За правото на работа, на инженерите-геодезисти

Quoted post

Тодор

#112 Re:

2012-11-26 07:44

#87: Златан Златанов -

Поздравления инж.Златанов за позицията Ви относно концесиите. Надявам се КИГ да реагира бързо, да направи изслушането на вносителите на поправката и да заеме една по-твърда позиция или поне някаква позиция по тях. Както се разбира, въпреки мнението на инж.Йовев за становището на управителния съвет на КИГ относно промените в чл.17, категорична подкрепа за тях от КИГ също липсва. Колкото до това защо някой предпочита да работи като физическо лице и не желае да се регистрира като едноличен търговец, защо не иска да регистрира ЕООД  вместо едноличен търговец или акционерно дружество вместо ЕООД си е негова лична работа и виждане за развитие и никой не може да го обвинява неоснователно, щом законите на страната го позволяват. И все пак ще кажа, че моя личен мотив да остане правоспособността за физическите лица е да се пресичат всякакви опити за установяване на монополно положение и неравнопоставеност с налагането лека полека на допълнителни изисквания към правоспособността на  юридическите лица, като например годишен оборот, брой на служители, количество и вид на притежаваната техника и т.н.

Отговори

Васил Петков

#122 Re: Re:

2012-11-26 14:32:14

#112: Тодор - Re:


Честито колеги,
поздравявам ви за оттеглянето на скандалния текст за "концесия"!
Като се зачетох вчера и днес във форума, видях активната дискусия с участието на  инж. Златанов, поздравленията към
него и като ми стана едно милно и драго,  като ми се насълзиха очите от омиление! И се сетих за типично българския поздрав „честита баня“ . Сякаш да се включиш във форум по толкова злободневна тема е нещо толкова изключително и героично!
За да ми се изяснят нещата си направих една лична хронология на събитията. Помествам я не за  да се героизират определени от нас, не за да се заяждам като един от „Пловдивската група“, а за да е ясно, че това е успех на всички които се подписаха, разпространиха петицията и изказаха мнението си във форума. Колкото до ръководството на КИГ – тях просто не ги разпознах в тази дискусия.


Понеделник, 2012, Ноември 12 18:35:57 EET

Получих e-mail , разпратен до цялата колегия в Пловдив


Уважаеми колеги, в прикачения файл  е последната редакция на Проекта за
изменение на ЗКИР. Обърнете внимание на чл.4, чл.8 и чл.17!!!!!!!!!!!!!!


Вторник, 2012, Ноември 13 10:02:10 EET

Написах следното писмо до КИГ:
Привет, как да възприемаме тези предложения между 1 и 2 четене? Или ще се окаже, че слуховете за райониране и монополизиране на геодезическите дейности са истина. Това ли ще е резултата от организирането и
дейността на КИГ? -
инж.Васил Петков – Пловдив

Отговор:
Вторник, 2012, Ноември 13 13:03:57 EET

Уважаеми г-н Петков,

КИГ няма участие в промените по ЗКИР между първо и второ четене. Относно въпроса за концесиите
КИГ се занимава с физически лица. С така зададения от Вас въпрос може да се обърнете към АГФ.

Целта на КИГ е всички инженери по геодезия да членуват
в нея за да не плащат по два членски вноса!

С поздрав, инж. Ангел Янакиев
председател на КИГ

13.11. до 16.11. - коментирахме с колеги от Пловдив и страната ситуацията

17.11. събота – от инж.Веселин Чивчибашиев научих за петицията и с други колеги спомогнахме
разпространението и.

19.11. - понеделник , с помощта на колега от София, с мен се свърза журналист от в.“Труд“, който
публикува на 20.11. материал за проблема и погрешно ме описа като автор на петицията. /не е могъл да се свърже с
Георги Гочев/. Поканени сме в Парламентарната комисия -

Цитат:

„в.“Труд” не успя да се свърже с авторите на поправката, за да кажат мотивите си. Според шефа на регионалната комисия Любен Татарски (ГЕРБ) промените в Закона за кадастъра ще се гледатследващата седмица./бел.29.11.2012год./ Той препоръча на заинтересованите да се явят назаседанието и да защитят позицията си“. 21.11. сряда - Във форума се включва председателя  на контролния съвет на КИГ – инж. Валентин Йовев. На 22.11., инж. Йовев уточнява, че изказва само лично мнение против концесията;

23.11. петък Във форума и по електронната поща до мен достигна сърдитото писмо на г-н Настев /има го във форума/

 

24.11.събота - в-к „Строител“ - цитат : „Не подкрепям това предложение“, заяви председателят на парламентарната Комисия по регионална политика и местно самоуправление Любен Татарски. „Тази дейност е специфична
и не смятам, че сме готови да я предоставяме на частни фирми. По мое мнение е малък броят на компаниите, които имат технически и кадрови капацитет, за да я извършват. Така че това предложение няма да се
приеме от комисията, но всичко е въпрос на гласуване“, допълни той"

След 25.11. - мнение на инж. Златан Златанов и т.н.