Подписка на учените, служителите и докторантите от БАН

Quoted post


Гост

#6 Re:

2016-02-06 08:39

#5: -  

 Здравейте, проф. Караманов!

Може би наистина исканията ни, заложени в подписката, са скромни на фона на цялото негодувание и обида, които са се събирали в нас от толкова много години. Вярвам, че във всеки институт има хора, които носят в себе си или открито изразяват това кипящо негодувание, включително и свързано с исканията, които Вие сте споделили. Досега, обаче, няма нито една проява, нито едно действие от наша страна, което да покаже на повърхността ясно и точно какви са исканията ни. Все от някъде трябва да започнем, за да покажем, че не сме инертни щатни бройки! Това е и една от целите на петицията - крайно време е да се разпознаем, колеги! Да проверим има ли и колко са хората с буден ум, с креативни идеи, с готовност за промяна и за борба в името на нашия достоен труд.

Вярвам, че ще ни подкрепите!

С уважение,

От организаторите на подписката

Отговори

срам

#7 Re: Re:

2016-02-06 09:41:53

#6: - Re:  

 Аз подозирам, че зад тази петиция стоят академиците от БАН и се опитват да утешат колегите си, че те се "борят" за заплатите им, които няма да са точно равни на минималната, ами ще са с 10 -20 лв, повече. И скрийте поне текста, че с тези зплати се борите да запазите БАН. Всеки млад, образован човек ще ви каже: "Да не съм болнен/а да ви работя за такива суми..." - и вие това го знаете прекрасно. Защо мамите колегите си с тази срамна "петиция" и кой седи зад вас? Или пък сте безумно наивни - не ми се вярва.