Подписка за размера на възнаграждението за степента „доктор“

самодейност вместо наука за 2,50

/ #151 и в Македония заплащането е по-високо, а тя дори не е в ЕС

2016-09-27 12:41

Горното е проверено от мен на научни конференции и други такива форуми. Не знам дали си струва да пиша коментар изобщо по тази срамна тема, но тук има младежи, които обясняват как могат да се изкарат допълнителни пари, особено г-н позачуден. Не знам дали изобщо си давате сметка какво казвате. Обяснявате надълго и нашироко, че науката всъщност е хоби и се прави между две други работи. С една дума, самодейност или ако сте я позабравили тая хубава българска думичка, в спорта се използва понятието аматьор. Такава ни е науката-аматьорска, и резултатите от нея с редки изключения са аматьорски и ще бъде такава, докато научните проекти са хоби, свършени между други две работи, от които да изкараме два лева. Съжалявам, но това просто е неприемливо. И аз участвам в същия кръжок на самодейци, поради простата причина, че на човек все пак му се иска да си яде хляба с масло отгоре. Но от това страда научната и преподавателската дейност, колкото и да се старае въпросният човек. Защо? Защото някой говедарин е решил че като учените нямат 8 часова заетост и нищо не вършат. Кога пак се върнахме в 19 век?