Петиция към главния прокурор Борис Велчев

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Петиция към главния прокурор Борис Велчев


Гост

#1451

2011-05-25 15:00

предпочитам да виждам богомилци на килимчета отколкото пияни свине които поврьщат по градските градини...

Гост

#1452

2011-05-25 15:09

крайно време беше да се спре толерирането на омраза от властта .

Гост

#1453

2011-05-25 15:41

Neka ne zabraviame osnoven choveshki i konstitutsionen printsip - svobodno da izberem i izpoviadvame religia.

Гост

#1454 Re:

2011-05-25 15:41

#1: -  

 да не допускаме да стават повече такива грозни неща......да не се обръщаме назад,а да гледаме на пред и да се научим да сме по-човечни

Драгнев

#1455

2011-05-25 15:57

Колко ли е смислено да се делим по изкуствени принципи? Подозирам, че по-малко от 1% от пишещите тук са чели и Библията, и Корана. Тези, които са ги чели, знаят, че разликите са минимални, най-вече в детайлите на някои обичаи. Почитаме едни и същи пророци, с много малко изключения (само имената са леко различни, някои са латински или славянски прочит на еврейски имена, а от другата страна са арабски прочит, пак на същите еврейски имена). Имаме почти идентични морални разбирания и ценности. Основните разлики са в спора дали Исус е Божи син или е само пророк и монашеството - в Исляма няма такова. Самият пророк Мохамед е твърдял, че най-близки до тяхната вяра са "тези, които наричат себе си християни".
Е, това чак такава дупка ли отваря между нас?

ПП И ако трябва да сведем цялото нещо до абсурд, получаваме следния разказ. Моля да ме извините, че не намерих български превод.


I was walking across a bridge one day, and I saw a man standing on the edge, about to jump off.
I immediately ran over and said “Stop! Don’t do it!”

“Why shouldn’t I?” he said.

I said, “Well, there’s so much to live for!”

“Like what?”

“Well … are you religious or atheist?”

“Religious.”

“Me too! Are you Christian or Jewish?”

“Christian.”

“Me too! Are you Catholic or Protestant?”

“Protestant.”

“Me too! Are you Episcopalian or Baptist?”

“Baptist.”

“Wow! Me too! Are you Baptist Church of God or Baptist Church of the Lord?”

“Baptist Church of God.”

“Me too! Are you Original Baptist Church of God, or are you Reformed Baptist Church of God?”

“Reformed Baptist Church of God.”

“Me too! Are you Reformed Baptist Church of God, reformation of 1879, or Reformed Baptist Church of God, reformation of 1915?”

“Reformed Baptist Church of God, reformation of 1915!”

To which I said, “Die, heretic scum!” and pushed him off.

Гост

#1456

2011-05-25 15:59

Няма ли да спрат цироквете на Волен Сидеров, срам за България е този екземпляр, заедно с доведения си син Митето, който тази сутрин в БТВ дрънкаше такива безмислици и лишени от логика съждения, че просто не знам от къде ги избрахме тия шизоиди да ни представят тук и по света, срам ме, срам

Гост

#1457 Re:

2011-05-25 17:22

#1455: Драгнев -

Много вярно. Радвам се, че има интелигентни хора като вас. И още нещо трябва да се спомене за тези, които си мислят, че Алах е име. Алах е арбска дума, която означава Бог, т.е. Ислямът вярва в Бог, но само в един Бог, а не много богове и затова казват "един е Бог". Тук и по света това не го превеждат, което е грешка, и казват "Един е Алах" и така някои християни се дразнят, но това е, защото са невежи:) Просто всеки има право да нарича Бог на своя език. На английски е God, на иврит е Йехова и т.н. Аз също съм християнин и вярвам, че Бог е един за всички хора, за абсолютно всички. Абсурдно е да мразим, когато нямаме информация за религията и историята на тези, които са различни от нас, би било проява на невежество и нецивилизованост, каквито са действията на Атака. Просто светът е устроен така. БОГ го е устроил така, но ни трябва малко повече акъл....но темата е голяма и няма смисъл да се говори много, а да се вършат добри дела. Това е.


Гост

#1458

2011-05-25 17:50

BORIS VELCHEV i GERB ako ne vzemat sega seriozni merki i ne zapo4nat procedura po svalqneto imuniteta na volen siderov i negovoto podvejdane pod sadebna otgovornost za razpalvane na etni4eska omraza, to te zna4i go podkrepqt i sledva6tata peticiq 6te bade protiv tqh.I da ne zabravqt 4e idvat izbori siderov po4ti izgorq ako iskat i te da izgorqt......

Гост

#1459 v turciya hristiyanite imat pove4e prava ot kolkoto ti v bilgariya

2011-05-25 17:53


Гост

#1460

2011-05-25 18:03

Напишете коментар..
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ пОДпИСАЛИ ТАЗИ пЕТИЦИЯ.БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВСИЧКИ ВАС В БЪЛГАРИЯ ЩЕ ИМА МИР!!!

Гост

#1461

2011-05-25 19:17

ako pitate men da svalqt imuniteta na vsichki.

Гост

#1462 Re: Бог да пази България!

2011-05-25 19:42

#1441: Комар - Бог да пази България!

Всички ние знаем как започна серията от военни конфликти в периода 1991-2001 на територията на бивша Югославия - от шепа крайни националисти и още толкова фанатици.
Заради техните "шизофренични" действия платиха с кръвта и живота си стоти ци хиляди деца, жени и мъже.
За мен Бог е ЕДИН за ВСИЧКИ . Разграничавам се от всякакви политически окраски и крайни религиозни възгледи.
Жал ме е за хората, които вярват в изкривените идеали и се въвличат в нещо, което "би могло"да се използва от някои за PR-акции или пък от други, за да оправдаят съществуването на техните сдружения с крайни националистични или фанатични възгледи, от които страдаме всички ние.

Бог да пази България от такива като вас ! Доган и Сидеров са играчи и те много добре познават душите на такива като вас - заблудени от техните идеали, които им вярват, а те печелят от всичко това.


Гост

#1463

2011-05-25 19:57

Много е грозно държанието на Сидеров.
За съжаление се опитва да имитира Хитлер.
Идея за чиста АСИРИЙСКА РАСА.
Смешно е!
Забранете тази подклаждаща размирици партия.
Нека да живеем в мир.

Гост

#1464 Re:

2011-05-25 19:58

чудесен коментар

 


Гост

#1465 Re: браво

2011-05-25 19:58

чудесен коментар

 


Гост

#1466

2011-05-25 20:17

защо това не беше проблем на г-н Сидеров когато беше със СДС и бяха на власт сега се хванал. Има по важни дела 1 партия. Религията не е политика и трябва да има търпимост между всички. Никой няма интерес да се върнем на зад и да минем по стъпките на Сърбия.

Гост

#1467

2011-05-25 20:23

ostavete vyarata na vyrvashtite

Гост

#1468

2011-05-25 21:11

Всички българи имаме интерес от мир, спокойствие, толерантност на Балканите. Самопровъзгласилите се за "националисти" не защитават българските интереси. Мисля, че всеки сам може да си отговори чии интереси защитават в конкретния случай.

Гост

#1469

2011-05-25 21:46

svalqne imoniteta na Volen Siderov

Гост

#1470

2011-05-25 22:36

Всеки трябва да носи отговорност за това, което прави.

Гост

#1471

2011-05-25 22:50

Подписвам петицията и предвид събитията в Батак.

Гост

#1472 "Баста! Писна ми от тази мръсна политическа игра! "

2011-05-25 22:57

"Не искам повече да гледам как изпълненията на Атака закрепостяват живеещите в България мюсюлмани като електорат на Ахмед Доган. В същото време най-долната и деградирала част от нашето общество да припознава Волен Сидеров като водач или фюрер.....
Мнозина може би не искат да си спомнят, но газовите камери на Третия райх са логично продължение на омразата на Адолф Хитлер към евреите. Те станаха възможни и благодарение на мълчанието на прокуратурата на тогавашната Ваймарската република.
Време е да спрем езика на омразата на Волен Сидеров. Време е да кажем стига на проповядвания от Волен Сидеров пещерен национализъм, водещ до бездуховно битие и изблик на най-мрачните дълбини на човешкото създание!
Не е геройство да биеш молещ се човек!
Срамувам се, че съм българин! Остава и прокуратурата да се засрами....."


Гост

#1473

2011-05-25 23:10

В демократична държава всеки изповядва това в което вярва


НЕ на расизма и насилието

Гост

#1474

2011-05-25 23:32

Volen Siderof tryabva da iz4ezne

Гост

#1475

2011-05-26 00:09

Това правителство беше избрано в резултат подбутването на завистта: " ама как от нивата, хората които не струват пукната пара, ще ме управлява мене значимия, ама как така ще се издигне да го уважавам аз." И някои добре намазаха от тази работа. Но за щастие българския народ е съзнателен и в този критичен момент всъщност стана ясно кой кого колко мрази. Оказа се , че омразата съвсем не е колкото я представят. Стана ясно , че българският народ от нито една страна не желае конфликт. Този акт съм убеден ще ни сплоти още повече и мирът ще е по-осъзнат. Ситуацията въобще не е такава, каквато я представят.
Това е превраратният момент в който бих казал, че българският народ доказа европейското си ниво.
Това е моментът , в който съзнателно и убедено се слеем и вървим напред с ЕДИН вдъхновяващ и разтреперващ сърцата ни национален празник- 24 май! Да веем българското знаме с усмивка всички заедно!