Против наредбата на Община Варна за домашни и бездомни животни

Quoted post


Гост

#68

2013-02-15 18:42

Разбира се, че и аз имам мнение, което трябва да бъде изслушано, но за целта първо трябва да има кой да си отпуши ушите, но дори и тогава, ако не отвори сърцето си, гласът ни ще остане глас в пустиня...;( Най - доброто решение е бездомното животно да бъде осиновено! И ако човекът има възможност и добра душа, защо да не вземе повече от две животни у дома? Елате ме глобете значи, че споделям покрива си с две котки и четири папагала! Утре ще ни задължите ако имаме повече от две деца да махнем останалите, така ли? Съвсем друг е случаят ако глобата е заради пълна липса на хигиена на дома и животните и тотална загуба на контрол над ситуацията с вдигането на непрестанен шум - лай и скимтене. Но ако човекът се справя с положението - животинките му са чисти, хрисими и не безпокоят с шум съседите, какъв е проблемът човек да си има и повече домашни любимци?! А това - да не се хранят бездомните животни...сигурно ще забранят и да даваме монети на сиромаха с протегната немощна ръка - ще ни задължат да отминем и него! А НЕ мога и НЕ желая и НЯМА да отмина с безразличие умоляващият поглед, тъжните очи, в които за миг проблясва надежда...Отказвам да убия тази надежда! И винаги когато мога ще давам залъкът си на всеки, който няма такъв! С този закон те ме задължават да участвам в масово убийство! Отказа да спасим живот, като нахраним някое нуждаещо се животинче, означава че го обричаме на бавна и мъчителна смърт. Това не е нито хуманно,нито угодно на Бог! Дано някога човечеството да се вразуми!

Отговори


Гост

#71 Re:

2013-02-20 14:16:34

#68: -

Много точно и ясно казано!На същото мнение съм.