Декларация към НС за обсъждане на проектозакона за образованието


Гост

/ #21

2012-02-21 06:54

Аз съм ЗА реформив системата на държавното образование и намаляване на броя на акредитираните учебни заведения (най-вече безбройните университети, които предлагат диплома срещу заплащане). Аз съм ПРОТИВ парите да вървят с ученика. Тук не става въпрос за "едни пари", а за системата на образованието като цяло. Иначе тези "едни пари" ще се продават масово от циганското население, а качеството на образованието в държавните училлища ще намалява заради липса на средства. Частните училища са ЛИЧЕН ИЗБОР, който не трябва да се спонсорира от останалите данъкоплатци. Не така стои въпроса с детските градини. Лично аз записах моето дете в частна детска ясла, а после и градина, тъй като отглеждам сама детето си и с нашите 7 (седем) точки така и не успяхме да се класираме за държавна. Именно в такива случаи - липса на места, осигуряващите се родители (не радващите се на всякакви социални придобивки цигани) да получават помощ за записване на детето в най-близката частна градина до освобождаване на място в държавна.