Създаване на мемориално място за жертви на болшевизма в Пловдив

Quoted post

Ники

#94

2012-11-01 23:31

Г-н Пашев отговорете ми моля ви честно кога в Пловдив се живееше по-добре сега (т.е. по време на демокрацията) или по време на социализма?

Отговори

Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#95 Re:

2012-11-02 06:17:04

#94: Ники -

Ники,

не знам как да ви го обясня, така, че да го разберете. Демокрация НЯМА. Който си мисли, че в България има демокрация в момента, лъже се. Нито има свободни медии, или ако има, тяхното медийно присъствие е силно ограничени и предимно в интернет. Следователно, сега действащата система неправилно се нарича демокрация. Аз бих я нарекал посткомунистически олигархизъм, но и това не е съвсем точно. Това е специална система, в която комунистите са се освободили от старите си задължения да помагат на бедните и са задържали всички пари за себе си. Затова, за сегашното положение можеш да обвиняваш пак комунистите, и по-точно онези с куфарчетата с пари, онези, които са станали кредитни милионери, онези, които фалираха доста банки изкуствено и т.н. Тях обвинявайте и не обвързвайте този въпрос със съвършенно различният въпрос: има ли измъчвани и избивани хора в подземията на общината, заради това, че са били свободолюбиви или не. Аз се отвращавам от вас, заради това, че някои от вас предпочитат да мислят със задните си части, вместо със сърцето, образно казано.