Аз съм Странджа

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Аз съм Странджа


Гост

#126

2015-02-08 13:17

Управляващите в България най-после да обърнат внимание на безобразното и вандалско изсичане на горите на Странджа планина.В с.Кости едно прекрасно откъм природа село,край което минава р.Велека,всеки ден десетки тирове минават претоварени и едва се разминават с другите коли.Това се случва години наред.Докога ще се сече?Странджа загива!!!

Гост

#127

2015-02-08 13:25

Народа не е глупав.Ясно е че изсичането на горите е за задоволяване на определени материални интереси на определени хора.Тово трябва да спре.

Гост

#128

2015-02-08 14:08

ЕЕ прекалявате значи, и тук искате пари да смучите.. да го д....е!!!

Гост

#129

2015-02-08 16:34

МЕДИИТЕ МОГАТ ДА ВЛИЯЯТ НА ПОЛИТИЦИТЕ!ГОРИТЕ НИ СТРАДАТ !ТЕ СА ИЗТОЧНИК НА ОГРОМНИ ДОХОДИ ЗА НЕЧИСТОПЛЪТНИ В МИСЛЕНЕТО БИЗНЕСМЕНИ!ОГРАБВАТ НАРОДА НИ !ОГРАБВАТ ПРИРОДАТА НИ!ХОРА СЪБУДЕТЕ СЕ !

Гост

#130

2015-02-08 19:17

НУЖНО Е ВЪЗРОЖДЕНСКО МИСЛЕНЕ!!!!

Гост

#131

2015-02-09 09:50

Да спасим Странджа!

Гост

#132

2015-02-09 14:58

Искам да не се изсичат дърветата и всички да разберат за този позор!

Гост

#133

2015-02-09 16:04

Смърт за изнасилвачите и разрушителите на вековната българска държава1 Това заедно с продажността им към турци руснаци евреи е Държавна Измяна / Това мислят много мои връстници .На 25 години съм
Обичам Странджа

#134 Re:

2015-02-09 17:55

#1: вес -  

 Господине, или госпожо,

Работни места се откриват в полезни сектори , а не в унищожаващи и съсипващи Българската природа места.  Кой стои зад вас, тези, които унищожиха Странджата ли ??


Гост

#135

2015-02-10 02:21

Премиерът на България знае ли за трагичното състояние на българските планини и гори??? Прави ли се нещо по въпроса??? Когато си помисли човек колко вътрешни проблеми има да се решават в страната, а те тръгнали да се занимават с решаване на натовските/военни проблеми, да създават военни бази, координациони натовски центрове, щабове и пр. помия. Явно са предатели и ако не се стегнат до седмици лошо ги чака--голям компромат..


Гост

#136

2015-02-10 04:25

От 10 февруари се забранява сечта в Странджа

Това се появи във в. Вести:))


Гост

#137

2015-02-10 08:24

Много правилна насока.Българската гора трябва да бъде спасена. Дай Боже да успеем.

Гост

#138

2015-02-10 11:41

Много навременна и крайно необходима
Аз съм българин

#139 сечта в странджа

2015-02-10 14:38

Твърдо заставам против унищението на всичко създадено от природата, пък каквото и да е то! Но искам само да кажа  и насоча  г-жа Мария Ноева, създателя на тази петиция , че отговорите , които търси по  темата се крият много по дълбоко. Освен , че струкрурата е мафиотска тя има и предистория. Защо не се поинтерисувате от колко време е това посегателство, защо никой не пита кмета И.Янчев, когато горите бяха негови (преди да му бъдат отнети от съда ) какво се случваше, личния му интерес от тази история, май вече спряха да му задават такива въпроси, народа бързо забравя ! Но вероятно  сега спряха облагите!  Кмета  повдигайки този въпрос и изведнъж много се загрижи за Странджа. Защо така ...? чак сега се сети,  и да не се прави на ущипана невеста...!!! Защо мълчеше ,когато сам имаше интерес, и съвсем до скоро черпеше дивиденти....Май няма облаги вече и нададе вой за аларма.....!!!! КЪДЕ БЕШЕ ДО СЕГА, ЗАЩО МЪЛЧЕШЕ ???? Този проблем  не е от вчера!  Доста хора забравят бързо, кой държеше до преди време самите гори!  Търся отговор и аз , ЗАЩО ЧАК СЕГА КМЕТА  АЛАРМИРА И КЪДЕ БЕШЕ ПРЕДИ ТОВА  И НЕВИЖДАШЕ А СЕГА, ХОП И ВИДЯ...?


Гост

#140

2015-02-10 15:45

''Твърдо заставам против унищението на всичко създадено от природата, пък каквото и да е то! Но искам само да кажа  и насоча  г-жа Мария Ноева, създателя на тази петиция , че отговорите , които търси по  темата се крият много по дълбоко. Освен , че струкрурата е мафиотска тя има и предистория. Защо не се поинтерисувате от колко време е това посегателство, защо никой не пита кмета И.Янчев, когато горите бяха негови (преди да му бъдат отнети от съда ) какво се случваше, личния му интерес от тази история, май вече спряха да му задават такива въпроси, народа бързо забравя ! Но вероятно  сега спряха облагите!  Кмета  повдигайки този въпрос и изведнъж много се загрижи за Странджа. Защо така ...? чак сега се сети,  и да не се прави на ущипана невеста...!!! Защо мълчеше ,когато сам имаше интерес, и съвсем до скоро черпеше дивиденти....Май няма облаги вече и нададе вой за аларма.....!!!! КЪДЕ БЕШЕ ДО СЕГА, ЗАЩО МЪЛЧЕШЕ ???? Този проблем  не е от вчера!  Доста хора забравят бързо, кой държеше до преди време самите гори!  Търся отговор и аз , ЗАЩО ЧАК СЕГА КМЕТА  АЛАРМИРА И КЪДЕ БЕШЕ ПРЕДИ ТОВА  И НЕВИЖДАШЕ А СЕГА, ХОП И ВИДЯ...?''

Да и ние имаме такива въпроси, а също така има много планини, които се секат безразборно с цел забогатяване на определени хора. В тези планини също да се наложи забрана на сечене, а тези, които са виновни за вече направеното изсичане да отговарят пред съд, да плащат големи глоби, да им се конфискува имуществото. още да бъдат принудени да засаждат нови дръвчета.


Гост

#141 Сечта на Странджа

2015-02-10 20:19

Това е грабеж,затвор за тези които разрешават,не само Странджа,а и Родопите


Гост

#142

2015-02-11 12:48

Да помогнем!!!

Гост

#143

2015-02-11 15:39

Аз съм свидетел на унищожаването на красива гора в Странджа-Сакар! Първо опожарена(казват умишлено)-хиляди декара иглолистен масив,изсечена от тумба роми,прешълци и изнесена за дървен материал- казват в Турция! Крайно време е да се потърси отговорност на дървената мафия,казват от ДПС била!Нека всички безобразия да се видят от къде идват и да се понесе санкция за тези престъпления!

Гост

#144

2015-02-11 16:43

няма нужда от коментар !!!

Гост

#145

2015-02-11 17:22

''Аз съм свидетел на унищожаването на красива гора в Странджа-Сакар! Първо опожарена(казват умишлено)-хиляди декара иглолистен масив,изсечена от тумба роми,прешълци и изнесена за дървен материал- казват в Турция! Крайно време е да се потърси отговорност на дървената мафия,казват от ДПС била!Нека всички безобразия да се видят от къде идват и да се понесе санкция за тези престъпления!''

Това се казва държава - разграден двор;( Всякакви престъпници, пришълци, крадци могат да дойдат и да си вземат и откраднат каквото си пожелаят. Такова нещо беше НЕМИСЛИМО преди 26 год по време на соца. Всичко се пазеше и ако те хванеха плащаш глоба или затвор. За 1 000 лв. откраднато народно имущество - затвор и глоба.

 

Прави ни впечатление, че след 89 год. тези наказания, да не говорим за смъртното, бяха много бързо премахнати:( Защо???? Защото знаеха, че те - крадците и престъпните елементи идват на власт и ще се краде и руши МНОГО. Така че не им бяха нужни наказанията и законите и под прикритие на демокрация, човешки права, хуманност и др. сладки лъжи се уредиха;((( Ние останахме ограбените, излъганите, обеднелите, гурбетчиите...


Гост

#146 Re: Re:

2015-02-11 20:09

#134: Обичам Странджа - Re:  

 В кои месности са унищожени горите в Странджа?Знаете ли какво означава думата гора!?И кои са

полезните сектори?

Доскорошен служител в лесничейство

#147 Re:

2015-02-13 19:34

#1: вес -  

Аз работих 21 години в дърводобивния сектор и с очите си видях как гората се изсича поголовно.Да започна ли с подробностите?Имена на служители в лесничействата?Имената на министри,зам.министри,директори на горските стопанства.Или как българската гора се играе на търг,сякаш е  стадо прасета на пазара.Или как зорлем я палят за да я изкупят после на безценица......или излиза,че за да не избягат младите от М.Търново и околните райони трябва да се жертва гората докрай?Не си го и помисляйте.Аз не съм от екозащитниците,но и все още не съм ослепяла....


Гост

#148

2015-02-14 16:30

Надявам се да успеем да спасим поне това, което е останало.
обичам планината

#149

2015-02-14 17:27

За съжаление, това е действителността в цяла България. Накъдето и да пътувате, ще срещнете огромните камиони, натъпкани догоре с трупове на дървета;в която и българска планина да отидете, няма да избегнете ужасните коловози и свличащите се кални "пътища"; няма как да не видите потресаващата гледка на изсечени "до голо" участъци. 

"Песента на резачките" оглася и Стара планина. Край дома ни вече години тътнат камионите, извозващи дървата. Страшно е, когато чуваш стоновете на строполяващите  се дървеса. Аз имам същите снимки като тези от Странджа.

Четох изповедта на един лесничей - залесявали били. Моите уважения към  специалистите в този бранш - никъде в нашия край (а тук се сече поголовно) не съм видяла залесяване - само оголени баири, превзети от избуяващи драки. А поляните и малките горички около местата, където се сече - превърнати са в гробища на изоставени трупи; за да стигнат до големите дървета, прегазват малките борчета.

Контрол ли? Гората в България се унищожава варварски.   


Гост

#150

2015-02-14 18:40

Защо правителството мълчи??? И то ли е включено в тези Варварски Престъпления срещу България??? По- добре казано всичките правителства/престъпници от последните 26 год. Срам и Позор за убийците, докопали се до "власт"- 'власт" чрез която сеят смърт, бедност, унищожение на една Прекрасна страна - България!