Подписка за размера на възнаграждението за степента „доктор“

позачуден

/ #57 Re:

2016-08-20 06:39

#55: -  

Силно се съмнявам, че Вашият познат работи на пълни 8 часа в БАН. Имам близък поглед върху ситуацията там. Дори да се мотае 8 часа из лабораториите, той със сигурност не е постоянно ангажиран. Един компютър с Интернет - това е достатъчно за вадене на пари (на мен е). В цял свят има хора, които имат проблеми и задачи за решаване, след като някой има претенции за учен, би трябвало да може да се справи с част от тях - срещу заплащане. Голяма част от апаратурата няма нужда от постоянен контрол - докато тече някакъв процес, той спокойно може да седне да поработи малко. Щом взима толкова малко пари, той със сигурност няма докторска степен. Ако се опитва да придобие, за мен е признак на тежък идиотизъм, че работи в БАН за толкова малко пари. Човек или прави редовна докторантура (със стипендия), или задочна, докато работи нещо що-годе доходно.

Учителите няма да ги коментирам, те не са учени. Докторските степени са повече във фирмите, отколкото в училищата. Тяхното си е редовна работа като всяка друга, те въобще нямат отношение към предлаганата промяна в подписката (почти). Обаче, сигурен съм, че и те имат повечко свободно време, макар и не колкото учен от БАН или ВУЗ.