За въвеждане на "зелена зона" в района около ул.Цар Иван Асен II


Гост

#1

2014-10-21 11:02

Платено паркиране и еднопосочни улици, минимум коли, максимум свободно движение и здравословна среда.

Гост

#2

2014-10-21 19:09

HIKAKVA ZELEHA ZOHA

Гост

#3

2014-10-29 20:15

Моля всички които искат да живеят нормално и да се прибират без страх от 30 минутно чакане пред жилището си да прегърнат зелената зона ,за другите Моля върнете се на село там е мястото Ви

Гост

#4

2014-10-31 06:35

Въвеждането на зелена зона може да не е най-доброто възможно решение на проблемите с паркирането, но все пак е решение. Дава известен стимул, хора, които не ползват автомобилите си, да се освободят от тях. Разумно е и ограничаването на броя автомобили на един собственик, както и премахването на незаконно поставени антипаркинг устройства по тротоарите.


Гост

#5

2015-01-17 21:16

За Зелената зона в района на Иван Асен!


Гост

#6

2015-10-12 07:05

Хубаво би било, не само зелената зона да важи  в тези райони около `` Цар Иван Асен II`` Улиците

`` Река Осъм``, ``Лакатица``,``Огоста`` и най-вече `` Николай Ракитин``Сутрин не зная как е тъй като излизам рано, но вечер прибирайки се е нещо страшно, не можеш да се разминеш.

Гост

#7 Зелена зона!

2015-12-15 17:27

Въвеждането на зелена зона за квартала е добър вариант! Улиците са задръстени с автомобили на хора, които не живеят там. Например, служители на Райфайзенбанк паркират по малките улици, въпреки, че имат служебен подземен и надземен паркинги, включително платени места на улицата пред банката. Собственикът на кафенето пред БФС държи незаконна каравана и други МПС по улицити в съседство на ул. "Цар Иван Асен II", без да е живущ в района. Караваната не е минавала технически преглед от поне 10 години и се използва за офис с прокарано електрозахранване /вероятно незаконно/, както и за тоалетна! По всички улици в квартала има изоставени излезли от употреба МПС.


Гост

#8

2016-03-10 10:56

Живея в района и мога да потвърдя, че ситуацията с паркирането е безобразна.

Гост

#9

2016-03-12 18:02

Подписах, за да имаме чист и подреден квартал и ясна отговорност.

Гост

#10 Re:

2016-05-29 18:21

#3: -  

 Не съм от село и живея при приятеля си. Зелената зона е глупост и ако по цял Иван Асен и преките нямаше такава глупост нямаше да е така. И сега намирам винаги къде да паркирам и няма да си сменям постоянния адрес и да давам по сто лева защото сме дошли от село!!!


Гост

#11

2016-06-01 18:17

Въпреки че блока ми заема цяла пряка от Иван Асен общината отказва да ми издаде винетка за зелена зона понеже адреса не се води на Иван Асен. Това принуждава мен и съседите ми да паркираме на практика кола върху кола в градинката на блока. Работещите наоколо се възползват от малкото налични паркоместа на блока (включително и един наглец който през деня паркира личната си кола, а през нощта буса с който работи!) Като добавим някой друг съсед с повече коли и положението ви става ясно. Всички тези проблеми ще намалеят драстично ако направят целия квартал зелена зона.


Гост

#12 Re: Re:

2016-06-01 18:23

#10: - Re:  

Всъщност точно това е идеята.

Сменяте си постоянния адрес, плащате си данъците и винетката за зелена зона в София и нямате проблеми с паркирането. И вместо данъците на автомобила ви да отиват в празния град откъдето сте дошли, те отиват в бюджета на града в който живеете. 

Паркинга за личен автомобил навсякъде не е изконно право на българина и автомобилния трафик в столицата трябва рязко да намалее за да стане въздуха по-чист.

Иван

#13

2016-06-12 15:37

Уважаеми съграждани, прекрасната идея за разширяване на зелената зона в квартала отново замря, след като беше на дневен ред в началото на февруари 2016-та, когато имаше ред публикации по медиите. Кого обслужва общината - разбира се, интересите на селяните и приходящите в квартала, но не и тези на живущите! Пишем само петиции, подписки и прочие, а цялата тази приходяща пасмина е превърнала средата ни за живот в една клоака!