Подписка за размера на възнаграждението за степента „доктор“

позачуден

/ #54 Подкрепих искането, но...

2016-08-19 10:39

Аз имам степен и съм лично заинтересуван, макар че, нямам финансови проблеми и дори ми остават излишни пари, по ок. 400-500 лв. на месец. Няма какво да се лъжем, било във ВУЗ или БАН, ученият разполага с много свободно време и (ако е достатъчно находчив) не е трудно да го превърне в пари. Дори чрез научни занимания. От друга страна, сега твърде лесно се придобива докторска степен, изискванията (особено във ВУЗ) са направо смешни - някъде защитават с 4-5 публикации на български. Кореспондирал съм с някои доктори и понякога ми е трудно да разбера дори какво ми пишат на електронната поща. Също така, аз си мисля, че в момента поне донякъде с наука тръгват да се занимават хора, които просто имат желание и парите не са основен фактор за тях. Ако се увеличат твърде много възнагражденията, ще бъдат привлечени тъпи, но пробивни хора. Както казах, има си начини да се реализира допълнителен доход... Оскъдицата и спънките поне при мен бяха мощен стимулатор за развитие. Сега доста съм залинял... С една дума, нека се вдигнат докторските, но и рязко да се повишат изискванията за придобиване на степен!