш ли и малка представа какво ни чака? За личния ми живот, не се оплаквам и се справям добре слава Богу:)

Derek

#1513 Re: Re: Re: Re: Re: #1491

2011-05-26 11:40

#1512: - Re: Re: Re: Re: #1491 Не говоря за избиване на никого, а за непиемане на управлението!
Относно Сидеров, ако имаш по-добър вариант, кажи?
Относно справянето... ти се справяш, аз се справям и други хора се справят, но поне 87% населението изнемогва... това не става само с правене на магистрали... става с повече фабрики, а ние си ги продадохме...

 

Derek

#1514 ....

2011-05-26 11:42

Но няма смисъл да спорим и да се караме за политика!
Излишно е!

Политическите дебати не са за нас, а за хората в парламента, все пак за това сме ги избрали...

Пожелавам ви лек ден...! :)


Гост

#1515 Re: Re: Re: Re: Re: Re: #1491

2011-05-26 11:45

#1513: Derek - Re: Re: Re: Re: Re: #1491

Виж, че няма читав избор няма, но Сидеров....Вгледай се в очите му...Не ми се спори повече с теб...Приятен ден.


Гост

#1516

2011-05-26 11:45

Мисля,че това трябваше да стане много отдавна. Партията на Волен Сидеров насажда етническа вражда между хората и в тази връзка мисля, че България трудно ще привлече чужди инвеститори, при такава явна етническа нетолерантност, непоносимост към различните вероизповедания от страна на партия Атака, за която напоследък все повече и повече се отделя време по мас медиите гледани в почти цял свят.
Derek

#1517 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: #1491

2011-05-26 11:47

#1515: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: #1491 Не става въпрос за спорене, а за изказване на мнения... Изглеждаш ми интелигентен човек и предполагам, че си и добър събеседник... :)
Относно избора: рано е все още да се избира, когато му дойде времето, хората ще го направят.
Поздрави!

 


Гост

#1518

2011-05-26 12:39

Какъв е Волен Сидеров? Националист, патриот или психично болен? Националист - човек, който поставя интересите на нацията над всичко друго! В основата на тези интереси е да живеем мирно и в просперитет, всички ние /българи, мюсюлмани, роми, арменци, евреи/с бълагарска националност! Сидеров не отговаря на този критерий, един псевдонационалист. Патриот? Патриот - герой, дал жертва в името на нацията. Какъв герой е Сидеров? Остана последната опция...:(

Гост

#1519 Re: ...Господин Волен Сидеров е единственият човек в България, който го интересува бъдещето на BG

2011-05-26 13:00

#1476: Derek - ...

=Derek, замислете се!  
Първо: ако господин Сидеров е единственият човек, който се интересува от бъдещето на страната, то жална й майка на Бъгария. Че се интересува, то ясно. Че я обича до безумие- също. Както гладен вълк обича агнето.
Второ: Мен също ме интересува, но не само България,а и бъдещето на нейните граждани. Затова се подписах в тази петиция. Като прибавим и другите подписали се, станахме мнозина. Плюс стотиците хиляди, които изобщо нямат компютри и дори не са чували за подписката...Доста станахме.
За втората част на вашето изложение в общи линии сте прав. Но. 
Като гледах господин Сидеров и юнаците от четата му с байраците, не личеше да са тръгнали да протестират. По-скоро създаваха впечатление, че са решили да разрешат проблема лично.

Не знам как му се отдава мисленето на гореспоменатия господин, но всеки средно интелигентен човек знае, че не може да се разреши проблем, създавайки друг, по-голям. 
Лично на господина бих казала,че инфантилните му юнашки изяви никак не се връзват с побелялата му коса и могат да предизвикат само съжаление. Неизживяно детство.


Гост

#1520 Re: Re: ...Господин Волен Сидеров е единственият човек в България, който го интересува бъдещето на B

2011-05-26 13:24

#1519: - Re: ...Господин Волен Сидеров е единственият човек в България, който го интересува бъдещето на BG 

 неизживяно детство....супер....ето това е изразьт коѝто е най точен за всички организми които са пьлни с омраза...


Гост

#1521 Re: Re: #1491

2011-05-26 13:52

#1506: Derek - Re:

НЕЩАСТНИК КАТО ТОЛКОВА СЕ ПРАВИШ НА БАБАИТ ОТИДИ В ТУРЦИЯ ДА СЕ БИЕШ С ТУРЦИТЕ А НЕ ДА НАПАДАШ ДЖАМИИ. ПО НАШИТЕ ЗЕМИ МНОГО НАРОДИ И ПЛЕМЕНА СА СИ ХВЪРЛЯЛИ СЕМЕТО И НЕ СЕ ПРАВИ НА ЧИСТ БЪЛГАРИН КАТО НЕ ЗНАЕШ КОЙ ТУРЧИН ИЛИ ЦИГАНИН ТЕ Е ПРАВИЛ.


Гост

#1522 Re: Re: #1491

2011-05-26 13:57

#1506: Derek - Re: #1491

Ето начинът на мислене на тоя българин, казвам българин, защото и аз съм българин, на една земя сме родени, но нямаме нищо общо в начина на мисленето. Това първото. Второто, искам да се върна към тоя начин на мислене на тоя българин, защото за мое съжаление и дори ужас, тоя начин на мислене е присъщ на доста много българи. Той излиза от това, което историята разказва, що е история и кой я пише, това би било много дълга тема, та той смята, че 500 години са ни само убивали, грабили, изнасилвали, това са силни думи, които будят във всяко сърце и с право , гняв. Но тоя българин не е в състояние да прецени какво казва, за него са важни чувствата, които се будят от това казване. Защото ако 500 години са ни само убивали грабили и изнасилвали, нямаше да ни има, нямаше да си запазим и езика и вярата, ние сме ги запазили есествено, не само защото сме "били големи смелчаци", но и защото начинът на управление в турската империя ни е дал тая възможност, но ако допуснем това, това ще намали нашето качество на "юнаци", а ние искаме да сме такива на всяка цена. Но да продължа. Той нарича "фанатици" хората , които смятали, че национализмът е болест. Тука тоя българин показва, че не е в състояние да си подреди мислите, защото никой в тоя форум не твърди, че национализмът е болест, и никого не можем да наречем "фанатик", който изказва някаква мисъл по повод на национализма. Или той не знае точно занчението на тоя епитет или е просто интересно да го употреби. А що се касае до национализма, и там се питам, какво той знае за него. И на всичко отгоре идва "фесът", олицитворение на страх и будещ страх и омраза.

После отговаря другият българин и призовава към смелост. Да, прав си, друже, но ти сигурен ли си , че твоя "националист" съвпада с тоя на 1491? Аз се съмнявам.


Гост

#1523 Re: ...

2011-05-26 13:59

#1476: Derek - ...

Атакист къде ще се скриеш под полата на майка си когато запалите чергата на България и турската армия дойде да си напои конете на Дунава и ни окупира както Кипър през 1974 година когато си бил в течно състояние


Гост

#1524 Re: Бог да пази България!

2011-05-26 14:07

#1441: Комар - Бог да пази България!

НЕЩАСТНИК КОГА СТАНА БЪЛГАРИН КАТО НЕ ЗНАЕШ КОЙ ЦИГАНИН ИЛИ ТУРЧИН ТЕ Е ПРАВИЛ. ТВОЯТ ФЮРЕР ВОЛЕН ЛИ ОПРЕДЕЛЯ КОИ СА БЪЛГАРИ И КОИ НЕ.


Гост

#1525

2011-05-26 14:16

...За да сме нация-не популация!Аман от Бол(е)н(и) Лидеров(ци).АМИН!