Аз съм Странджа

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Аз съм Странджа


Гост

#101

2015-02-06 15:20

Дървената мафия, трябва да се спре! Цяла България ли, трябва да е под вода, за да се сетят управниците ни!!!

Гост

#102

2015-02-06 21:01

Molia zapazete Strandja. Tova e nai-krasimata i devstvena planina v Jugoiztochna Balgaria . Tova e edinstvenoto miasto kadeto niama tonove beton kato v Sl.Briag i drugi mesta po Chernomorieto a ima prichudlivo slivane s moreto. Pone edno prirodno miasto da bade opazeno kakto Bog go e sazdal a ne s vmeshatelstvoto na groznata choveshka alchnost.

Гост

#103

2015-02-06 23:06

това количество дървета е само малка част от дърветата, които всеки ден се превръщат в стърготини в кроношпан. после стават на mdf, osb, пдч. абсурд някакъв. глобата, която плаща само за замърсяването на въздуха, е по-малка от заплата на един директор.

Гост

#104

2015-02-07 01:32

Kude e kongresa? Kude e Ministur predsedatelia? Kude e Presidenta? Vsichki tezi odobriavat i podpisvat zakonite! Nie mojem Samo da protestirame , a te da ni chuiat i opraviat problemite!

Гост

#105

2015-02-07 09:38

Да спрем завинаги сечта в Странджа

Гост

#106

2015-02-07 09:44

Изключително необходима

Гост

#107

2015-02-07 09:51

Не е само в Странджа!В цяла България е така!Дървената мафия е много силна!Трябва всички заедно да се борим!

Гост

#108

2015-02-07 10:05

Твърде тъжно е, че в целият свят, както и в България някои нехаят за природата заради глупавите пари. Пари в гроба никой не може да си занесе. Когато бъдат изсечени горите, отровена водата и въздуха ще бъде вече много късно за спасение на човечеството... Горите не само, че биват изсичани, те са и болни и никой не се захваща да даде пари за спасяването им ! Ако пътувате между София и Мездра цели кръгове с изсъхнали дървета.. Витоша също. Кой трябва да се погрижи за природата, ако не ние?!?

Гост

#109

2015-02-07 11:44

От лакомия ще затрият всичко хубаво в тая страна!!! Време е ние гражданите да се заинтересоваме най-накрая от това какво правят с природата ни, защото без нея ние сме едно нищо един бетон и едни боклуци и сметища!!! А и ако мислите, че без гори и дървета наводненията ще спрат много се лъжете.

Гост

#110

2015-02-07 11:53

Проблемът е там, че много малко хора от населението се интересуват какво става с нашата природа. Те просто не осъзнават до какво може да доведе всичко това..


Гост

#111

2015-02-07 12:06

Horata sa chast ot prirodata,a ne neini gospodari....

Гост

#112

2015-02-07 12:55

Крайно време е да се спре оголването на нашите планини! Не само Странджа! По-добре - късно, отколкото никога!

Гост

#113

2015-02-07 13:58

Това изсичане на горите е меко казано наглост.През Второто световна война не е допуснато такова безобразие.А тези наводнения в момента изобщо не ги коментират,че до голяма степен са свързани с изсечените ни гори!!!Тези хора,допускайки това,ако не за друго,то поне да помислят за собствените си деца и внуци!
Урочасан

#114 Доказателство

2015-02-07 14:07

#48: 1964 - Re:  

 ....не е необходимо, аз и още 1500 работещи в Пристанището го виждаме ЕЖЕДНЕВНО! Не остава празен кея - единият кораб излиза пълен, веднага застава следващият! Това са по около 3-4000 тона всяка седмица (само във Варна)!!!


Гост

#115

2015-02-07 14:13

Това е гражданската позиция на всеки един от нас, но как да се преборим с мафията и държавата?Та какво ли не се унищожи в тази шепа България, заради тази ненаситна алчност за пари!Отвратена съм!

Гост

#116

2015-02-07 14:20

''....не е необходимо, аз и още 1500 работещи в Пристанището го виждаме ЕЖЕДНЕВНО! Не остава празен кея - единият кораб излиза пълен, веднага застава следващият! Това са по около 3-4000 тона всяка седмица (само във Варна)!!!;;,

 

Но това е Страшно;((( къде е правителството, къде е кметът на Варна, кой ще хване престъпниците, които крадят безнаказанно държавната собственост. не им стигна, че заграбиха цяла България чрез "агенцията за приватизиране или крадене на народното имущество>, знаем кой беше неин пръв директор и който знае къде са отишли парите, сега си насочват мръсните, алчни, прокажени ръце към Майка- Природа. Правителството веднага да отговори на каква база се унищожава България и кой им е дал официално, писмено нареждане да го правят и къде отиват дървесните трупове на България???? Бързо Убийци време не остана.


Гост

#117

2015-02-07 14:23

убиват бъдещето на България!

Гост

#118

2015-02-07 14:50

Като изсичат, да засаждат!

Гост

#119

2015-02-07 15:42

По време на социализма се построи специализирано пристанище за дървен материал,защото внасяхме огромни количества такъв от бившия Съв.съюз и нищо не изнасяхме. С настъпването на "демокрацията" спряхме вноса и започнахме износ на хубавата българска гора от същото пристанище.Огромно количество тръгна за Турция,където след преработка във вид на дървени въглища,талашит, фазер, врати,мебели и какви ли не други боклуци внасяме обратно.

Гост

#120

2015-02-07 16:09

Поетът е казал:...на Странджа баир гората...Моята младост премина там и недоумявам как държавата допусна и това райско кътче от България да бъде затрито.Българи,опомнете се!Какво ще оставим на бъдещото поколение?Защо разрешаваме на шепа корумпирани да унищожат това,което Бог ни е дал?!
Йорданка Костадинова
Гост

#121

2015-02-07 16:42

Някой да каже най-накрая някаква дата и място, и да се събираме, и лице в лице да си потърсим отговорите .С петиции нищо няма да стане . Крайно време е българина да 'рипне ' ,че ми писна от всичките ни Убави управници които си мислят ,че България им е дадена за зестра . Както и много хора си мислят ,че планетата са си я донесли зестра . Гости на тази планета сме всички хора и ако не се съобразяваме с нея ,тя определено знае как да си го върне .


Гост

#122

2015-02-07 17:08

За съжаление това не е само в Странджа, аз съм от района на централна Стара Планина и тук положението е същото.Една от незабавните мерки които трябва да се вземат е закон забраняващ износът на дървесина под всякаква форма.

Гост

#123

2015-02-07 22:51

Тази сеч стартира почти веднага след 1989-та година.Аз работих близо 25 години към горските стопанства и мога да кажа,че това е супер доходоносен бизнес.Много хора се ориентираха да си закупят малки камиони,с които да се изнасят отсечените дърва от гората на удобните за товарене места на ТИР-овете.Палежите на иглолиста дървесина пък е добре дошло за заводите произвеждащи ПДЧ,МДФ,греди и дъски(дървесина,която не може да се използва за нищо друго,но е перфектна за тези производства и най-ВАЖНОТО-КУПУВА СЕ ПОЧТИ НА БЕЗЦЕНИЦА).Широколистната дървесина пък заминава директно за пристанището,за огрев или за Гърция.Липсата на каквито и да е марки по отсечената дървсина е ежедневие, а често се ползват и фалшиви такива.Никой обаче не се интересува,че на едно дърво му трябват минимум 25 години за да порастне и никой за последните 24 години не е посадил и една фиданка......във Австрия примерно отсичането или повреждането само на едно дърво се наказва със затвор.В България обаче се сече безугледно и напълно безнаказано.Българската гора се играе на търг като площи,които се изсичат после.Българското правителство трябва да ЗАБРАНИ ЗАВИНАГИ ИЗСИЧАНЕТО НА ГОРИТЕ,А ОСМЕЛИЛИТЕ СЕ ДА СЕКАТ да бъдат наказвани със ЗАТВОР и солени парични глоби..

Гост

#124

2015-02-08 07:02

Нека всички Българи се надигнат,защото тази сеч не е само в Странджа,а из цяла България.Ако видите в село Долище/Варненско/ за каква сеч става на въпрос ще се уплашите.Циганите с каруците изнасят-и за тях е разрешено.
Ина

#125 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-02-08 10:11

#14: - Re: Re: Re: Re:  

 Вие, които "незнаете", че "не" и "зная" са 2 отделни думи - може и други неща да са ви убягнали... например безразборната сеч.

Радвам се за семействата и пенсиите, които сега плащам с моите осигуровки (защото се съмнявам тъмните фирми, за които са работили, да са внасяли всичко честно и почтено в хазната).