Подписка

Quoted post


Гост

#485

2012-03-02 10:45

43 подписа от Варна... Изненадвате ме, Варна, мислех, че гласуването под строй е характерно за малките градчета, в които още се усеща полъхът на отминалия строй.

Отговори


Гост

#490 Re:

2012-03-02 15:00:52

#485: -

Относно Варна искам да кажа следното: МГ и ОУ "Захари Стоянов" са в една сграда. Едното ми дете учи в МГ, а другото- "Захари Стоянов". Вчера бях на родителска среща на детето ми от "Захари Стоянов", на която се предложи подписването на подписка  за отделянето на МГ в самостоятелна сграда. Има много родители на деца от "Захари Стоянов", които са настроени против МГ, заради проблеми в подялбата на имуществото. Възможно е родители на деца от "Захари Стоянов" да се подписват в настоящата подписка като изобщо не осъзнават, че ако министерството няма добра воля да им остави сградата, то ще се възползва от тяхната петиция, за да уцели с един куршум два заека: хем ще премахне приема от 5 клас в МГ, хем ще каже на родителите на деца от "Захари Стоянов", че вече броя на деца е намален и това би трябвало да ги удовлетворява в известна степен. Иначе подписка в защита на приема след 5 клас във Варна бе направена още миналата година и събрахме 600 подписа. Въпросната подписка е изпратена на организаторите на тази петиция. На участващите в настоящата петиция искам да кажа следното: Драги българи, ако се ръководите от желание да дадем най-доброто за нашите деца, каквито и аргументи да има "за" и "против" приема, те биха могли да се рашат в дискусия. Сигурна съм, че работейки за доброто на нашите деца, бихме могли да изгладим нашите противоречия. За съжаление на мен все още не ми е ясно, какви са истинските мотиви на желаещите обучението след 4 клас в МГ да бъде прекратено. И още нещо: по-добро образование се постига с поставена по-нависоко летва. 2-те паралелки в МГ Варна по никакъв начин не се отразяват особено на приема след 7 клас, защото само в 4-ите ЕГ + МГ след 7 клас има около 30 паралелки. За децата, които не са в МГ, факта, че трябва да се конкурират с тях, е начин да повишават своите знания. С нашите безконечни спорове министерството ще си прокара своя закон и още след някоя друга година ще видим частните МГ . И ако сега има разделение на умни и по-умни, после ще има разделение на бедни и богати.  А нашите богати не са потомствени аристократи!