Декларация към НС за обсъждане на проектозакона за образованието
Иван |
/ #75 Re: Re: родител2012-02-22 12:29
Много злоба се излъчва от Вашия пост. Искате да оставите у другите впечатление на добре информиран родител на дете или ученик със нужда от специална подкрепа, но единственото, което постигате е, че затвърдявате твърдението как всеки се стреми към собствената си некомпетентност. А Вие си позволявате да коментирате толкова области и все неправилно. Като първо не познавате дейността на служителите на ресурсните центрове (РЦ). Искате да им бъдат вменени още дейности, които се отнасят към задълженията на социалния асистент. Ако има недоволство към резултатите от работата с ресурсен учител (РУ), вникнете по-дълбоко в процеса как става това. Като родител имате право да участвате в училищния екип и заедно с преподавателите, класен и РУ да определите в програма кое как да се случва, ако нещо не върви, да промените в правилна посока. Дали модела на приобщаващото образование е правилен и участието на Вашето дете в естествената среда на учениковия колектив, където съм убеден, че е прието като равен, то не малък принос има и РУ. РУ се среща с детето или ученика на някакъв етап и ако до този момент се е гледало с "лекота" на неговите потребности, то чудото ( резултати) няма как да се получат за кратко време. В длъжностната характеристика на РУ има и т.н. консултативна дейност, да консултират масовите учители за начина на работа, развиване на компенсаторни умения за преодоляване на определен дефицит. Не и да ги обучават. За това масовите учители си имат дипломи от ВУЗ. Бъркате и за финансите. Ако се запознаете с материята "Делегирани бюджети" и формулите за определяне бюджета на РЦ, ще видите, че част от този бюджет се поделя и с масовите училища за организиране на подкрепяща среда за тези деца и ученици. И в края Вашата информираност по препоръките на ЕКСП е най-малко странна и неправилно коментирана. Защото служителите на РЦ са тези, които ежедневно са до децата и учениците със СОП, и ако някой съзира сегрегация в образователната ни система, то тя не идва от страна на РУ. |
|
За максимална ефективна присъда за Габриела Сашова и Красимир Георгиев, и за законодателни промени, предвиждащи по-тежки наказания за престъпления, извършени срещу животни!
Подкрепа за Диляна Гайтанджиева
Да запазим езиковите гимназии и часовете по чужд език
Отворено писмо против ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО религиозно обучение
Преименуване летище Граф Игнатиево на Капитан Димитър Списаревски
Бъдеще за децата и лица с увреждания
Финансиране на кастрационна програма на национално ниво, контрол по ЗЗЖ,ЗВМД,НК325б
За отваряне на още групи в детските градини и ясли в гр. Варна
Отсрочка за забраната на TPO – Да защитим професионалните салони в България!
България не е за продан!
Има ли нещо, което искате да промените?
Промяната не се случва, ако мълчите. Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото? Стартирайте социално движение, като създадете петиция.
Стартирайте собствена петицияДруги петиции, които може да Ви интересуват
За истинско и качествено образование
1570 Създадено: 2025-09-03
Да се преосмисли забраната за телефони в училище
573 Създадено: 2025-08-27
Стоп на незаконните конфискации на коли и тормоза над гражданите
639 Създадено: 2024-04-01
Да спрем изливането на канализация в Перловска река - Южен парк
398 Създадено: 2025-08-28
„Дайте шанс за живот на децата със STXBP1 в България!“
858 Създадено: 2025-08-18
За решаване на водната криза в Плевен без изграждане на язовир Черни Осъм.
205 Създадено: 2025-09-01
Спрете соларния парк край с.Златна ливада – защитете най-стария манастир в Европа и тракийското наследство!
782 Създадено: 2025-08-22
Увеличение на минималните тарифи за таксиметров превоз за град София
390 Създадено: 2025-08-06
Да запазим езиковите гимназии и часовете по чужд език
7047 Създадено: 2025-08-16
Петиция за връщане на грижата за хора с увреждания към АСП. Против чл.3, т.4 от тазгодишния Рамков Договор м/у НЗОК и фирмите за протезиране
154 Създадено: 2025-08-23
ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА НАЦИОНАЛЕН РЕФЕРЕНДУМ ОТНОСНО ВЪВЕЖДАНЕТО НА ЕВРОТО В БЪЛГАРИЯ ПРЕЗ 2026 Г.
3246 Създадено: 2025-05-10
България не е за продан!
3610 Създадено: 2025-08-06
Справедливост за Старо Стефаново, Розмари Де Мео и Валентин Илиев!
2435 Създадено: 2025-07-05
Апел за осигуряване на тоалетна хартия и хигиенни условия в НМУ Л.Пипков
64 Създадено: 2025-09-02
Против продажбата на парка зад Философския и Стопански факултети на СУ
4180 Създадено: 2025-07-07
Издаване на Акт 16 за помещения към Храм „Св. Прокопий Варненски“
45 Създадено: 2025-09-03
Оправдателна присъда За Ивет Стайкова
17118 Създадено: 2025-01-12
Не на продажбата – да превърнем резиденцията в университет!
40 Създадено: 2025-08-30
Гражданска петиция за спасението на Амфитеатъра на Сердика
12554 Създадено: 2025-08-04
Бъдеще за децата и лица с увреждания
869 Създадено: 2025-05-12