За повече нова българска музика в родния ефир

Гатев

/ #8 Re: За повече нова българска музика в родния ефир

2012-09-21 14:09

#5: РаботохоликА - За повече нова българска музика в родния ефир

Аз бих отговорил...

Често давам този пример... защо по магазините е пълно с гръцки картофи, турски домати и любимото ми - китайски чесън. Защото магазините са частни и сами избират какво да зареждат (използвам твоята логика). Добре, но аз много добре знам, че българските картофи са по-хубави и българските домати са по-хубави и българския чесън е по-хубав. Да обаче ги няма по магазините и трябва да обикалям по пазари и сергии и да изгубя половин ден за едни елементарни покупки. Но защо магазините не зареждат по-хубавите български стоки... защото не им е удобно. По-високи цени. По-малки производители които не могат да захранят големи вериги и т.н. ... не сме конкурентно способни. Как ще станем? Когато нашите производители започнат да печелят. Как - като продават. Как - като държавата ги защити - знам, че звучи малко Марксистко, но това е световна практика. За музиката важи същото. Как преуспява френската музикална сцена и как са се опазили от тоновете лесно достъпна Американска и английска продукция... ами 60% от ефира се пази за музика направене в Франция - по закон! 60%!!! Подобни примери могат да се дадат и с други държави. Да - съгласен съм, че много неща куцат, но от някъде трябва да се започне. Не разбирам плюенето върху една добра инициатива...