20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!

AX

/ #138 Re: Re: Как да кандидатстваме с проект по Компонет ІІ

2012-05-27 21:19

#137: kat - Re: Как да кандидатстваме с проект по Компонет ІІ 

 Вие ще регистрирате фирмата си по всички правила на българското законодателство, както се регистрира фирма за да развива дейност, без да чака финансиране чрез проекти. Финансирането чрез кандидатстване в процедура за безвъзмездна помощ е само един от начините за финансиране на дейността на фирмата Ви. Освен това фирмата ще се регистрира с някъкв предмет на дейност, който ще бъде в по-широк смисъл, отколкото е темата на проекта, с който ще кандидатствате. Така, че в този ред на мисли, фирмата може да си работи и да извършва и "всякаква друга дейност, не забранена от закона". По дейности, включени в проекта със сигурност не може да работите преди одобрението на проектното предложение и подписване на договор. За да стане поясно ще Ви дам следния пример. Регистрирала съм с передмет на дейност организиране на обечиния и семинари. Имам само зала и столове. Развивам дейността си  и провеждам ообучения по стандартния начин - присъствено. Събирам такси за това и имам обороти. решавам да кандидатствам с проект за модерно обучение. Разписвам проекта - наемане на още персонал, обучението му , нова техника (оборудване), наем на офис и т.н. Тези дейности ги разписвам в проекта и чакам одобрение. Не мога да предприема нищо по тях преди това, колкото и да ми се иска, или пък да имам вече финансова възможност за това.