За прекратяване измамите на МТЕЛ и защита на потребителите

freedom for all

/ #95 mtel и игрите му с НАРОДА

2016-03-11 06:31

Кошмара, който мнозина от нас са преживели. Всяка седмица се получава СМС с предложение да се включиш в някаква игричка или те запитват някакво въпросче, на което да отговориш. При това всичко е безплатно. До тук добре, но към края на съобчението е записано, че трябва да върнеш съобщение "STOP" в противен случай автоматично си включен в играта. Много хора като мен когато срещнат поредното глупаво СМС-че го трият веднага и започват мъките. Измамата се разбира още на следващия месец, когато сметката е вече с 10 - 15 лева повече. В началото не е ясно какво става и всеки си мисли, че е надхвърлен лимита и без това винаги се получава съобщение за изразходван лимит без да се говори по телефона. (Според мен това е с цел заблуждаване на клиента) След ходене из офисите на mtel разбираш, че трябва да отговориш на SMS-са стоп, но той вече не фигурира в списъка. Спираш да получаваш нови SMS-си и няма как да спреш чудото, което всеки месец ти източва сметката. Борбата е тежка, но затова пък продължителна. От никой офис не могат да помогнат, защото не знаели кой вземал парите за играта. Т.е. mtel давал възможност на трето лице да печели от клиента и те нямали информация за третото лице и нищо не можели да направят. Ако сте по-упорити след няколкократни обаждания на дежурния телефон и ако насреща се случи добър човечец, може да успее човек да се освободи от кошмара, но на следващия месец. Така си минават 4 - 5 месеца, ако се усетиш навреме. Да ама не...  Започват отново да идват отвсякъде SMS-си, които трябва да четеш докрай за да видиш къде трябва да изпратиш STOP. Ако не го направиш до една седмица всичко започва отначало.

Време е някой да изхвърли БОКЛУКА, иначе всички още повече ще потънем в .......

Дано съм полезен на някой.