Против събарянето на паметника "13 века България" пред НДК

Quoted post

гост 2

#2 Re: гост

2012-08-07 16:13

#1: -

Хайде стига с такива измислени доводи сме се възхищавали на всякакви простотии и грозотии! Първо това ли искаш да разказваш на децата си - за гразни паментици насред нищото? Второ не смяташ ли, че е важно децата да изграждат добро естетическо чувство? Българина отдавна е загубил представата си за хубаво и грозно точно заради такива "творци" като този измислил този паметник. Естетиката е много важна част от възпитанието, защото липсата и води до чалга и кич. Това ли искаш да дадеш на детето си - да харесва тези паметници, да слуша долнопробна чалга, да се облича грозно и безвкусно... а ако е момиче, направо да ходи гола по улиците... Когато нещо е грозно, значи е грозно. Точка. Просто е. А грозните неща нямат място в живота. Дори от глупава сантименталност. И, хайде, не слизайте на нивото на онези плешиви чичковци, които едно време са го харесали. Всички знаем те самите от къде са дошли и какви са били. На техния вкус ли да се възхищавам? И да възхвалявам сътворените от тях грозотии? Е, не, благодаря! Аз искам там да има хубава градинка, с голям детски кът и като водя детето си да му казвам "тук имаше един много грозен паметник, строен от едни лоши хора, които са опозорили 50 години от историята на нашия народ, но сега българите са много по-умни, махнаха грозния паметник и направиха тази градинка за вас децата, защото българите знаят колко е важно да има къде децата да играят и да се развиват като свободни хора, неоковани от социалистически символи".

А колкото до мавзолея, той беше в градинката пред двореца. Двореца не е ли част от историята? Това, че сме имали цар не е ли важно за нас? Не е ли даже по-важно от срамния социализъм, който сме търпели като роби толкова години? Коя история е по-важна? И кой го решава това? Аз пък смятам, че не може да се позори историята на Царство България, като в градинката пред двореца се строят ковчези и най-нормалното е да се събори. Така поне времевото предимство в историята е спазено. Освен това имен в периода на царска България са построени всички красиви сгради в София...а в периода на социализма всички грозни... кое трябва да почитаме. Аз за себе си знам. Както знам, че нито във Виена, нито в Рим, нито в Лондон или пък Париж такъв паметник ще има живот. Защото никой уважаващ себе си народ няма да си осере пейзажа с такива грозотии, че и да твърди, че ги харесва!

Отговори

гневен

#3 Re:

2012-08-07 16:16:08

#2: гост 2 - Re: гост

Чудя се с какво право хора от Велико Търново и Перник подписват петиция за нещо, което касае София... Аз идвам ли да се бъркам във вашия град? Крайна наглост е това. Аз живея в центъра на София и се налага да гледам тази грозотия всеки ден и аз имам право да кажа дали ми е приятно. Вие от Перник и Велико Търново виждате ли я от прозореца си или само на снимка или в новините, че ще решавате дали аз да я гледам по принуда непрекъснато.


Гост

#8 Re: Re: гост

2012-08-07 23:55:21

#2: гост 2 - Re: гост

Напълно подкрепям мнението на номер 2. Изключително точно казано!

бебка

#18 Re: Re: гост

2012-08-09 03:03:37

#2: гост 2 - Re: гост

абсолютно съгласна .. това грозно нещо в центъра на София трябва да бъде премахнато по най-бързия начин.

Sveta i semeistvo

#36 Robi....

2012-11-28 21:54:54

#2: гост 2 - Re: гост

Не е ли даже по-важно от срамния социализъм, който сме търпели като роби толкова години?

Yvajaemi Gost 2. Kakvo Vi dava pravo da narichate Sozializma ili perioda ot 1944 do 1990 v Bulgaria "sramen"?????

Jiveli li ste po tova vreme? Az sam jivyala, ychila, rabotila i ne moga da kaja takova neshto. Daje naprotiv, povecheto mi spomeni sa mnogo dobri. Ocobeno kato sravnyavam moya jivot togava i sega. Moga i v dosta neshta da napravya sravnenie i ne samo ot segashniya jivot v Bulgaria....

Jiveya veche 24 godini izvan Bulgaria jivyala sam v West Europe, North America, US and Canada, znam dobre situaziyata i v South America, chesto hodim tam... Prez zyaloto vreme sam Sravnyavala jivota si v Bulgaria i v tezi strani i kontinenti...

He samo che ne go namiram "sramen" no i v mnogo otnosheniya po-dobar.... Takova e i mnenieto na moite ne balgarski priyateli, a te stanaha mnogo za tezi 20 i poveche godini, kogato im obyasnim kakvi byaha predimstvata i nedostatazite na sozializma.

Da, imashe problemi, no imashe i mnogo polojitelni strani....Nyama obshtestvo i strana bez problemi...(((((

Moeto mnenie bazirano na moya experience (v Bulgaria i po sveta) e che v Bulgaria sled 1989 s mrasnata voda se izhvarli i zdravoto bebe... I az smyatam che beshe napraveno s zel..............

http://img-fotki.yandex.ru/get/6602/145395517.1/0_8353a_834e4c58_XL.jpg

Tova sa 3 Tri balgarski rozi, simvol na nashata Vyra, Nadejda i Love)))) "Kadeto e teklo pak shte teche!!!!"

S yvajenie,

Sveta i semeistvo

В.Великов

#46 Re: Re: гост

2015-01-05 12:30:13

#2: гост 2 - Re: гост 

 И как уважаеми гост2 решихте, че този паметник е грозен? Да, естетиката е важна и точно затова паметника трябва да остане...

И точно защото е създаден по времето на "едни лоши хора" и въпреки това е добър - трябва да остане. За да покаже, че винаги може да се правят добри неща, независимо от всичко