Подписка за размера на възнаграждението за степента „доктор“


Гост

/ #136

2016-09-16 20:50

''Това е напълно вярно. През последните месеци имах запитване от поне 10-12 млади доктори от Индия, занимаващи се с електроника, които искат да започнат работа във ВУЗ-а в които работя!!!  Изпращат впечатляващи СV-та и са готови да научат българския език! Китайци не са ми писали, поне до сега.''

Много ми е интересно за индийците. Аз знам горе долу какви са им заплатите там, те се водят средна класа, и за да искат да дойдат в България, значи не знаят какво е точно заплащането или се надяват на по-високи заплати от обявените. Още може да значи че са напълно ''деспред'' и нямат никаква работа, ако в Индия има свръхпроизводство на PhD  и на млади доктори, което вече се наблюдава в сащ и канада и някои млади доктори са принудени да работят в пицарии или каквото и да е. особено, ако имат семейство. Произвежадт се  много млади доктори и изобщо не се мисли къде ще работят тези хора. Абсолютна дезорганизация и безотговорност + никакво дори и елементарно планиране - хаос..Да, българските млади доктори ще работят по строежите на ес и сел. стоп, а индийски, ирански, иракски докс, ще ни правят науката в България. До какво положение ни доведе ''демокраццията''..изтривация