Създаване на мемориално място за жертви на болшевизма в Пловдив

Демократ

/ #82

2012-09-10 21:23

Пашев, в интерес на истината я прочетох, не бих желал да я коментирам, защото има доста казани истини,но и пълни глупости с които не мога да се съглася.За разлика от вас аз съм чел Маркс, не защото съм марксист, а защото в университета влизаше в програмата ми и неговата теория.И наистина ми беше интересно да прочета и някаква алтернатива или оборване на учението му.Държа да подчертая вече сериозно, че не съм никакъв комунист, както не съм и антикомунист, фашист и т.н.Моя род (от Пловдив)от страна на майка ми и баща ми , съжалявам, че се повтарям,е пшострадал от режима преди 9 септември(събитията след 1923 г) и след 9-ти , дядо ми е починал при неизяснени обстоятелства в ТВЛ в Белене.Така ,че не ми говорете точно на мене за убийци, комунистически номера и прочие.Но ми писна това скапано разделение на този народ(вчера беше 9-ти септември, представям си пак какво е било в страната ми).Затова наистина искам вместо мемориали на партизани(антифашист), комунисти или съответно на репресирани от следдеветосептемврийския преврат да се построи в тази нещастна страна един МЕМОРИАЛ НА ПОМИРЕНИЕТО, защото замислете се Пашев и в двата случая българи са малтретирали и избивали българи!Нека да сложим веднъж за винаги край на тази скапана политизация, минаха 23 години от както тоталитарната комунистическата партия не е на власт, крайно време е българите да се обединим и да престанем да се обиждаме и делим на комунисти ,бесепари, седесари и т.н.Млад човек сте , не се дръжте като поредния лумпен!