За запазване на българската идентичност и традиции в образователната система


Гост

#26

2015-11-29 22:00

Защото съм българка!

Гост

#27

2015-11-30 07:07

Калпав, лобистки закон - калпави, лобистки Програми. Вън НПО-тата от Образованието!


Гост

#28

2015-11-30 09:07

Подкрепям!

Гост

#29

2015-11-30 11:57

Защото ми омръзна да гледам и чета как определени кръгове отцеубийци се опитват да заличат българското .

Гост

#30

2015-11-30 12:43

Радвам се, че сте я подготвили. Желая успех.

Гост

#31

2015-11-30 13:53

За да не изчезнем като нация и дух. Мултикултуризма да си го наврат в ......

Гост

#32

2015-11-30 15:37

Защото не позволявам да опозоряват, изтриват и променят народната памет - нито моята,нито твоята, още по -малко тази на децата ни! Защото много ни стана! Защото България вън от ЕС и НАТО!

Гост

#33

2015-11-30 17:20

Аз съм български учител. Но преди да съм учител, аз съм гражданин. Аз съм българка! Аз принадлежа с гордост към българския народ - не към някаква си фолклорна общност, не към някакво си гражданско общество и други подобни дивотии. В училище искаха от нас да изразим становище, професионално аргументирано. Това, което исках да се напише в него, прозвуча в ушите на някои като назадничаво, като прът в колелата на промените и т.н. Затова тук като гражданин изразявам истинската си и искрена позиция, зад която заставам твърдо и непреклонно. Подписвам се под всяка своя дума! Мога и да не бъда учител, но не мога да се отрека от българския си корен! Не мога да се откажа да съм българка и да принадлежа към българския народ! Песента за Балканджи Йово ще я прочета на децата си, независимо от всичко. Дори ще я разучим като песен. И тъй като в момента текат проверки в нашето училище, щом ми дойдат онези на урок, ще започна урока си именно с тази песен! Можете да не се съмнявате! Да се пукат душманите на България!


Гост

#34

2015-11-30 17:31

Вие май искате да ни върнете в 19-ти век? Ами няма да стане! Върнете се там сами!


Гост

#35 Re:

2015-11-30 17:34

#15: -  

 Кой патриотизъм е криворазбран? На всички тук, които сме възмутени от чудовищните манипулации и ежедневното потъпкване на всичко българско ли? А пишещият тези редове какъв е по народност?  Българин ли е? Защото тази петиция е за истински българи! Не за политкоректни продажни родоотстъпници от фашистко коляно!


Гост

#36 Re:

2015-11-30 17:36

#33: -  

  "Не мога да се откажа да съм българка и да принадлежа към българския народ! Песента за Балканджи Йово ще я прочета на децата си, независимо от всичко. Дори ще я разучим като песен. И тъй като в момента текат проверки в нашето училище, щом ми дойдат онези на урок, ще започна урока си именно с тази песен! Можете да не се съмнявате! Да се пукат душманите на България!"

Кой точно иска да се отказвате от това, че сте българка? 

Или на Вас просто така Ви се струва. Скучно Ви е и си търсите начин за забавление. Привиждат Ви се врагове народни май.


Гост

#37 Re: Re:

2015-11-30 17:54

#17: - Re:  

 Да се съмнявам в написаното от Вазов, Ботев, Захари Стоянов... Мога да се съмнявам в хора като Вас. Но не и в титаните на българската мисъл. Било тя литературна или историческа. Вие съмнявате ли се в Баташкото клане? Или в Априлското въстание? А може би 5 американски флот през 1877-1878 заряза гонката и убийствата на индианци, за да дойде да ни освободи? Ако на историците не може да се вярва, то със сигурност следва да се вярва на тези велики личности. Помните ли "Радини вълнения"? А може би дядо Вазов трябва да възкръсне, за да напише специално за такива като Вас нова "Епопея на забравените"? Или П.Р. Славейков да възкликне към днешна дата "Не народ, а мърша!"?


Гост

#38 Re: Re:

2015-11-30 17:55

#36: - Re:  

 Не ми се привиждат. Виждам ги във Ваше лице.

Иван Даракчиев

#39 За запазване на българската идентичност и традиции в образователната система

2015-12-01 13:45

Преди 35 години българската образователна система бе между трите най-добри в света – и като методика, и като съдържание, и като съхранение на националната идентичност. Днес тя е в плачевно състояние като следствие от установяването на представителната демокрация, която всъщност представлява многопартийна Номенклатурокрация (за разлика от едновремешната еднопартийна такава). Никакви петиции, никакви “реформи” в рамките на тази система няма да подобрят образователната ни система (както впрочем и абсолютно всички други области на живота в страната, от които всички се оплакват, виждайки ясната перспектива единствено на разрушаване и обезличаване на държава и нация). Единственият път към промяна за подобрение е този, очертан в Програмата на Дисидентското Движение ЗАЕДНО: можете да я прочетете на www.zaedno.mobi . Следователно и единственият начин да се действа – както по отношение на възраждане на образователната ни система, така и спрямо всички други безбройни недъзи на катастрофиралата българска кола – е присъединяване към движението ЗАЕДНО, за премахване на професията политик и абонамента й за властване, за създаване на истински независима, истински справедлива за всички свои чеда, истински правова българска държава. Петициите, демонстрациите, протестите са губи-време: помислете малко и си отговорете на въпроса “Имало ли е случай някое от тези мероприятия да е довело до позитивно развитие?”. Отговорът е много прост – не е имало и няма да има, поради простата причина, че Номенклатурчици стават само най-недообразованите, най-некомпетентните, най-некадърните, най-лесно корумпируемите, най-мързеливите, най-склонните към бандитизъм, точка! Тези хора са във властта само заради лични облаги; тези хора са сервилни слуги на външни господари, чиято цел е точно отслабване и обезличаване на България... Така че, не пишете петиции, ами четете и действайте! Време нямаме много – тинята е до устите ни!    


Гост

#40

2015-12-01 14:24

Симпатичен ми е инициятора и.
Светлана

#41

2015-12-02 08:51

Ще е добре да се обърне внимание и на факта, че в училище в момента по-вече се дава на децата инструкции какво да се учи в къщи. Време е децата да започнат наистина да УЧАТ в училище, за да могат у дома да си почиват и да общуват със семейството си.


Гост

#42

2015-12-02 13:21

Съхраняването на националаната идентичност е първата и най-важна задача на българските правителства и обществото като цяло в този глобализиращ се свят. С най-голямо значение е за малките нации като българската, подложена на нескриван геноцид, обезкървяване и поругаване. Вместо ЕС, който е призван да подкрепя многообразието на нациите в Европа, което е най-голямото богатство на Европа, той пропангандира само идеи за общоевропейска нация, култура и т.н. Опитите в СССР да изгради единен съветски народ бяха илюцзия и доведоха до разпадането му. Такъв край, ако продължи тази политика, очаква и ЕС.
Ние имаме най-добрата възможна Конституция, срещу която всички се бунтуват и в следващите я закони се опитват да я заобикалят. Вместо да накараме всички етноси в България да се гордеят с нашата многострадална и героична история ние се опитваме да я омаловожим пред нашите деца. Ние няма от какво да се срамуваме в нашата история, освен от нашето предателство. И в момента се извършва предателство към българските национални интереси и към българската нация и към България-най старата държава в Европа, носеща своето име още от деня на нейното създаване

Гост

#43

2015-12-02 21:01

Защото съм българка и искам внуците ми и децата на България да бъдат закърмени и възпитани с българския дух и самосъзнание.

Гост

#44

2015-12-02 21:53

Защото съм българка, защото баща ми,дядо ми и пра-дядо ми, и пра-пра-дядо ми и всички преди него са българи и защото такива искам да останат и да бъдат и децата ми, и техните деца, и децата на децата ми и всички след мен!!!!!!!

Гост

#45 Re:

2015-12-03 11:12

#43: -  

 А те дали искат? 


Гост

#46 Re:

2015-12-03 11:13

#44: -  

 Е, Вие откъде сте сигурна, че сте българка? При толкова нашественици по нашите земи, никой не може да бъде сигурен, че е чистокръвен българин.


Гост

#47 Re:

2015-12-03 11:15

#42: -  

"с нашата многострадална и героична история"

 

Ами ние само една история си имаме, нищо друго.... Ама трябва да се живее в настоящето и бъдещето, а не в миналото.


Гост

#48

2015-12-03 18:51

Защото съм българка, искам да бъде съхранено всичко българско!
Mariyana Sult

#49

2015-12-04 01:48

Безобразие и национално предателство! Тези хора са за съд- държавна измяна! Публикувайте им имената- нека всички знаят имената им!


Гост

#50 Re:

2015-12-04 10:24

#49: Mariyana Sult -  

 Ха-ха-ха-ха..... Как така знаете кой е за съд, пък не знаете името му? Ами публикувайте си го Вие, ама да не Ви изправят после пред съда за уронване престижа...