Аз съм Странджа


Гост

/ #123

2015-02-07 22:51

Тази сеч стартира почти веднага след 1989-та година.Аз работих близо 25 години към горските стопанства и мога да кажа,че това е супер доходоносен бизнес.Много хора се ориентираха да си закупят малки камиони,с които да се изнасят отсечените дърва от гората на удобните за товарене места на ТИР-овете.Палежите на иглолиста дървесина пък е добре дошло за заводите произвеждащи ПДЧ,МДФ,греди и дъски(дървесина,която не може да се използва за нищо друго,но е перфектна за тези производства и най-ВАЖНОТО-КУПУВА СЕ ПОЧТИ НА БЕЗЦЕНИЦА).Широколистната дървесина пък заминава директно за пристанището,за огрев или за Гърция.Липсата на каквито и да е марки по отсечената дървсина е ежедневие, а често се ползват и фалшиви такива.Никой обаче не се интересува,че на едно дърво му трябват минимум 25 години за да порастне и никой за последните 24 години не е посадил и една фиданка......във Австрия примерно отсичането или повреждането само на едно дърво се наказва със затвор.В България обаче се сече безугледно и напълно безнаказано.Българската гора се играе на търг като площи,които се изсичат после.Българското правителство трябва да ЗАБРАНИ ЗАВИНАГИ ИЗСИЧАНЕТО НА ГОРИТЕ,А ОСМЕЛИЛИТЕ СЕ ДА СЕКАТ да бъдат наказвани със ЗАТВОР и солени парични глоби..