Създаване на мемориално място за жертви на болшевизма в Пловдив

Георги Пашев
Авторът на тази петиция

/ #48

2012-08-28 12:00

"Демократе" (нарочно го пиша в кавички), комунистическите ви книги, в които няма почти никаква истина си ги четете вие. Който иска може да си пише каквито иска лъжи в книгите, и ако случайно те звучат достатъчно убедително за доста народ, тогава се случват едни от най-големите грешки в историята. Като ще четем книги, прочетете нещо за принципите на пазарната икономика, защото май ви липсва тази информация. Кунева не е наша, а е ваша, защото е снаха на Пръмов: един от най-големите комунисти, в БНБ, определял обменните курсове на лева спрямо чужди валути. Разума ще надделее, когато такива като вас спрат да казват: "Не ме интересува вашата кунева", а започнете да се интересувате от качествата на управляващите, защото както те не ви интересуват, така и може да ви се падне или пълен идиот или пълен мошеник за управник и после се чудете защо страната е на тоя хал. Но, за да може гражданите да си влезем в ролята да управляваме нашите представители във властта пълноценно, ще трябва такива като вас да осъзнаят тази необходимост, както и факта, че вие и аз имаме лична отговорност. Знам, че ви харесва комунизма, защото тогава на вас не се делегират права, но не се делегират и отговорности. Предпочитате да сте роб на някой, който да ви храни и пои. По-добре да сте сит роб, отколкото гладен и свободен... А не ви ли е хрумвало, че може да сте сит и свободен, ако вземете съдбата си в свои ръце...