Против наредбата на Община Варна за домашни и бездомни животни

даниса

#51

2013-02-08 20:17

Гласувам с две ръце ПРОТИВ тези промени. А ако подписите ни не помогнат тогава трябва да се повдигнат нещата до Европейския съд за защита на животните...

Гост

#52

2013-02-08 20:57

Доказано е, че всички серийни убийци и социопати са проявявали жестокост към животни.Нямам думи за малоумната наредба на Община Варна. Сърчицата на всяко едно от бездомничетата е по-благородно, по-голямо и по-хуманно от сърцата на общинарите, дали гласа си в полза на тази наредба.

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-02-09 09:35



Гост

#54 Re: помиярите на полето за храна на вълците

2013-02-09 15:55

#53: ловец - помиярите на полето за храна на вълците

Да ама във Виена няма - "помияри - хора",като вас,които да си изхвърлят кучетата и котките по улицата.За разлика от нас българите,там хората имат чувство за отговорност и когато вземат животно да гледат не го изхвърлят,после.Тези животни по нашите улици не са паднали от небето,нали така...???И по добре искайте да има санкции и глоби за тия помияри,които ги изхвърлят,а не за тези които ги хранят след,като вече са изхвърлени и поне гледат да помагат,на бездомните създания...Докато има "ХОРА",като вас-нещастници,които да мислят така,ще продължаваме да имаме проблем с безстопанствените животни и тяхната популация,няма да намалява,а ще се увеличава!!! ВИЕ НЕ СТЕ ХОРА БЕ ТЪПАНАРИ ТАКИВА!!!ДАНО НЯКОЙ ДЕН ВИЕ МОЛИТЕ ЗА ХРАНА И ПОМОЩ,КАКТО ГО ПРАВЯТ ЖИВОТНИТЕ,КОИТО МЕЖДУ ДРУГОТО СА МНОГО ПО-ДОБРИ И БЛАГОРИДНИ ОТ ВАС!!!


Гост

#55 Re: Re:

2013-02-09 16:09

#34: stupid bg kifla - Re:

Глистите в тази наша държава са такива,като теб.Даже,това е обида за глистите!Всички като вас,които сте толкова злобни и жестоки НЕ СТЕ ХОРА!Животните не пречат на никого и за разлика от вас-смотаняци,такива,те не са злобни и проклети.Пак за разлика от вас те са много благородни и мили създания,а вие сте БОКЛУЦИ И МИЗЕРНИЦИ!!!


Гост

#56

2013-02-10 11:56

Prosto nqmam dumi

Гост

#57

2013-02-10 11:57

kazax 4e nqmam dumi

Гост

#58

2013-02-11 11:34

Как може общински орган да си позволява да наказва граждани които хранят и спасяват захвърлени кучета? Не съм си помислял че общинските съветници на Варна са толкова нехуманни, тъпи и прости. Просто нямам думи...

Гост

#59

2013-02-11 11:48

Хората, които имат домашни любимци, са ги взели да живеят с тях, да са равни и да ги обичат, най вече също, за да им осигурят по-добър живот. Странно е при положение, че не искаме да акат по улицата и ги учим да го правят на тревичка, след което почистваме( поне така е редно), и изведнъж да не може вече да тичат свободно из парка...че за какво са парковете тогава, не са смо за нас... Някои хора, които нямат деца, приемат домашните си животинки за такива... Все едно някой да заповяда да си водите децата на каишки и дори да нямате право да ги водите в някои паркове... Как ще се почувствате тогава... Дали ще ви бъде приятно...

Гост

#60

2013-02-11 11:49

А пък за нехраненето на бездомни животни - нямам коментар... Ми те скоро ще забранят и клошарите, щото носят болести...

Гост

#61

2013-02-11 18:16

OB6TINA VARNA DA NAPRAVI POVE4E PRIUTI I DA NAKKAZVA TEZI KOITO IZHVARLQT KU4ETA NA ULICATA ,A NE TEZI BEZ ZAPLA6TANE SE GRIJAT ZA TQH I OPRAVQT PROBLEMITE IM...

Гост

#62 Re: добра наредба .

2013-02-12 09:35

#3: варналия - добра наредба .

A каква наредба да измислят за "помиярите" като тебе??? Боклук!

Phantasm333

#63 Re:

2013-02-12 19:28

#44: 123456 -

Не и на такива като теб!

Къде и кой ти каза че земята по която ходиш е само за хора!

Значи ако е така , другият път като видя някой като тебе, който не ми е симпатичен -да хвана и да му размажа главата щото съм по-едър и по-силен -така ли?

Мисля обаче, че всички имаме мозък и това ни прави хора, тоест може да се измисли начин угоден, както за животинките(които също са родени от майка и на тази Земя), така и за хората !

Phantasm333
Гост

#64

2013-02-12 19:44

#53: ловец - помиярите на полето за храна на вълците

Ловец-ако споделиш от баничката си с някое куче в парка(което за разлика от човека, определено ще ти е благодарно), мисля че би се почуствал по-добре !


Гост

#65

2013-02-12 23:45

Какво да кажа освен, че нямя по-зло същество от човека,търсещ начин съвсем безкомпромисно и с чиста съвест да се отърве от наи-верният си приятел още от каменната ера,от къде създателите на подобен тип закони черпят тази самоувереност,че имат право да разполагат с живота на четириногите ни съжители.
А нима всичко това не е резолтат от поредното безотговорно и лишено от всякаква логика деиствие на 'наи-разумното' същество в природата-човека

Гост

#66

2013-02-13 17:23

Само че не петиция, приятели. Съд! Наредбата Е незаконосъобразна, просто трябва да я бутнете в административния съд.
Гари

#67 Re:

2013-02-13 17:31

#51: даниса -

Скъпа, такъв съд няма. За съжаление. Има обаче Административен съд Варна, но за там не са нужни подписки (а това тук никой съд или пр. институция няма да признае - с право - за подписи), а една единствена жалба. Такива наредби паднаха като зрели круши в София и Севлиево, частично и в Пловдив. На първа инстанция падна  дори Наредба 41 на МЗХ за условията в приютите. Просто все пак всяка промяна иска някой да направи нещо, нали така?

поздрави и успех!


Гост

#68

2013-02-15 18:42

Разбира се, че и аз имам мнение, което трябва да бъде изслушано, но за целта първо трябва да има кой да си отпуши ушите, но дори и тогава, ако не отвори сърцето си, гласът ни ще остане глас в пустиня...;( Най - доброто решение е бездомното животно да бъде осиновено! И ако човекът има възможност и добра душа, защо да не вземе повече от две животни у дома? Елате ме глобете значи, че споделям покрива си с две котки и четири папагала! Утре ще ни задължите ако имаме повече от две деца да махнем останалите, така ли? Съвсем друг е случаят ако глобата е заради пълна липса на хигиена на дома и животните и тотална загуба на контрол над ситуацията с вдигането на непрестанен шум - лай и скимтене. Но ако човекът се справя с положението - животинките му са чисти, хрисими и не безпокоят с шум съседите, какъв е проблемът човек да си има и повече домашни любимци?! А това - да не се хранят бездомните животни...сигурно ще забранят и да даваме монети на сиромаха с протегната немощна ръка - ще ни задължат да отминем и него! А НЕ мога и НЕ желая и НЯМА да отмина с безразличие умоляващият поглед, тъжните очи, в които за миг проблясва надежда...Отказвам да убия тази надежда! И винаги когато мога ще давам залъкът си на всеки, който няма такъв! С този закон те ме задължават да участвам в масово убийство! Отказа да спасим живот, като нахраним някое нуждаещо се животинче, означава че го обричаме на бавна и мъчителна смърт. Това не е нито хуманно,нито угодно на Бог! Дано някога човечеството да се вразуми!


Гост

#69

2013-02-15 19:15

Коментарите са излишни...Плашещо е безумието на управниците ни!

Гост

#70

2013-02-16 00:07

Трудно е да се повярва, че в цивилизована европейска държава някои управляващи приемат подзаконови нормативни документи, които ПРОТИВОРЕЧАТ на Закона за защита на животните и на всички морално-етични ценности,въз основа на които се гради всяко демократично общество. Приканвам дамите и господата гласували този срамен нормативенакт да се опитат да не се хранят една-две седмици и след това се надявам да могат да вземат хуманни решения.

Гост

#71 Re:

2013-02-20 14:16

#68: -

Много точно и ясно казано!На същото мнение съм.


Гост

#72

2013-02-20 15:29

Петицията е много необходима и се надявам да постигне целите си, защото наредбата е поредното безумие на повярвали си управляващи.

Гост

#73

2013-02-20 15:58

Наредба с ясна цел за нарочно оставяне на гладуване на невинните бездомници (за да могат достатъчно да озлобеят, да станат нападателни и агресивни,а след това Е много лесно 'справянето' с тях - събиране и 'хуманно'...приспиване! И не НА последно място контролирана и провокирана КОНФРОНТАЦИЯ м/у всичките нас двукраки...

Гост

#74

2013-02-20 22:10

Решението на проблема с бездомните животни(които са такива заради човеците) - този проблем явно някой иска да реши в лозунга: "Оставете ги да умрат от глад!" Страхотен пример за децата ни! Вместо да протегнат ръка и да нахранят котето на улицата, общината ги призовава да го оставят гладно, мяукащо и с молещи за помощ очи!,.. Утре общината може да ги призове и направо да ги избиваме! Така по-бързо ще се реши проблема на бездушните хорица, мразещи и себе си дори!

Гост

#75

2013-02-20 22:17

Наредбата е абсурдна, както много неща в държавата. Ако се допусне тя да влезе в сила бездомните животни ще станат изключително много, и не разбирам къде е възможността ми да упражнявам свободната си воля, след като живея в демократична европейска страна. Та това е дори нарушение на човешките права. Как така някой ще ми определи колко животни ще гледам в домът си, ако не преча на никого. Та нали си се плащат такси... И какво ако имам 3 животни - едното ще трябва да го предам на властите ли? Какво ще стане с него - май се върнахме 40-50 години назад в комунизма...И защо? Какво налага това? А Европа къде е в цялата тази ситуация? Ако допуснем наредбата да стане реалност заслужаваме съдбата си, че и по-лоша!