Петиция за правото на качествено образование на децата със СОП

Quoted post


Гост

#21 Re:

2015-01-09 19:23

#20: -  

 Напълно вярно!!! На общините хич не им пука даже за тези деца!!! Ще се оправдават с липса на средства, както винаги и така, личностни центрове ще работят само по документи! И сега много училища имат нужда от логопеди и психолози, но директорите си ги спестяват поради "липса на пари", според тях!!!! И най - важното - нали в момента има училища, които работят по проект "включващо обучение! В един кабинет работят и ресурсният учител, и психолога и логопеда! С три тежки деца - представяте ли си каква работа пада! Просто не могат да се чуят от много работа!!! И колегите са доволни, защото си седят в тоя кабинет и не помръдват от там!!! Аз ходя в три села, и вярвайте ми удоволствието е огромно, когато видиш радостта в очите на тези деца от тази среща!!! Щом това е радост за тях, какво повече можем да искаме ние. Нали за това се борим - за тази радост в детските очи!!!

Отговори

morrena

#59 Re: Re:

2015-01-15 12:36:24

#21: - Re:  

 Ха-ха, абсолютно вярно- ГОЛЯМА  работа пада!!!! Децата рисуват или редят пъзели, а 3-та "специалисти" са пред компютъра, във Фейсбук или в друг интересен форум..... Само че , не знам доколко сте запознат(а), но такава ГОЛЯМА работа вършат не само "специалистите" по проекта- такава е работата и на колегите им от Рес. цетрове. Защото знаете ли колко  рес.уч-ли имат нормални условия за индивид. работа- обособени и оборудвани к-ти? И как в една килийка, приспособена като кабинет, се събират на "раздумка"3-ма специалисти и още 3 деца?! Т.е.- при условия, напълно идентични с тези, при които работят и "специалистите" по проект.... В тази връзка каква е разликата, че едните "специалисти" са на подчинение на Общината, а другите- на Рес. център?! Абсолютно никаква! Тогава какъв е смисълът за съществуването на тези центрове, освен финансови загуби за заплащане  заплати на още 1 директор ( пом.-директор),  обслужващ персонал,консумативи и пр.?! Изводът е, че съществуването на Рес. центрове, в този им вид, е абсолютно ненужно, неефективно и най- вече- свързано с отклоняване на ГОЛЕМИ финансови средства за сметка на нуждите на децата!!!