РАШИДОВ ДА ПОДАДЕ ОСТАВКА

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията РАШИДОВ ДА ПОДАДЕ ОСТАВКА


Гост

#26

2016-02-15 21:15

Моля г-н професорът да добави в мотивите за исканата оставка нулевата сесия за тази година в НФЦ!

Гост

#27

2016-02-15 21:23

 От една година  наблюдавам какво се случва и не съм на себе си.Не мога да осъзная ,защо никой не реагира и когато изкажа по остро мнение,всички ме гледат все едно падам от друга планета.Отдъхнах си ,като чувам вече някакви реакции,но това е смешна  и жалка реакция на фона на катстрофалните безчинства, които се извършват и не само в културата образованието,а на всякъде ,към целия български народ,осъзнайте се..престъпниците няма сами да се вкарат в затвора и да  се накажат,няма какво да губим вече ,на дъното сме или като в онзи виц дето водели двама към бесилката,единия казал,хайде да избягаме,другия отговорил...ти лид ли си,ще стане по-лошо


Гост

#28

2016-02-15 21:24

Намирам действията на Министерството на културата и в частност на министър Вежди Рашидов за откровено национално предателство! Не бива да допускаме да се рушат малкото останали средища на Национален Дух! И то с оправдание - "финансова целесъобразност"... Отказвам да живея в държава на абсурдни " целесъобразности", затъваща в простотия и чалга!

Гост

#29

2016-02-16 08:03

Защото съм на мнение, че държавата трябва да субсидира културата, а не да я подтиска!

Гост

#30

2016-02-16 11:55

Рашидов  част от програмата за опростачването на нацията.И се справя успешно


Гост

#31

2016-02-16 13:14

Това е човек,който прави всичко въжможно ,за да унищожи културните традиции на Б-я,да смачка и доведе до просия хората на изкуството!!! Самия той не се интересува изобщо от изкуство,от музика,от театър,никой не го е виждал в зала "България"! Това е срам за страната ни! Такива хора трябва да бъдат отстранени от всички ръководни постове,министерски,парламент и т.н.За това има голяма вина и премиера!

Гост

#32

2016-02-16 14:56

Рашидов - ти не си никакъв творец, а най-обикновено деградирало пиянде!Не ти мястото в министерското кресло!

Гост

#33

2016-02-16 18:57

НЕ на посредствеността в Културата!

Гост

#34

2016-02-16 21:02

Защото засяга пряко работата(професията) на част от моето семейство.

Гост

#35

2016-02-16 21:24

Подписах защото много съм дал за театъра,посветил съм целият си живот на него и искам да го има!!!

Гост

#36

2016-02-16 22:54


Zashtoto ne iskam drugoverec,multak,prijatel s mafioti, da zatriva kulturata na pravoslavna Balgaria!

Гост

#37

2016-02-17 05:04

Защото не харесвам политиците и лизачите!

Гост

#38

2016-02-17 07:41

Не мога да го понеса повече. Това, че ръцете му могат, не означава интелект, а занаятчийство. Искам министър с екип, който да може да направи стратегия за развитието на българската култура. Да вкара културата в образованието на децата още от най-ранна детска възраст. Да развива културата на регионите. Да зная, че когато ми дойдат гости от чужбина, има къде да ги заведа в София и в страната и когато видят паметниците на културата, да не се смеят и да ми казват, че си измисляме история - защото това ми се случи на Цари мали град!




























Гост

#39

2016-02-17 09:03

Защото искам да живея сред културни хора, искам да работя тази професия без да чувствам вина, че лежа на нечий гръб, защото имам необходимост да се изразявам чрез сцената, а вярвам, че трябва да ни има.
?

#40

2016-02-17 12:53

Как да подпиша петиция с толкова пунктуационни грешки?

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2016-02-17 15:56


ira

#42

2016-02-17 17:16

Този министър  няма допирни точки дори с най-общото разбиране за култура. Такова разминаване е пагубно. Самият факт че българскста култура се управлява и насочва от турчин звучи като гавра за националното ни достойнство. Реформите които се опитва да прави са само израз на неговата пълна некомпетентност и неадекватност в поверената му за унищожаване  държавна сфера.

ira

#43 Re:

2016-02-17 17:22

#40: ? -  

 Ккккккк, за това не трябва ли да се потърси отговорност именно от министъра на културата?! Само поради тази причинЪ дори би трябвало да подпишете  Петицията-с-толкова-пунктуационни-грешки!

Златко Павлов

#44 Re:

2016-02-17 20:33

#1: boyko bogdanov -  

 Имам кротка и блага молба – моля да се оправят печатните грешки, шпациите и подреждането на абзаците.


Гост

#45

2016-02-18 07:13

Рашидов никога не трябваше да е назначаван, но пита ли ни някой , Баце, м? Трябва да бъде незабавно махнат от този пост както и маса негови некадърни служители! Всеки ден оставане на Рашидов като министър, е разрушаващо за Българската култура! ОСТАВКА

Гост

#46

2016-02-18 09:58

Хора, за които финансирането на културата в тази икономическа ситуация е излишен лукс, просто нямат място в управлението на културата.

Гост

#47 Фук оф

2016-02-19 04:30

раш-ид-офф! Аут! Нау! Ху ис уит ъс? ?? ?


Гост

#48

2016-02-20 11:05

Защото всеки човек трябва да си тежи на мястото!
Защото всяка жаба трябва да си знае гьола!
Защото Рашидов може да е всичко останало но НЕ и политик. Камо ли министър!
Защото националните предатели НЯМАТ място в българското политическо пространство! Нито имат право да вземат участие в националните решения за страната!


Гост

#49

2016-03-21 19:55

Рашидов се провали и като министър, и като гражданин. Заслужава единствено презрение за сторените от него поражения в българското културно поле. Непоправимо създаде грандиозен кич в центъра на София, наричайки гръмко "Комплекс Сердика" напълно измислените бутафорни строежи- зидчета, платени с 16 000 000 лв, цена, достатъчна за построяването на небостъргач, с което обезобрази столицата и я опозори завинаги с измислица в историческото й наследство. Рашидов безотговорно съсипа две великолепни национални галерии с обединяването им  и обезобрази експозициите им, давайки карт бланш на налудната идея на престарелия Светлин Русев да смеси експонатите в необисуема еклектика, без оглед на епохи, страни, школи, творчески индивидуалности. Рашидов няколко пъти удря ръководствата на национални училища към МК, налагайки лоши административни решения по свое упорито съсипническо, чиновническо и бездушно усмотрение. И в момента в НУИИ властва директорка, назначена с порочен конкурс, която буквално отпъди или уволни 30 души, и в момента в Сливенската ХГ има протест срещу подобна директорка, протести имаше и от балетното училище, да не говорим за печалните протести около рашидовите размествания в НГДЕК. Рашидов отлично знае за всички проблеми. Рашидов не направи нищо за назидаването на чиновниците, допуснали съсипването на стенописа ми в НГДЕК. Рашидов направи страховита каша в театри, музикални институции, допусна разрушаването и съсипването на десетки занемарени архитектурни паметници. Рашидов се оказа недостоен за поста си. Всеки достоен човек би си подал оставка още при масовия протест под министерството.


Гост

#50

2016-07-08 12:47

Защото г-н Рашидов грубо потъпка свободата на словото.